Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-10-2008, 15:29   #1
dark_boold
Oltacı

Varsayılan En iyi rapala ?

slm arkadaşlar ben daha bu işlere yeni başladım gerçekten bilgiye cok iytiyacim var göl uzerinde tekne ile yayın avlamak için en uygun ve önere bileceğiniz rapala çesitleri temin yerleri ve teknikleri hakkında geniş bir bilgiye gerek duyuyorum şimdiden ustalarıma tesekkur ederim
dark_boold Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 05-10-2008, 17:25   #2
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Arkadaş aramıza hoş geldinde önce imza ayarlarını yapsanda senin kim olduğunu bilsek daha iyi olur.
Rapala ile yayın yakalanmaz,yayın için sülük,dalak,işkembe,ölü civciv gerekir,Ayrıca botla yayın avı olmaz,bırakma yapacaksın, sana bunları kim söydediyse inanma.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-2008, 12:21   #3
dark_boold
Oltacı

aga be ne ettın sen ıyıce rapala ile yapılan av dan içmi duymadın ben edirnede yayın olan baraj larda teknelerle gezerek ralapa ile deli gibi yayın levrek alınıyor benım bılmdığım bir iki çeşit var ama sanırım bu konuda pek bilgi yok ama yinede saol kardesim
dark_boold Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-10-2008, 18:00   #4
katsumoto
Oltacı

Tatlı Su Balıkçılığından çok anlamam ama yayının fareye de atladığını duymuştum... Rapala ile yayın biraz zor gibime geliyor... Turna mümkün çünkü yakalayan gördüm, sasiyle de turna çeken gördüm... İyi akşamlar...
Eski 06-10-2008, 23:09   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
dark_boold tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aga be ne ettın sen ıyıce rapala ile yapılan av dan içmi duymadın ben edirnede yayın olan baraj larda teknelerle gezerek ralapa ile deli gibi yayın levrek alınıyor benım bılmdığım bir iki çeşit var ama sanırım bu konuda pek bilgi yok ama yinede saol kardesim
Lütfen uslübunuzu düzeltin. Mesaj yazdığınız kişinin imzasına bakarsanız kaç yaşında bir insan olduğu belli. Ayrıca ismi ve yaşadığı şehir bilgileride var.
Fakat sizde böyle bir şey yok kurallar gereği imzanızı doldurun lütfen.
Ayrıca tekrardan insanlara hitap şeklinizi ve dilimizi kullanma şeklinizi biraz daha düzeltmenizi rica ediyorum.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-10-2008, 10:12   #6
dark_boold
Oltacı

Varsayılan arkadaslar ben kotu bır ustup kullandıgımı zannetmıyorum ama yınede ozurdılerım....

ben burda edirnede rapalı ıle bıldıklerımı ve de burda yapılanları anlatayım sızde bakın neler yapıla bılır tartısalım ... burda yayın yakalamının ve cıkarmanın bana gore oldukca ıyı yolu olan rapala kullanılıyo bazı rapala modallerı ozlellıkle 2,5 m derınden vede daha fazla 4 m cıvarı derınden gıden tatlı su model rapalalar 2m. ile 4,30m. fıber teknelerle elektırık motorlu tekne motorları ıle 2 veya 3 vıteste 45m. - 60m. cıvarı uzunlukta salınaraka gezılıyo ve gercekten bununla cok yayın cıkarılıyo vede bunu yapan cok kısı var ınanın kı bazı gunlerde koca baraj da tekne ıcın yer kalmıyo ve bu yontem ıle 45kg. vede daha buyuk yayınlar alan gordum bununla bıllıktete yayını cıkarmasıda tekneden oldukca kolay gercekten bununla ılgılı bılgısı olan varsa konusmak ve tartısmak ıstıyorum
saygılarla ustalarım benım ..............
Eski 08-10-2008, 10:23   #7
dark_boold
Oltacı

bu arada imzam yetermı daha bilgi vereyimmi ?
Eski 08-10-2008, 10:25   #8
dark_boold
Oltacı

saol arkadasım ama acıklamaları okursan burda yapılanlar hakkında hacızane bılgı verdım .....
Eski 08-09-2011, 17:40   #9
aykutekinkiran
Oltacı

arkadaşlar edirneli bir balıkçı olarak size levrek ve yayının vurduğu rapalaları yazayım.rapalaya yayın vurmaz diyen ustalarımız içinde birşey demiyorum benim yazdığım rapalaları alın bakın bakalım yayın vuruyomu vurmuyomu.rapala işi profesyonellik ister kıyı balıkçılığına benzemez.kaç metre salıcaksın nasıl rapala kullanacaksın kac cm rapala olacak bunlar cok onemlidir.1000 tane rapalamız war ama vuran rapala sayısı 3 evet cok komık ama böyle.şimdi yazıyorum rapala modelerini ama turkıyede bulamazsınız.saygılar. ayrıca bu rapalalar ile 1 saatte 33 adet yayın yakaladık toplamı 700 kg

yayın için :

deep tail dancer TDD11HT (HT modeli olacak başka model almayın) 11cm 9mt derinlik
berkley frenzy 4"/10cm 10-12'/4m

levrek için :

bengay kaplanı road crew (tam bir levrek avcısıdır %100) 11 cm

rapala misinası içinde stroft 0,40mm silikonlu.

arkadaşlar yardımcı olabildiysem ne mutlu bana bu yazıları görunce bilgi vermek için uye oldum bu yenı deyıpte yanılmayın.yazdığım rapalalarıda modeline göre alın baska model alırsanız olmaz.
herkeze rastgele
aykutekinkiran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-09-2011, 20:02   #10
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Sayın Kılıç; bilgiye çok ihtiyacım var diye başladığınız bir konuda tartışacak usta aramanız ilginç bir paylaşım doğrusu
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları