Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-07-2012, 22:56   #1
psychonour
Oltacı

Varsayılan İstanbul Anadolu yakasında Hangi Büyük balığı nasıl tutarım Yardım.

Öncelikle bu siteyi iyiki bulmuşum çok sevdiğim balık tutma işini inşallah burda öğrenerek ilerletmek istiyorum.Biraz inceledim forumu çok sıcak kanlı ve düzgün insanlar olduğunu gördüm ve çok sevindim.

Benim balık tutmak adına bilgim, basit bir olta, çapari ve kıraça, istavrit tutmak oda at çek pendik sahilinde ama bu beni tatmin etmiyor büyük balık tutmak istiyorum.

Öncelikli sorum kendime olta takımı almakla başlayacağım büyük balık tutmak için ne almalıyım ve nasıl tutmalıyım, istanbul anadolu yakasında hangi balıkları bol tutabilirim. bu konularda yardım istiyorum siz değerli büyüklerimden .

Şimdiden yazıcaklarınız için çok teşekkür ederim iyi avlar dilerim.

Bu mesaj en son " 24-07-2012 " tarihinde saat 00:22 itibariyle Murat ÇAKMAKÇI tarafından düzenlenmiştir....
psychonour Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 24-07-2012, 00:22   #2
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

Tarık aramıza hoş geldin. Mutlaka sana istanbulda oturan arkadaşımız yardımcı olcaktır.Keyifli, kalıcı paylaşımlar dilerim.İzmirde olsaydın ben seve yardımcı olurdum
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-2012, 03:24   #3
pendikli balıkçı
Kaptan

pendikli balıkçı kullanıcısının avatarı

Öncelikle aramıza hoşgeldin Pendik'ten Pendik burnu önlerinden gece şamandıralı takım ile eşkinave gelincik tutabilirsin. Yalnız yakaladığın balıklar içerisinde mutlaka iskorpit olacaktır. Bu balık zehirli olduğundan dikkat etmelisin. :O Ayrıca marinanın içine girebilirsin dalgakıranın en ucundan Pavli adası dediğimiz askeri tershaneye doğru yemli takım atarak mezgit yakalayabilirsin. Tuzla tershanesinin limanın dışına bakan kayalık kısmında ise sivri burun karagöz çıkmaktadır.
B Rh(+)

KÜÇÜK BALIK YOKSA BÜYÜK BALIK DA YOK!
pendikli balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-2012, 07:52   #4
psychonour
Oltacı

Alıntı:
pendikli balıkçı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle aramıza hoşgeldin Pendik'ten Pendik burnu önlerinden gece şamandıralı takım ile eşkinave gelincik tutabilirsin. Yalnız yakaladığın balıklar içerisinde mutlaka iskorpit olacaktır. Bu balık zehirli olduğundan dikkat etmelisin. :O Ayrıca marinanın içine girebilirsin dalgakıranın en ucundan Pavli adası dediğimiz askeri tershaneye doğru yemli takım atarak mezgit yakalayabilirsin. Tuzla tershanesinin limanın dışına bakan kayalık kısmında ise sivri burun karagöz çıkmaktadır.

Öncelikle yardımcı olduğun için teşekkür ederim hoş buldum sağolun.Benim öğrenmek istediğim diğer bir konu şamandıralı takım dediğiniz uygun fiyat oalrak neler almam gerekli bu konudada yardımcı olursanız sevinirim. çünkü sıfırdan bi takım almam gerekli.Ve nasıl olta hazırlayıp nasıl atmalıyım bu konudada görüşlerinizi bekliyorum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Eski 24-07-2012, 07:53   #5
psychonour
Oltacı

Alıntı:
Murat ÇAKMAKÇI tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tarık aramıza hoş geldin. Mutlaka sana istanbulda oturan arkadaşımız yardımcı olcaktır.Keyifli, kalıcı paylaşımlar dilerim.İzmirde olsaydın ben seve yardımcı olurdum
çok teşekkür ederim hoş bulduk saolun
Eski 25-07-2012, 02:02   #6
pendikli balıkçı
Kaptan

pendikli balıkçı kullanıcısının avatarı

70 Liraya falan bir kamış+motor alırsın 2-3 sene idare eder seni ama sana anlattığım av tecrube isteyen meşakkatli bir avdır.Olta bağlamayı falan iyi bilmen gerekir bence Yunus tarafına doğru sahilde yapılan bir cami var.Oradan yemli mezgit, ince takım çapari (istavrit için) veya kıbrıs olta ile ekmekle kefal tutabilirsin. Eşkina avını eğer ki yeni başlıyorsan hiç tavsiye etmem balıktan soğursun sonra . Çünkü bu avda çıt ses oldumu balık yemlenmez bir levrek türü olduğundan çok çekingen bir hayvandır.
B Rh(+)

KÜÇÜK BALIK YOKSA BÜYÜK BALIK DA YOK!
pendikli balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-2012, 14:30   #7
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Tarık;
Aramıza katılmana çok memnun oldum...
Anadolu yakasında avlayacağın balıkların başında İstavrit gelir...Zaten en bol bulunan balıkta bu dur...
Büyük balık zamanı daha gelmedi. Eylül ayından sonra Palamut ve Çinekop boğazdan geçmeye başlar....Vanıköy, Çengelköy, Çubuklu burnu , kandilli kız lisesi ve askeri lise önü iyi balık yapan yerlerdir....Hayırlı avlar dilerim....
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-08-2012, 14:00   #8
rapalaci
Oltacı

Hem Pendik-Tuzla tarafından hem de Boğazda işi bilen bir tekneci ile çıkarsan Lüfer,Palamut ve Tirsi alabilirsin. Kıyıdan gece eşkina ve karagöz avı hariç palamut ve lüfer ailesi için boğaza gitmen gerekir. Bunlar için de Eylül 15'i beklemen gerekir (yine eşkina ve karagöz hariç).
rapalaci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları