Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Takım Çeşitleri > Sarkıtmalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 30-11-2006, 13:14   #11
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Sevgili Murat,
geçmiş mesajlarda ip-misina konusu hakkında birçok şey yazıldı,kısacası sana tavsiyem,şayet kıyıdan veya tekne üzerinden derin olmayan sularda ( max.35m.de) avlanacaksan spin makineye misina,derin sularda dip veya sırtı için çıkrık makineye ip sarmandır.Misina ve iplerin çekerlerine göre farklı yapılarda modelleri vardır.Fiyat-performans ile kullanma sürelerini irdelemen yerinde olur,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 01-04-2007, 11:33   #12
gökhan güzgün
Oltacı

ya kaedeş günaydın ben deniz avcılığın acemiyimdir bana yardımcı olurmusun hangi balık yem le tutulur hangi iğneyle bilmiyorum
gökhan güzgün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-04-2007, 16:26   #13
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

örgü misina ile bende avlanmadım, merak ediyorum ama alba va av markette bakıyorum olan markalar çok pahalı ,pelicanlarda 50 mt., nasıl kullanıyorsunuz ?düşük kalibreli makinaya komple ip mi ,yoksa büyük kalibrelere yarı yarıyamı?yada izmirde daha hesaplı marka varmı?makaraya tam sarılmasa aynı etkiyi göstermez herhalde...
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-2007, 23:17   #14
Amatör İstanbullu
Miço

Amatör İstanbullu kullanıcısının avatarı

Levrek Merhaba
Kurşunların ebadlarını küçültmek için civa fikri oldukça kötü bir fikir diye (affına sığınarak) düşünüyorum. Onun yerine başka şeyler denizde kısa zamanda çürüyüp parçalanabilen şeyler olmalı. Aslında kurşun bile sakıncalı bir materyal.
Civanın izole edilmesinden bahsetmişsin ama dibe takılıp kopabileceğini düşünmemişsin.
Daha sağlıklı donanımlarla balık avlamalıyızi
Rast gelsin.
Eski 25-09-2007, 07:22   #15
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

Alıntı:
cevat2 tafarından gönderildi
örgü misina ile bende avlanmadım, merak ediyorum ama alba va av markette bakıyorum olan markalar çok pahalı ,pelicanlarda 50 mt., nasıl kullanıyorsunuz ?düşük kalibreli makinaya komple ip mi ,yoksa büyük kalibrelere yarı yarıyamı?yada izmirde daha hesaplı marka varmı?makaraya tam sarılmasa aynı etkiyi göstermez herhalde...
Merhaba Cevat abi,
Ben özellikle at&çek için Pelican Despot 0,16 'lık örgü misina kullanıyorum.Gerçekten ince ve inanılmaz dayanıklı(değil elle, dişimle bile kopartamıyorum).Hem de misina gibi bakım yapmıyorum, tuzlu suda kolay yıpranmıyor.İlk fırsatta derin suda da kullanacağım.Dediğin gibi, misinalara göre pahalı, ve 50 m. lik makaralarda satılıyor.Ben Kemeraltı'da Çağlar Av'dan alıyorum.Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 14 ytl civarında.Derin suda kullanmak için iki makara almak gerek.Zaten makaralar birbirbirine bağlı, o yüzden tek parça sarılabiliyor.Ama değindiğin gibi biraz tuzluya gelmekte.Daha ucuzu var mı bilmiyorum..
Rastgelsin...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları