Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-10-2006, 13:04   #1
levent_izmir
Oltacı

Varsayılan Sezonun İlk Balik Avi

Merhabalar
Bu haftasonu cumartesi günü kış sezonunu açtık.Tekneyle güzelbahçeden açıldık ve alman adasını geçip fenerin ilerisinde sağ tarafta avlandık.Kısaca anlatmak istiyorum.Aslında çok balık tuttuk ama istediğimiz balıkları tutamadık.Koca teknede 8 kişi bir tek çipura yada lidaki tutamadık sadece 1 tane mercan yakalayabildi bi arkadaşımız.Bol bol karagöz kupes izmarit yakaladık.Günü kurtaran orta suda avlanmaya karar verdikten sonra yakaladığımız boyu 30 cm den fazla olan 8 tane kolyoz oldu.2 sini ben yakaladım ama mubarek balık her yakalanışında çıkamamak için o kadar direttiki her defada takımı yenilemek zorunda kaldık.Hava çok güzeldi deniz çok güzeldi avda fena sayılmazdı kısaca güzel bir gündü
Sponsored Links
Eski 09-10-2006, 13:13   #2
Güven ÖZYELDAN
Guest

öncelikle hoş geldiniz..önemli olan keyif almak sizde bunu başarmısınız avda güzel olunca tadı bir başka olmuş umarım bundan sonrakiler daha keyifli olur kalıcı ve katılımcı olmanız dileğiyle...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-10-2006, 13:34   #3
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Hoşgeldiniz...

Sevgili levent,öncelikle dost meclisine hoşgeldin diyorum.İnşallah kalıcı ve katılımcı olursun.Dediğin av bölgelerini senelerdir bilirim ve eski bereketinin kalmadığı muhakkak.Ama yinede doğa-tabiat ile başbaşa olmak için bu hafta sonu çok güzel bir hava vardı.Lidaki-Çupra demişsin.Bunlar yeni yeni av vermeye başlamışlar.Bu hafta sonu çeşmede idim.Ama geçen hafta sonu sizin gittiğiniz mekanlarda akşam suyunda 2 adet lidaki almak nasip oldu.Oda çok nazlı yeme dokunuyordu.İnşallah sular soğuduğunda havasını suyunu yakalarsak çupra ve lidakiyi alırız.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları