Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-02-2008, 14:36   #1
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Smile Baki Kalan Bir Hoş Seda Imiş....

Sevgili Dostlar, bu sanal aleme daldık dalalı her birimiz kimbilir ne ilginç yada garip veya ne güzel yada bir o kadar kötü olaylar ile karşılaşmışızdır...

Bu alem öyle ilginç bir alem ki, bazen sanal alem çerçevesinde başlıyan dostlukların bakıyorsunuz bir süre sonra aşama aşama gerçek yaşama dönüştüğüne şahit oluyoruz...Hem de ne sıkı dostluklara dönüştüğüne hepimiz bazen şahit olmuşuzdur...

Ha, bazen de bu sanal dünyada başlıyan ve daha sonra da gerçek yaşama dönen dostlukların da daha sonra anlamsız bir şekilde bambaşka yönlere geldiğini görmekte mümkün tabi...

Arkadaşlar, sanırım bundan 3-4 sene önce olsa gerek...O zamanlarda kendimce yeni yeni video paylaşımlarına başladığım dönem...Ve youtube.com dan başka bir şey bilmediğim için elimden geldiğince orada video paylaşımlarımı toplamaya çalışıyorum...Uzm.Dr.Rastgele balık avı 0001..vs vs vs diye...:pYani eski nick adımla..

Ve bir süre sonra benim videolarımın bazılarına hep aynı kişiden yorum yazıları gelmeye başlamştı...

-Videolarınızı büyük beğeni ile izliyorum...Ben de sizin gibi olta meraklısıyım..Lütfen eğer mümkün ise bende bir gün siznle gelmek isterim...Ben 4 ncü evre kanser hastasıyım..Ve bunu çok istiyorum...

Ve birde orada cep telefonu yazılı..

İster istemez insan garipsiyor tabiki...Kimdir ....?Nedir..?Neyin nesidir..?

Çünkü zaman zaman bu sanel alem içerisinde nelerin nelerin döndüğünü sanırım basından duymuşsunuzdur......Bir sürü insanın bu sanel alem sayesinde başına gelmedik kalmadığına şahit olmuşuzdur...

Neyse lafı uzatmıyayım..:pBen kendimce büyük bir cesaret sergileyerek verilen telofonu aradım..Kimsiniz..?Neyin nesisiniz babından...?Ve baktım ki telefondaki ses, hakikaten kurduğu cümleler ve ses tonu ile insana güven verecek tarzda konuşmakta...İşte o kısacık konuşmada anlatabildiği kadarı ile durumunu anlattı...Ve isim/ adres vererek ;aman hocam eğer mümkün ise görüşebilirmiyiz demişti...

Ve bende sanırım en yakın zamanda izinde olduğum bir gün içerisinde o telefondaki sesi ziyarete gittim..Ve gayet hoş bir karşılama ile karşılaşarak, balık/ olta üzerine bayağı bir muhabbet yapmıştık...Bu değerli abim zamanında elinden bir kaç tane tekne de geçmiş, tam bir derin su sevdalısı çıktı...

Bizlerin büyük bir özlem ile baktığımız o trança avlarına zamanın da bolca yapma imkanı bulmuş değerli bir insan ile tanışmış ve bol bol da fikir alışverişinde bulunmuştum...

Daha sonra aramızda abi-kardeş gönül bağı kurduğumuz bu abimiz adını anmak bile istemediğim o herkezin bildiği Allahım evlerden ırak tutsun dediğimiz o hastalığın ileri aşamasını yaşıyordu o zamanlar...Bir takım cerrahi işlemler geçirmiş ve iç organlarının büyük bir bölümü alındığı için bedenine takılan sonda ile yaşamını sürdürüyordu..

İşin ilginç yanı, bütün bu olumsuz tabloya rağmen Erkan abimin yaşama azmi, hakikaten insanlara ibret verecek tarzda idi...Allahım o ne enerji....

Tabiki tüm bu yaşam sevincinin ve enerjinin kaynağı ''Balık/Olta aşkı'' idi sanırım...

Sözün özü Sevgili Erkan abim ile gelişen muhabbet sayesinde onu çevrem ilede tanışması için elimden geldiğince bu sanal aleme çekmeye çalıştım...Ve hatta o bizim her daim bir şey çıkmasa dahi yine de ısrar ile gittiğimiz kıyı ekibimize de dahil etmiştik...

Geçen zaman içerisinde ise , Sevgili Erkan abim, ara sıra dahi olsa hastanede yatmış ise de eve çıktığında ve gördüğü o ağır radyasyon tedavilerinden sonra fırsat bulduğu ilk aşamada kendini yine tekne üstüne atmayı başarabilmişti...

Ve, yaklaşık bir-bir buçuk aydan beri kendi derdime düştüğümden pek görüşme /ziyaret etme imkanı bulamadığım Erkan abimi bugün ziyerete gittim....

Ve gördüğüm manzaradan çok etkilendim...O hatay dolu...O enerji dolu insan gitmiş...Yerine sanırım hayat kitabının son sayfalarına gelmiş olan üstünde sanki yılların yorgunluğu birikmiş oldukça yaşı geçkin biri gelmişdi...

Onun rahatasılığını kaynağını ve şu an için artık hangi aşamada olduğunu bilsem bile ; yine de onu o halde görmek emin olun beni çok perişan etti...

Hani şairin dediği gibi :

Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?
işin kolayına kaçmadan ama
gül yanaklı bebesini emziren melek yüzlü anneciğin resmini değil
ne de ak örtüde elmaların
ne de akvaryumda su kabarcıklarının arasında dolaşan kırmızı balığınkini
Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?

İşte bu satırlarda sizilere bahsettiğim Ve mutluluğun adeta resmini yapan Değerli Erkan abim...

Cenab ı Allahımın hakkında hayırlısını yazması dileği ile...

1963-izmir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 28-11-2011 " tarihinde saat 12:28 itibariyle ishak BALLICA tarafından düzenlenmiştir.... Neden: Açılmayan video silindi
ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-02-2008, 17:59   #2
Teaser
Kaptan

Unhappy İshak Abi

Bu gibi durumlar karşısında insan ne diyeceğini bilemiyor.Yazını okuyunca benim de içim bir tuhaf oldu.Sanırım bu gibi durumlarda eğer maddi bir ihtiyaç yoksa en iyisi allahtan şifa ve yardım dilemek.Bahsi geçen kişi için yapabileceğimiz ne varsa yapmak isteriz.Dualarımızı ve pozitif düşüncelerimizi eksik etmeyiz.Umarım en yakın zamanda denize döner , eğlenceli ve bol avlara kavuşur!...Sevgi ve saygılarımla...

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-2008, 18:19   #3
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

İshak abi, duygularını çok iyi anlıyorum. Haddim olmayarak sizden şunu rica ediyorum. Biran önce neyapıp edip bu arkadaşla bi su kenarında küçük çaplı piknik amaçlı bir gezintiye çıkmalısın. En azından senin balıkta kullandığın takımlarını görse, dokunsa, ona yetecektir. Sonuçta hepimiz insanız ve kimin nezaman ne olacağı belli değil. Lütfen beni yanlış anlama abicim. İşim gereği bu tür olayları çok yaşadım iyi bilirim. Sonradan KEŞKE demektense küçük bir gezinti yapın arkadaşla. Kütahya dan SAYGILARIMLA.
Eski 18-02-2008, 18:56   #4
polmurat
Kaptan

polmurat kullanıcısının avatarı

İshak abi Gürkan abime aynen katılıyorum.bu arkadaşı bir balığa götürsen dünyalar onun olur.ALLAH c.c. acil sifalar versin.

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.
polmurat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-2008, 18:58   #5
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

İshak kardeşim gerçekten hayatın hayatın cilveleri maalesef böyle.Eski bir balık avı merağı olan bu arkadaşımıza Allahtan acil şifalar diler.Bir an evvel denizin yosun kokusunu damarlarına varıncaya kadar hissetme duygularına kavuşmasını dilerim.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-2008, 19:32   #6
cumhur
Kaptan

cumhur kullanıcısının avatarı

ustat duygu dolu bir gün yaşamışsın ve bunları dile getirmişsin teşekkürler,
Velhasıl, her şey bir yana bu dünyada baki kalan bir hoş seda imiş…Eğer bunu sağlıyabilir isek ne mutlu bizlere….
bu sözleri biz insanların çok iyi algılaması ve bu dünyada sedece geçip giden müşteri olduğumuzu bilerek hırslarımıza, öç alma duygularımıza,yok etme duygularımıza yenilmeden BAKİ KALAN HOŞ BİR SEDAYI arkamızda bırakabilmek bencede çok önemli. teşekkürler.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
SİTE ÜYESİ ARKADAŞLAR = KONULARA LÜTFEN YORUM YAZINKİ, DOĞRU YANLIŞ, İYİ KÖTÜ, EKSİK VARSA HEP BERABER ÖĞRENELİM.
Ç SULARIMIZ VE DENİZLERİMİZE PLASTİK MADDELERİ ATMAYALIM= her balığa gittiğinizde 2 ad plastiği toplayın - 2 gün fazla balığa gideceksiniz.TEŞEKKÜRLER
cumhur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-2008, 22:17   #7
hakan25
Kaptan

bu duygu dolu anını bizlerle paylaştığın için teşekkür ederim, hastaya acil şifalar dilerim umarım en yakın zaman da iyileşir de balığa çıkarsınız...
Eski 19-02-2008, 09:10   #8
kırımlı
Miço

kırımlı kullanıcısının avatarı

Varsayılan iyilik yap denize at ,balık bilmezse haalık bilir ishak abi...

s.a. ishak abiciğim bu güzel duygu yüklü yazını okudum ve gerçekden duygulanmamak elde değil . ve abi her ne kadar seninle sanal ortamda görüşsek de biz seni gönlümüzde bir deniz feneri gibi etrafını aydınlatan ,balık bile olsa bu ilmi etrafına safii niyetlerle bizlerle paylaşan ,bir dost ,ağabey , usta olarak biliyoruz ve öylede bilmeyede devam edeceğiz.sahsına yapılan bu karakteri bozuk şahsiyetsiz adi ,cahil fanilerin yapmış olduğu yorumları da heybenin arkasına atmanı ,bir kardeşin olarak tavsiye ederim abi.ve zaten öyle de yapıyorsun. her şey gönlünce olsun abi allaha emanet ol ....mevlana diyarından kucak dolusu selamlar gönlümüzün profesörü.......
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları