Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Diğer Malzemeler

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-06-2007, 23:29   #11
nevzat
Kaptan

nevzat kullanıcısının avatarı

Değerli dostlarım,az önce yağmur nedeniyle ertelenen 19 Mayıs gösterilerinden geldim(Karşıyaka Bostanlı rekreasyon alanında, benim kızın da gösterisi vardı).Orada beraber gittiğimiz bir arkadaşım nasıl olsa daha ileride bi kamera da almak isteyeceğimi ve kameranın fotoğraf çekme özelliğide olduğunu almışken şartları biraz daha zorlayıp kamera almamı tavsiye etti,bu fikir nasıl acaba ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Eski 03-06-2007, 23:33   #12
aserkansatı
Guest

Pikselliyse al...Yoksa 640 a,480 fotoğraf verir.Çok nette olmaz,pişman olursun.Nereden mi biliyorum? Aynı şeyi iki yıl önce yaptım.Şimdi de makina aldım da oradan biliyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2007, 23:43   #13
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Abi ben kodak kullanıyorum memnunum c340 modeli aldığımda 300 civarıydı ucuzlamış olması gerekir şimdi. fakat eğer bütçen elverirse canon al başka makina alma. 2. sırada kodak derim. fiyatına aldanıp HP makinalara yönelmeni tavsiye etmem. Alacağın makinanın özelliklerinde 5mp ve üzeri makinalara yönelmeni tavsiye ederim marka olarakta dediğim gibi canon daha sonra kodak

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2007, 23:47   #14
nevzat
Kaptan

nevzat kullanıcısının avatarı

Sami kaptan ben taksitle bir şey almayı hiç sevmem,bu yüzden şimdiye kadar hiç kredi kartı kullanmadım.Çalıştığım şirket anlaşmalı bankasını değiştirince ,yeni bankanın kredi kartını aldım ve eğer kamera olayı sizin fikir ve yardımlarınızla aydınlanırsa bu maksatla kullanmayı düşünüyom,tabiiki fotoğraf makinasını önerirseniz nakit olarak 250ytl civarı ayırabilirim önerilerinize şimdiden teşekkürler.İshak abicim evelallah sizlerin yardımı ve desteğiyle inşallah bu işi de öğrenicem ,hanım duymasın,bunları almaktaki en önemli unsur sitede av macera ve fotoğraflarını rahatça paylaşabilmek.
Eski 03-06-2007, 23:52   #15
freediver
Kaptan

Nevzat Abi sana söyle bir tavsiyede bulumayim...
1-Alacagin makinanin ekrani cok büyük olmasin.cok pil sarfediyor...
2-Makinanin cözünürlü 2,1 megapiksel olmasi yeterli
2-Alacagin makina mutlaka pille calissin
3-Makinayi aldiktan sonra 4 tane yüksek amperli pil ve dolum cihazi al..
4-Markali olmasi önemli degil..Artik elektronik aletlerin hemen hepsi uzak dogu üretimi ve ic donanimlari ayni adamlar sadece marka satiyor...
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-2007, 11:48   #16
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
freediver tafarından gönderildi
Nevzat Abi sana söyle bir tavsiyede bulumayim...
1-Alacagin makinanin ekrani cok büyük olmasin.cok pil sarfediyor...
2-Makinanin cözünürlü 2,1 megapiksel olmasi yeterli
2-Alacagin makina mutlaka pille calissin
3-Makinayi aldiktan sonra 4 tane yüksek amperli pil ve dolum cihazi al..
4-Markali olmasi önemli degil..Artik elektronik aletlerin hemen hepsi uzak dogu üretimi ve ic donanimlari ayni adamlar sadece marka satiyor...
Cumhur bu maddelerin bazılarına katılmıyorum. Neden dersen:

Eğer çekilen fotoğrafların baskısı yaptırılacaksa 2,1 MP bence kesinlikle yeterli değil. Aynı makinenin 3,1 ve 4 MP çözünürlüklerinde çekilmiş fotoğraflarının aynı yerden baskılarını inceledim. Görüntü kaliteleri arasında bariz farklılıklar var. Alınacak makinin 4 MP'de aşağı olmasını tavsiye etmem bu durumda.

Makinenin pille çalışması tercih meselesidir. Ben şimdiye kadarki tüm makinelerimde sakız pil tercih ettim. Bir oturumda 130-140 fotoğraf çektiğim de oldu, henüz pil bitirmeyi başaramadım . Ama dediğim gibi sonuçta tercih meselesidir.

Makinenin markalı olması konusunda ise kesinlikle sana katılmıyorum. Herşey Uzakdoğu'da üretiliyor olabilir, ama teknolojiler arasında bariz farklar var. Ben her zaman için işi fotoğraf olan bir firmanın makinesini almaktan yanayım (örneğin kodak, nikon, olympus vs). Görüntü ünitelerinin (CCD) kalitesinde bariz farklılıklar var.

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-2007, 23:15   #17
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

bende HP M425 var internetten araştırabilirsin, macro çekimler çok iyi.. pili 2 adet ve gün boyunca yetiyor, yanında 512 MB SD kart veriyorlar, yaklaşık 578 tane fotograf çekiyor, video çekersen yarım saat.. görüntü kalitesi çok iyi.. fiatı 200 ytl ve 10 taksit.. tüm vestel bayilerinde var..

bol şanslar..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-06-2007, 03:08   #18
freediver
Kaptan

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
Cumhur bu maddelerin bazılarına katılmıyorum. Neden dersen:

Eğer çekilen fotoğrafların baskısı yaptırılacaksa 2,1 MP bence kesinlikle yeterli değil. Aynı makinenin 3,1 ve 4 MP çözünürlüklerinde çekilmiş fotoğraflarının aynı yerden baskılarını inceledim. Görüntü kaliteleri arasında bariz farklılıklar var. Alınacak makinin 4 MP'de aşağı olmasını tavsiye etmem bu durumda.

Makinenin pille çalışması tercih meselesidir. Ben şimdiye kadarki tüm makinelerimde sakız pil tercih ettim. Bir oturumda 130-140 fotoğraf çektiğim de oldu, henüz pil bitirmeyi başaramadım . Ama dediğim gibi sonuçta tercih meselesidir.

Makinenin markalı olması konusunda ise kesinlikle sana katılmıyorum. Herşey Uzakdoğu'da üretiliyor olabilir, ama teknolojiler arasında bariz farklar var. Ben her zaman için işi fotoğraf olan bir firmanın makinesini almaktan yanayım (örneğin kodak, nikon, olympus vs). Görüntü ünitelerinin (CCD) kalitesinde bariz farklılıklar var.

Mert evet söylediklerinde haklisin sanirim...
Ama benim kameram Canon Ixus V2 2,1 cözünürlüklü ve akülü...Bu sanirim marka ile alakali
18X24 boyutunda fotograflar cam gibi cikiyor...
Pil konusunda evet pilli daha uygun olabilir cünki temini ve fiyati uygun...
Ama dijital ekran büyük olursa pil tüketimi fazla oluyor...
Herkes en iyisini almak ister ama bir de maddi durum olayi mevcut....

Birde bir sorum var.Kusurabakma bilmiyorum SAKIZ PIL nedir?
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-06-2007, 08:37   #19
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
nevzat tafarından gönderildi
Değerli dostlarım,az önce yağmur nedeniyle ertelenen 19 Mayıs gösterilerinden geldim(Karşıyaka Bostanlı rekreasyon alanında, benim kızın da gösterisi vardı).Orada beraber gittiğimiz bir arkadaşım nasıl olsa daha ileride bi kamera da almak isteyeceğimi ve kameranın fotoğraf çekme özelliğide olduğunu almışken şartları biraz daha zorlayıp kamera almamı tavsiye etti,bu fikir nasıl acaba ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
olay anlaşıldı ..ozaman sana canon s3 al hem fotoğraf çek hemde kaliteli video çekimi yap..bu 2 özelliği seni tatmin edecek şekilde sunan başka makina bulamazsın..
bende hem canon s3 var hemde pentax K10D ...
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-06-2007, 12:31   #20
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
freediver tafarından gönderildi
Kusurabakma bilmiyorum SAKIZ PIL nedir?
Cumhur sakız pil cep telefonu pilleri gibi olan pillere deniyor. Yani senin akülü dediğin ile aynı şey aslında.

Ayrıca belirleyici olanın maddiyat olduğu konusuna kesinlikle katılıyorum ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları