Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > SAĞLIK

SAĞLIK Sağlık konusunda herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-01-2006, 04:38   #11
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Epidermoid_Karsinom tafarından gönderildi
biraz daha az kullanmak lazim. daha iyi olani kullanmamaktir kalp hastaliklarinda sigara kullanimi daha cok zararli eger ickiyi kullanmak istiyorsaniz ve birakamıyorsaniz bir kadeh sarap hergun degil kullanin ama bunu bir tip adami olarak soylemiyorum cunku sonucta karacigerinizde surekli alkol yaglanma ve ileridede hepatitler B ve C ardindan da siroz gelisebilir bu kisiye gore miktari degisen bir haldir.
SİGARA OLAYINI UZUN BİR SÜRE ÖNCE BIRAKTIM.TEK TÜK İÇİYORUM.LİSE VE ÜNİVERSİTEDE ÇOK SPOR YAPTIM.5 YIL BİSİKLET KULLANDIM Kİ BUNUN DA KALBİ YORMASI AÇISINDAN ZARARI VARMIŞ.ŞU ANDA SADECE OKUL EV BU SİTE ÜÇGENİNDE MEKİK DOKUYORUM...KALBİMİN DE BİR GÜN SİNYAL VERECEĞİ GÜNÜ BEKLİYORUM...ALKOLE GELİNCE ŞİMDİLİK DEVAM AMA TABİKİ SINIRLI VE İLERİDE BIRAKMAK KAYDIYLA..KARECİĞERİMİ ETKİLEDİĞİNİ DE BURNUMUN YANINDAKİ KIZARIKLARDAN ANLIYORUM..İÇTİĞİM ZAMAN ARTIYOR(BUNUN DOĞRULUK PAYINI BİLMİYORUM)
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 05-01-2006, 04:44   #12
Epidermoid_Karsinom
Guest

karaciger cok vefali bir organdir. 3/4 u hastalanmadan sinyal vermez. yuzunuzdeki veya vucudun herhangi bir yerindeki kizarikliklar karacigere bagli olabilecegi gibi daha pekcok sebebe bagli olabilir. kontrollu yapilan spor kalbi yormaz bisiklete binmek de oyle size bunu bir doctor soylediyse bir sebebi vardir fakat halk arasindaki soylentiler ise bunu onemsemeyin. yurumek de kalbe faydalidir. fakat ciddi yuruyusler. birkac adim atmak degil.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2006, 05:05   #13
Epidermoid_Karsinom
Guest

Varsayılan Sigara ve Kardesi Alkol

Kaynak : Magazin Haber

“Günde 5 Adet Sigara İçen Bir Kişi,Çernobil Kazasının 100 Km Çevresinde Bulunan Biri Kadar Radyasyon Almaktadır…”

Sigaranın akciğer,ağız boşluğu,yemek borusu, boyun, pankreas,mesane, böbrek, mide ve kan kanserine, alkol kullanımının ise karaciğer ve yemek borusu kanserine yol açtığına dikkat çekilen açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Sigara peptik ülser,kronik bronşit, felç,astım, reflü, erken menapoz,diş eti iltihabı,kemik erimesi ve katarakt hastalıklarına zemin hazırlarken,hamilelerde erken doğum ve düşük doğum ağırlığı risklerini de beraberinde getiriyor.

Sigarada bulunan nikotin, bağımlılık yapma özelliği olan bir maddedir. Sigara dumanın içerdiği katran akciğerlere zarar verirken,karbon monoksit kan dolaşımına girerek pıhtılaşmaya yol açar,atardamarların iç duvarlarına zarar verir ve kalp krizlerine neden olur.
Sigara içen annelerin sütlerinde bulunan ‘dioxin’ maddesi,öldürücü etkiye sahip bir zehirdir.Sigara dumanının içerdiği amonyak,arsenik hidrojen siyanür,formaldehid ve metan gibi son derece zehirli olan maddeler ise ‘insan ölümlerine’ zemin hazırlıyor.

Günde 5 adet sigara içen bir kişi, Çernobil kazasının 100 km çevresinde bulunan biri kadar radyasyon almaktadır” denildi.

“Tütün, Sigara Ve Alkol Güçlü Bağımlılık Yapma Özelliğine Sahiptir…”

Açıklamada;alkol kullanımının yüksek tansiyon,siroz, ülser,gastrit ve kalp hastalıklarının oluşumunda ‘temel risk faktörü’ olduğu ifade edilerek,

“Beslenme bozuklukları,kronik ishaller, karaciğer iltihabı ve mide kanamalarına yol açan alkol kullanımı,hamile bayanlar için çok büyük riskleri beraberinde getiriyor.Hamileliği süresince alkol tüketen bayanlar,sakat ve erken doğum ile bebeklerinde zeka geriliği riskleriyle karşı karşıyadır.” denildi.

Tütün, sigara ve alkolün güçlü bağımlılık yapma özelliğine sahip olduğunun vurgulandığı açıklamada;sigara içmeyi bir kez deneyen her dört kişiden üçünün ‘sigara tiryakisi’ olma riskinin varlığını koruduğu kaydedildi.

Açıklamada;sigara ve alkolün özellikle genç kuşak için ‘ciddi bir tehdit’ oluşturduğuna dikkat çekilerek;Uluslararası Kanser Örgütü’nün kanserle savaşta ‘sigaranın yok edilmesi, alkol kullanımının ise kısıtlanması’ gereğini esas aldığı bildirildi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-01-2006, 05:09   #14
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

Insan şöyle Bir Sirkeleniyor...geçen Hiç Sevmem Ama Atv De Esra Ceyhan Da Esrar Eroin Konusu Işleniyordu Gerçekten Kanim Dondu...liselerde Bile Varmiş..bu Konu Da Içki Ve Alkolün Son Demi Olsa Gerek...affetmiyorda üstelik...
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları