Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > ZIPKINLA SUALTI AVI

ZIPKINLA SUALTI AVI Teknikler,sağlık ve zıpkıncılıkla ilgili herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 11-02-2010, 19:23   #1
ocaklar
Çımacı

ocaklar kullanıcısının avatarı

Varsayılan Foça Dalış Yerleri ...

foçada nerelerde dalıyorsunuz.ben evelki hafta sazlıca kampının oradan arka taraftakimambo beach clup a kadar gezdim.derince bir yer kıyısı fazla yok.balık çiftliğinin iskelesinin sağ tarafı bol hanos yapıyor.kayaların arası hanos doludur.birde sazlıcadan çıkarken eski foçaya doğru gittiğinizde sağ tarafta eski yıkıntıların olduğu bir koy var.şimdi girişini kapattılar.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

karşıdaki adaya kadar gittim.adanın arkası baya derindir.oraya kadar normal derinlikte .akşam suyunda ortadaki kayalıklara levrekler ve sarpalar geliyor.sol taraf otluk gidiyor.koyun önünüde otluk zaten.olta atacak arkadaşlara duyurulur.sol taraftan olta atmak daha iyi olur.olta atılacak yer bu fotoda görülmüyor.

Bu mesaj en son " 11-02-2010 " tarihinde saat 22:33 itibariyle ocaklar tarafından düzenlenmiştir....
ocaklar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 11-02-2010, 20:19   #2
adolomorola
Kaptan

adolomorola kullanıcısının avatarı

Paylaşım için teşekkürler Mehmet ...
En son gittiğim yerlerden birisi burası tabiyki ben kenardan oltayla avlanıyorum senin 2. fotanın oldu yerden attım ama her attıgım olta suda kaldı...
yani bayağı olta kopardım...
Senin ardandaki kayalık karter adası denilen yer senin bulundugun yerden sol tarafa gidersen eğer mürenlere dikkat et derim

Senden inşallah çok yakında bomba gibi bir av bekliyoruz ...

1973/Manisa

0 535 5875786

''Sürküler dışı balıkları geri iade et ''
Zamanını balık aramakla değil
Balık yakalamakla geçir.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
adolomorola Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-02-2010, 22:32   #3
ocaklar
Çımacı

o mürenlerle iki kere kafa kafaya geldim.oldukça kayalık bir yer.sabah erken saatlerde girince mürenlerle karşılaşma olasılığı fazla oluyor.yuvalarına gitmemiş oluyorlar.suyun içinde sürat yapmak zorunda kalıyorsun....!!!!!bu pazar nasip olursa eğer balık çiftliğinin sol tarafındaki aslan burnu zannedersem, oraya dalacaz.giriş noktamız sazlıca kampı olacak.soldan soldan ilerleyecez..geçen hafta başka bir dalgıç levrek sürüsüne rastladığını sölemişti.4 tanede iri levrek vurmuştu.2-3 kilolukta bir ahtapot..denemekte fayda var.hem zemin çalışması yapmış oluruz..zeminini bildiğin başka güzel dalış yerleri varsa paylaşmanı beklerim...bomba avları inşallah bu sene yakalayacaz yada vuracaz...saygılar

Bu mesaj en son " 11-02-2010 " tarihinde saat 22:34 itibariyle ocaklar tarafından düzenlenmiştir....
Eski 12-02-2010, 08:22   #4
Necati ARAT
Kaptan

Mehmet abi Paylaşım için teşekkürler..
İşaallah bu hafta aradıklarını bulur onlarla karşılaşırsın..
Kal sağlıcakla..
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2010, 08:40   #5
Murat ADAK
Kaptan

Murat ADAK kullanıcısının avatarı

Paylaşım için teşekkürler.

MURAT ADAK
1977 0 Rh (+)
KARABAĞLAR -İZMİR
Murat ADAK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2010, 12:17   #6
tevez
Oltacı

mehmet abi sen foçada dalıyorsun ya abi bu koylardan hangisinde yi balık var levrek çupra gibi olta atmak için güzel yerler varsa söylersen sevinirim TEŞEKKRLER SAYGILAR
Eski 12-02-2010, 12:43   #7
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

mehmet paylaşımın için teşekkürler elinde silahla çok güzel görünüyo manzara
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2010, 17:15   #8
ares35
Oltacı

ares35 kullanıcısının avatarı

arkadaşlar aslan burnundan eski foçaya kadar olan yer dalışa yasak bölgedir dikkat edelim başınız ağrımasın foçada zıpkın balığını güvercin ada martı ada ve koyları bide fotaş tatil köyünün güney burnu yapar

izmir aliağa
ares35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2010, 22:41   #9
ocaklar
Çımacı

Alıntı:
tevez tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
mehmet abi sen foçada dalıyorsun ya abi bu koylardan hangisinde yi balık var levrek çupra gibi olta atmak için güzel yerler varsa söylersen sevinirim TEŞEKKRLER SAYGILAR

balığın sağı solu belli olmuyor..bol balık gördüğünüz bir yerde bazen hiç balık göremiyorsun.havaya suya vb. şeylere bağlı olarak değişiyor.tam çözemedim..levrekler genelde bir karış suda geziyorlar.burdada balıkmı olur dediğin yerlerde koca koca levrekler gezebiliyor.bu yüzden kurşunsuz bir oltayı hemen önünüze atmanızı tavsiye edebilirim.gittiğim yerlerin yöresel isimlerini tam bilmiyorum.bu hafta nasip olursa eski balık çiftliğinin oraya dalacaz.gördüklerimi gene yazarım..olta attığın yerde önemli tabi.dalmak o yönden avantajlı olta atabileceğin yerleride bu arada kafanda tasarlayabiliyorsun.derinlik zemin yapısı gibi şeyleri daha rahat görebiliyorsun.
Eski 12-02-2010, 22:45   #10
ocaklar
Çımacı

Alıntı:
Hasan BALIKÇI tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
mehmet paylaşımın için teşekkürler elinde silahla çok güzel görünüyo manzara
teşekkür ederim hasan abi.olta işinide dalmak kadar çok severim.fakat dalmanında ayrı bir güzelliği var.olan biten herşeyi görebiliyorsun deniz altında.sudayken herşeyi unutuyorsun.bir kaç senedir uğraşıyoruz.amatörce meraklandık sonra malzemeler falan geldiğimiz son nokta budur.
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları