Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Tabiatı ve Canlıları Koruma

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 29-06-2010, 18:12   #1
beraşev
Oltacı

Varsayılan Çevre Sağlığı ve Eğitiminin Önemi

Sevgili,rastgelsin.org ailesinin paylaşımcı üyeleri,
Sitemizdeki paylaşım konumu Çevre Sağlığı ve Eğitimi'ne yer vererek açmak istedim. Malumunuz, yaşam ve canlılar... Ortak yaşam alanımız olan çevre ve doğa... Bağlı olduğum okulda Türkçe öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Kır yaşamıyla kent yaşamını karşılaştırdığımızda günümüz koşullarında çocuklarımızın nelerden mahrum kaldığını kendi yaşamımızdan kesitlerle daha iyi anlayabiliyoruz.

" Geleceğin doğası bugünden yaratılır." anlayışıyla tamamı 8-14 yaş aralığından oluşan ilköğretim öğrencilerinin yöneticilik ve yazarlığını yaptığı [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] isimli Çevreciyiz Biz Dergisini kurduk.Çevre sağlığı ve Eğitimi konusunda öğrencilerimizi ve aile büyüklerimizi bilgilendirmeyi,bilinçlendirmeyi amaçladık.
Yöneticilerinin tamamı ilköğretim okulu öğrencilerinden oluşan çevreci siteyle Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadık.(Türkiye'de ilk defa bir ilköğretim okulu çevreci site sahibi oluyordu.)

"Bizler inandık, sizler de inanarak destekleyiniz."dedik. Çevreci dergimiz öncülüğünde okulumuzda çevre konusunda birçok projeler geliştirdik. Bu projelerden bazıları:" En Çevreci Okul, Geleceğe Enerjin Kalsın,Okulum Çiçek Açtı,Mavi Gök Yeşil Yaprak, Yavru Tema Yeşil Yaprak" isimlerini taşıyordu.Geliştirdiğimiz bu projelerin tamamında Bornova ve İzmir ili genelinde dereceler aldık. Amacımız İzmirimizi Türkiye genelinde başarıyla temsil etmek ve Türkiye genelinde örnek olacak dereceler elde etmek.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.

Çevreci sitemizin girişimleriyle başlattığı projelerden elde ettiğimiz sonuçlarla okulumuza İzmir Menderes'te ve İzmir Bornova'da 4000 fidanlık iki ayrı koruluk oluşturduk.

Bornova Belediyesi Çevre Sağlığı Müdürlüğü ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Müdürlüğüyle işbirliği yaparak bilgilendirme seminerli yaptık. Ve daha da güzeli İzmir Büyükşehir Belediyesinin çevre sağlığı konusunda geliştirmek istedği bazı projelerin öncüsü olduk. Yıl boyunca okulumuzda yaptığımız çalışmalarda 1216 kilo atık pil; 10 ton atık kağıt ve 350 kilo atık yağ topladık.

1.yıl dönümünde bu başarılara ulaşan çevreci sitemizin bundan sonraki yıllar için daha büyük hedefleri olacaktır. Bu konuda sizlerin de desteği ve katkısı gerekmektedir. Unutmayalım ki: " Çevresini hor gören,geleceğini zor görür."
"Çevresini hor gören, geleceğini zor görür."
beraşev Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 29-06-2010, 18:22   #2
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

NİHAT hocam sizi ve o minik çevreci evlatlarımı yürekten candan kutluyorum.
Ben bir msjımda yazmıştım çevre konusunda bağzı olumsuz kişilere rağmen, yeni nesilden çok ümitliyim diye.İşte bu minik yavrularımız canlı örneği.

Sizleri tekrar kutluyor çalışmalarınızın devamını diliyorum..

TEŞEKKÜRLER MİNİK ÇEVRECİLER..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-06-2010, 18:47   #3
adolomorola
Kaptan

adolomorola kullanıcısının avatarı

Sevgili Nihat hocam
Yaptıgınız tüm etkinlikler taktire şayan,sizi ve ilköğretim okulu öğrencilerimizi kutluyorum.
Bizlerde elimizden gelen her türlü redakarlığı yapmaya hazırız.

Aslında bizlerinde aklında buna benzer bir proje vardı,tüm meyva çekirdeklerini toplayıp av yaptığımız bir bölgeye ekmek,ben kendim şahsen çekirdekleri istif yapmaya başladım ama bizlerede sizler gibi bir öncü lazım.

Çevre temizliği içinde tüm site halinde av sonrası av yaptığımız bölgeyi temiz bir şekilde bırakmaya özen gösteriyoruz.

Tabiyki sizler gibi bu işe gönül vermiş kişilerin bizlere daha çok yararlı olacağı kesin inşallah çok faydalı olur sizlerin aramızda olması.

paylaşım için teşekkürler Nihat hocam..

''Çevresini hor gören,geleceğini zor görür."

1973/Manisa

0 535 5875786

''Sürküler dışı balıkları geri iade et ''
Zamanını balık aramakla değil
Balık yakalamakla geçir.

adolomorola Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-06-2010, 19:33   #4
beraşev
Oltacı

Alıntı:
kaptankarabulut tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

NİHAT hocam sizi ve o minik çevreci evlatlarımı yürekten candan kutluyorum.
Ben bir msjımda yazmıştım çevre konusunda bağzı olumsuz kişilere rağmen, yeni nesilden çok ümitliyim diye.İşte bu minik yavrularımız canlı örneği.

Sizleri tekrar kutluyor çalışmalarınızın devamını diliyorum..

TEŞEKKÜRLER MİNİK ÇEVRECİLER..
Süleyman ağabey teşekkür ederim. Bizlerin,yaşam ve çevre sevdalısı oluşumuz konusunda en küçük şüphemiz yok.
Eski 29-06-2010, 19:39   #5
beraşev
Oltacı

Alıntı:
adolomorola tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili Nihat hocam
Yaptıgınız tüm etkinlikler taktire şayan,sizi ve ilköğretim okulu öğrencilerimizi kutluyorum.
Bizlerde elimizden gelen her türlü redakarlığı yapmaya hazırız.

Aslında bizlerinde aklında buna benzer bir proje vardı,tüm meyva çekirdeklerini toplayıp av yaptığımız bir bölgeye ekmek,ben kendim şahsen çekirdekleri istif yapmaya başladım ama bizlerede sizler gibi bir öncü lazım.

Çevre temizliği içinde tüm site halinde av sonrası av yaptığımız bölgeyi temiz bir şekilde bırakmaya özen gösteriyoruz.

Tabiyki sizler gibi bu işe gönül vermiş kişilerin bizlere daha çok yararlı olacağı kesin inşallah çok faydalı olur sizlerin aramızda olması.

paylaşım için teşekkürler Nihat hocam..

''Çevresini hor gören,geleceğini zor görür."
Öner kardeş, bu konuda gelecek yıl uygulamayı düşündüğümüz bir proje var.Bunu ilk defa Manisalı ziraat mühendisi bir doğasever dostumuz geliştirmişti. Ama yaygınlaşamadı. Bizler bunu tüm yurt genelinde yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. Projemizin adı "Çekirdekten Ağaca" hiçbir meyvanın çekirdeğini atmayacak ve toplayacağız. Bizlere ait koruluklarda belirlediğimiz alanlara ekerek takibini sürdüreceğiz. Tüketici toplum olmaktan uzaklaşıp aynı zamanda tüketirken üreten toplum olmayı amaçlıyoruz. Bu projenin de İzmir genelinde önümüzdeki yıl dereceye gireceğini ve Türkiye çapında da ödül alacağı düşüncesi ve inancındayım.
Eski 29-06-2010, 20:03   #6
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

nihat biladerim paylaşımınız için çok teşekkür ederim.devamlarını dilerim
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-06-2010, 20:14   #7
alpargun35
Tayfa

alpargun35 kullanıcısının avatarı

Değerli Nihat hocam,
Takdire şayan bu oluşumunuz için sizi canı gönülden kutlarım, umarım diğer hocalarımıza ve talebelerimize örnek teşkil edersiniz .saygılarımla.

KAFASINDAKİ , 100 FİKİRDEN , 99 TANESİNİ , MADDİYATLA ÖLÇEN KİŞİLERİN HOBİSİ , ''AMATÖR BALIKÇILIK'' OLAMAZ !!!

BİLGİ GÜÇTÜR...
alpargun35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-06-2010, 20:20   #8
beraşev
Oltacı

Alıntı:
Hasan BALIKÇI tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
nihat biladerim paylaşımınız için çok teşekkür ederim.devamlarını dilerim
İlginize teşekkür ederim.
Eski 29-06-2010, 20:23   #9
beraşev
Oltacı

Alıntı:
alpargun35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Değerli Nihat hocam,
Takdire şayan bu oluşumunuz için sizi canı gönülden kutlarım, umarım diğer hocalarımıza ve talebelerimize örnek teşkil edersiniz .saygılarımla.
Güven veren,destekleyici ve teşvik edici yorumunuz için teşekkür ederim. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Torunlarımıza sadece anılarımızı anlatıp onların hayal etmesini beklemeyecek; biz de bunları yaşıyor ve yaşatıyoruz dedirteceğiz.
Eski 01-07-2010, 20:08   #10
yenal45
Kaptan

yenal45 kullanıcısının avatarı

yeni nesil maşallah bizleri geçicek inşallah çevreye doğaya nasıl saygı gösterece ğini biliyor bu etkinliğin artarak devam etmesini dilerim hadi rastgelsin
yenal45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları