Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-09-2011, 20:09   #1
JacKDannieL
Oltacı

JacKDannieL kullanıcısının avatarı

Varsayılan Pazar Günü Sakarya ...

Merhabalar abilerim (: Ailemin istediği okulu kazanınca babam dilediğimi gerçekleştirmek için oltaları vs. hazırladı. İnşallah bu Pazar (18 Eylül) Sakaryaya yollanıyoruz (:
Ben bugün çeşitli video sitelerinden çevremizdeki avlak yerlerinden tutulan balıkları izledim (iznik gölü sakarya vs.) Tabiki 25-30 kilo yayınları görünce kalbim atmaya başladı hemen hayaller kurmaya başladım. - Ben böyle balık tutsam Rastgelsindeki abilerim beğenir, yenişehirde ki üstadlar beni konuşur vs. vs.
Şimdi sizden bir şey isteyeceğim (cevabınızı bekliyor olacağım)..
Bizim gideceğimiz yer çok durgun. İlk balık maceram burada başlamıştı (Açıkçası benim için nostalji olacak Herneyse... İşte bu avlak yerinde ben 2.5 kiloluk yayın çıakrdım (baya bi zorladı) daha sonra bir daha hiç iri balık tutamadım. Son bir kez daha bu avlak yerine gittik ama mağlumunuz sakaryaya kağıt fabrikası atık salıyor (acıyorum ) Hiç balık tutamadan döndük. Sonra yeni bir avlak yeri bulduk ve bir daha oraya gitmedik. İşte iş burada başlıyor.. Ben 4-5 kiloda olsa iri yayın veya sazan tutmak istiyorum. İlk sorum şu olacak..:

1-) Avlak yeri yayına veya sazana elverişlimi ? (Fotoğraf aşağıda.)

[COLOR="rgb(139, 0, 0)"]2-)[/color] Ne gibi bir yem kullanmalıyım ? (Boru kurdu veya herneyse .. ; bulamam fakat solucanımız var. Sülük kaynağımız yok)

[COLOR="rgb(139, 0, 0)"]3-)[/color] Yemlemeyi Sazan ,için ; Mısır ile yapmayı düşünüyorum yayın için ne yapmalıyım ? (Yayın her türlü şeyi yiyiyor ama onu benim oltama çekecek bir şey olmalı )

teşekkürler şimdiden cevaplarınız için.

(NOT: Resimdeki halime lütfen gülmeyin yaş küçükte )

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uploaded with
JacKDannieL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları