Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-02-2006, 05:09   #1
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Feeling The Blanks tafarından gönderildi
pepsi, nivea, milka, nescafe, nokia, tamek, fruko, burger king, maret, pınar ne zaman danimarka ürünü oldu ben anlayamadım. listeyi okuyunca "vay be görmeyeli adamlar her markayı satın almış" dedim.

halkın tepki gösterdiği bir olaydan rant sağlamaya çalışıyorlar. yine insanların dini duygularını sömürüyorlar.

şöyle alternatifler var bunlardan bazılarına. belki biraz daha açıklayıcı olur..

tamek - ülker link
fruko - çamlıca
pepsi - cola turka
milka- ülker çikolataları
lipton - halk çay
vivident - chewydent
pınar- içim
danone - içim
nescafe - cafe crown

her olaydan kendine çıkar, rant sağlama genimiz olmasaydı keşke...

bu boykot olayına zaten bakış açım farklı. bugün penguen dergisinde çıksaydı bu karikatürler türk mallarını mı boykot edecektik?

bir gazete direk bütün ülkeyi nasıl bağlar? neden özür dilesin ki danimarka hükümeti?

yine penguende bir karikatürist hristiyanları provoke edecek bir karikatür çizdiğinde recep tayyip erdoğan türkiye adına özür dilemeli mi?..

Çok güzel bir bakış açısı ve son derece doğru arkadaşım. Sadece tepki vereceğimiz noktayı iyi seçmeliyiz hepsi bu. Üstelik hristiyan da olsa o karikatürü çizen dışında ben gerçekten Hristiyan olan insanların bir dinin peygamberinin aşağılanmasına onay vereceğini düşünmüyorum...
Saygılar....

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları