Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-03-2007, 17:56   #1
Cullinan
Çımacı

Cullinan kullanıcısının avatarı

Exclamation YouTube'a Yasak

Mahkeme, Yunanlılar'ın Atatürk'e hakaret eden videolarını yayınladığı için ünlü siteye Türkiye'den erişimin engellenmesine karar verdi.

TÜRKLER'ile Yunanlılar arasında "sanal savaşa" neden olan dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube'a bundan sonra Türkiye'den ulaşılamayacak. İstanbul Basın Savcılığı'nın talebi üzerine "erişimin engellenmesi" kararı alan 1'inci Sulh Ceza Mahkemesi, gerekli işlemin yapılması için Türk Telekom'a yazı gönderdi.

Türk Telekom yetkilileri dün "Karar bize ulaşır ulaşmaz siteye erişimi durdururuz. Bu imkanımız var" açıklaması yaptı. Bu arada kavgayı başlatan Stravreatos, Türkiye'den yağan yüzbinlerce tepki mesajı üzerine Atatürk'e iğrenç hakaretler içeren videosunu YouTube'dan dün çekmek zorunda kaldı.

Alıntı : Vatan Gazetesi 7 Mart 2007

Bu haberi her ne kadar yorumsuz geçmek istesemde. Kendimi şunu demekten alamıyorum.

Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış.

Kemal
Bodrum-1975
Cullinan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 07-03-2007, 19:14   #2
Wetblue
Tayfa

Wetblue kullanıcısının avatarı

Exclamation Utaniyorum

DÜnyada Komİk Duruma DÜŞtÜk Bence. Uyduda Adamlar İstedİĞİnİ Yapiyor Bİz Mahkeme İle You Tube Kapatiyoruz. Kapatilan Sİte DeĞİl ArkadaŞlar ÖzgÜrlÜĞÜmÜz Bence. Bu GÜn Bu Yarin Bİr BaŞkasi . Bence Kolayi İnternetİ Kapatalim. Uyduyuda Yasaklayalim. Ne GÜzel Olur Dİmİ.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

23/05/1953
Mersin/Erdemli

A Rh +
"Alkolsüz & Nicotinsiz"
Wetblue Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-03-2007, 09:33   #3
aganta borina borinata
Guest

yani talebin içeriğinin ne olduğu önemli ama izlenen yol ve alınan karar hem bana çok yanlış hem de çok komik geldi...

enteresan vallahi... demek ki ne yapacağını bilmemek böyle bişey...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-03-2007, 10:45   #4
gokseldbuga
Guest

Varsayılan konuya bir de bu açıdan bakınız

Alıntı:
mert_oburix tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
pire için yorgan yakmışız.sanki video yu gönderende değil youtube da kabahat.halbuki videoyu gönderen hastalıklı beyin istediği her yerde benzeri yayınlar yapabilir o zaman türkiye de interneti mi kaldırıcaz?

Asıl siz yanlış düşünüyorsunuz. Daha doğrusu çok dar bir açıdan bakıyorsunuz. Unutmayın ki her zaman taviz tavizi doğurur. Türkiye Youtube sitesinin kapatılması kararıyla çok iyi bir karar aldı. Bu şunu gösterir: Youtube yani Google firması Türkiye Pazarını asla riske atamaz. Gördüğünüz gibi ikinci haberde yazıyor. Youtube'nin sahibi Google Inc. hemen geri atım attı ve gerekli videoların hepsini temizledi. İşte bu yaptırım gücüdür.

Bundan 2 ay önce Çin ile bir anlaşma imzaladı Google. Çin devleti sınırları içerisinde googleye girip Tayvana Bağımsızlık yazdığınız zaman hemen Çin hükümetinin sayfasına yönlendiriliyor ve böyle bir şeyin olmadığı konusunda yazılarla karşılaşıyorsunuz. Çün Hükümeti bu isteklerini yerine getirmezlerse Google'nin yayınını devlet sınırlarında kaldıracaklarını söyledi. Düşünün, adamlar bırakın youtube'yi (Youtube Google.com'un yanında devede tüy ancak olur) Google'yi bile kapatmaya cesaret edebiliyorlar ve bu cesaretleri neticesinde de Google üzerinde bir yaptırım gücüne sahip oluyorlar.

Unutmayın ki Türkiye'de 70 milyonu aşkın nüfusu ile Dünya internet sektöründe çok büyük bir pazardır. Tek yapmamız gereken bu büyük pazarımızın farkına varmak ve bu pazarımı çıkarlarımız doğrultusunda kullanmaktır.

Bu kapatmayı da bunun ilk adımı olarak görüyorum ve Sayın Savcıyı tebrik ediyorum...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Ayrıca
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] bu adresten girebilirsiniz, fakat videolar çok yavaş açılacaktır, sabrediniz

Bu mesaj en son " 09-03-2007 " tarihinde saat 10:52 itibariyle gokseldbuga tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-03-2007, 13:21   #5
aganta borina borinata
Guest

youtube a erişim açıldı...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-2007, 17:49   #6
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

Alıntı:
gokseldbuga tafarından gönderildi
Alıntı:
Asıl siz yanlış düşünüyorsunuz. Daha doğrusu çok dar bir açıdan bakıyorsunuz. Unutmayın ki her zaman taviz tavizi doğurur. Türkiye Youtube sitesinin kapatılması kararıyla çok iyi bir karar aldı. Bu şunu gösterir: Youtube yani Google firması Türkiye Pazarını asla riske atamaz. Gördüğünüz gibi ikinci haberde yazıyor. Youtube'nin sahibi Google Inc. hemen geri atım attı ve gerekli videoların hepsini temizledi. İşte bu yaptırım gücüdür.

Bundan 2 ay önce Çin ile bir anlaşma imzaladı Google. Çin devleti sınırları içerisinde googleye girip Tayvana Bağımsızlık yazdığınız zaman hemen Çin hükümetinin sayfasına yönlendiriliyor ve böyle bir şeyin olmadığı konusunda yazılarla karşılaşıyorsunuz. Çün Hükümeti bu isteklerini yerine getirmezlerse Google'nin yayınını devlet sınırlarında kaldıracaklarını söyledi. Düşünün, adamlar bırakın youtube'yi (Youtube Google.com'un yanında devede tüy ancak olur) Google'yi bile kapatmaya cesaret edebiliyorlar ve bu cesaretleri neticesinde de Google üzerinde bir yaptırım gücüne sahip oluyorlar.

Unutmayın ki Türkiye'de 70 milyonu aşkın nüfusu ile Dünya internet sektöründe çok büyük bir pazardır. Tek yapmamız gereken bu büyük pazarımızın farkına varmak ve bu pazarımı çıkarlarımız doğrultusunda kullanmaktır.

Bu kapatmayı da bunun ilk adımı olarak görüyorum ve Sayın Savcıyı tebrik ediyorum...
GÖKSEL'İM HARİKASIN......................................... .

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları