Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-03-2007, 10:57   #1
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

Varsayılan boş göl

arkadaşlar ben orhangazide iznik gölünün dibinde oturuyorum 50 mt. bu bozuk havalarda biryere gidemeyince boş boş göle bakıyorum hasta edici bir durum kasım sonuna kadar güzel av verdi ama şimdi ancak ağ ile derinlerden alınıyor maalesef bilinçsiz avcılık ve kirlilik 12 olan balık sayısını 3 e düşürmüş israil sazanını balık saymıyorum koop.çiler kazanç uğruna gümüş atmışlar 4-5 sene evvel buraya yurt dışına ihraç ediliyor yakalamak içinde bir çeşit kıyı trolü olan ığrıp çekiyorlar buda diğer balıkların yumurtlama alanlarını bozuyor zaten bu gümüş balığı yumurta katili sazan yayın gibi balıkların yumurtaları bu balık göle girdiğinden beri telef olmuş sayı çok az birde israil sazanın tahribi ile göl bitik türkiyenin sayılı büyük göllerinden biri etrafında fazla yerleşim yok derelerden kirli su geldiği söyleniyor su ürünleri dibinde hiç bir çalışma yok tv.lerde seyrediyoruz yurtdışında adamlar ufacık dere göllerde kocaman balıklar yakalıyor bu nasıl bir düşünce millet devlet olarak niye özkaynaklarımızı kendi ellerimizle yok ederiz niye edenleri cezalandırmayız seyrederiz eski demirperde ülkeleri bile bu gölün 10 da biri kadar olanlarında av turizmi yapıyor kerevit bile görünmez oldu eskiden izniğin kereviti meşhurdu istanbuldan gelip yayın yerdik oda tektük oltayla alan yokboş göl,boş deniz,boş akarsular zaten küresel ısınmanın tehlikeleride yola çıktı ileride cocuklarımız ansiklopedilerden okurlar balık çeşitlerini bu günlermizin yakalayabildiğimiz 3-5 balığın değerini bilelim,keşke birkaç kuvvetli bizim gibi birbirine forumla bağlıda olsa siteler birleşsekte elimizden birşeyler gelse hem gırgır hemde kirlilik için böyle işte boş bir göle bakıyorum hepinize rastgele
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları