Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Meteoroloji,Navigasyon , Harita ve Denizcilik > Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 08-12-2010, 21:32   #41
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Delikanlı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba Erol Bey,

Ben dün üye oldum foruma. Bu konuyu birkaç kez tüm mesajları ile okumuş olmama rağmen sanırım tam olarak anlayamadım. Garmin Nuvi 200 cihazıma deniz haritası yüklemek için izlemem yol nedir acaba ?

Selamlar
Merhabalar, bilgilendirme için özelinize cevap yazılmıştır,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 17-12-2010, 22:11   #42
kilic73
Oltacı

Merhaba Erol Bey,
Garmin GPSMAP 60Csx e NavCity Türkiye haritası yüklemeye çalışıyorum ancak başaramadım. Ayrıca 60Csx e BlueChart g2 Vision haritalarınında yüklenebileceğini belirtmişsiniz . Doğu Akdeniz için Bluechart derinlik haritası nereden bulabilirim ve nasıl yükleyebilirim. Paylaşabilirseniz çok memnun olurum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler .
Metin
kilic73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2010, 18:14   #43
genzul
Oltacı

genzul kullanıcısının avatarı

Merhaba Erol abi
ben ebay'den garmin etrex venture hc aldım. Bu cihaza doğu akdeniz(iskenderun körfezi)'nin haritasını yüklemek istiyorum. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Teşekkür ederim.
Eski 19-01-2011, 21:38   #44
levrek
Kurucu Üye

Sevgili Genco,
mesajı yeni fark ettim, kusura bakma, sana özelden cevap yazıcam, sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
Eski 14-02-2011, 22:20   #45
Moshonisi
Oltacı

Erolbey merhabalar özelinizden Garmin Gpsmap 60csx ile ilgili msj yazmıştım farketmediniz herhalde. perşembeveya cuma günü İzmire gelicem ,iyi çalışmalar kolay gelsin.
Eski 15-02-2011, 08:27   #46
levrek
Kurucu Üye

Alıntı:
Moshonisi tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Erolbey merhabalar özelinizden Garmin Gpsmap 60csx ile ilgili msj yazmıştım farketmediniz herhalde. perşembeveya cuma günü İzmire gelicem ,iyi çalışmalar kolay gelsin.
Merhaba Hüsnü Bey, özelden cevapladım, sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Eski 20-02-2011, 12:39   #47
Deniz1a
Oltacı

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,
elinde mevcut ya da yeni Garmin marka cihaz alacak olanlar,
Garmin Nüvi 200,200w,250,250w,300,310,710,760,770 araç navigasyon cihazına
Garmin Haritalı eTrex Vista HCx,Vista,Venture HC,Summit HC,Legend HCx,Colorado 300-400,Oregon 300-400,GPSMAP 60,GPSMAP 60 cx,GPSMAP 60 csx el tipi modellerine
Garmin GPSMAP 420/420s,GPSMAP 430/430s,GPSMAP 520/520s Sonarlarına,

BlueChart veya BlueChart g2 Vision un Türkiye derinlik deniz haritaları yüklenebilmektedir,sevgilerimle

Merhaba Erol bey, İzmir Seferihisarda yaşıyorum.
geçenlerde yurtdışından Garmin Nüvi araç navigasyonunu getirdim, fakat üzerinde sadece Garmin Nüvi yazıyor, herhangi bir 3 rakama rastlayamadım. Sadece çalıştırma esnasında displayde 7X diye ingilizce kısa bir yazı çıkıyor. Hangi tür Garmin cihazı olduğunu nasıl anlarım? Birde Navcity Türkiye Haritası bulunmuyor. Bunu nasıl yükleyebilir ve nerden temin edebilirim? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
Deniz1a Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-2011, 06:57   #48
levrek
Kurucu Üye

Merhaba deniz1a,
cihazınızın menü dilini Türkçe ye çevirmek için cihazınızı açtıktan sonra ekranda çıkan anahtar ikonuna tıklatın, sonra sırasıyla yine anahtar ikonu ve dil ikonu.Buradan sesli mesajları, klavye ayarlarını ve menü dil ayarlarını yapabilirsiniz.
Cihazla ilgi tüm yazılım ve ID nosu için ;
cihazınızı açtıktan sonra ekranda çıkan anahtar ikonuna tıklatın, sonra sırasıyla yine anahtar ikonu- sistem ikonu -alt barda ortada duran hakkında ikonuna basarsanız tüm bilgileri ekrana çağırmış olursunuz.
Harita yükleme işi için ya Garmin Türkiye sitesine üye olup oradan indirebilirsiniz ya da internette paylaşım yapan bazı sitelerden temin edebilirsiniz.Cihazı bilgisayara bağladıktan sonra yükleme işini gerçekleştirebilirsiniz.

Erol ERDOĞAN 1966

Eski 06-03-2011, 14:18   #49
bonovendo
Oltacı

Merhaba nuvi 200 gps cihazına nasıl bluechart harita yükleyebilirim. bilgi verirmisiniz.
bonovendo Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-05-2011, 10:38   #50
mersincorp
Çımacı

Sevgili Erol abi,

Garmin 420s balık bulucu ve gps aldım ve internetten BlueChart G2 Vision Ege & Marmara denizi VEU015R 2010 UNLOCKED ve Original Haritalarını indirdim.

Kullanmadan önce bu konulardaki deneyim ve tecrübelerinden dolayı yardımcı olacağını düşünerek aklıma ilk sen geldin.

İnternetten indirmiş olduğum bu zipli dosyaları açtıktan sonra neler yapmalıyım, haritayı nasıl çalıştırabilirim? yardımcı olursan çok sevinirim.

Dört gözle bekliyorum.
İZMİR BASINSİTESİ

Misinanız Gergin Oltanız Keskin Kısmetiniz ve Balığınız Bol Olsun
mersincorp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları