Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-02-2010, 15:44   #1
fahka
Oltacı

fahka kullanıcısının avatarı

Varsayılan Makina ve kamış hakkında fikirlerinizi bekliyorum

Öncelikle forumdaki bütün arkadaşlara merhaba demek isterim.
ben foruma üye olduğumdan beri sürekli mesajlarınızı okuyorum benim gibi sizlerden balıkçılıkla ilgili o kadar çok öğrenmemiz gereken bilgiler olduğunu biliyorum.Paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
ben balık tutma hevesiyle malzemeciden olta ve kamış aldım dükkandaki arkadaşın bilgisine güvenerek tabiki, ben de bilgi birikim sıfır.
olta :silver stor,new carbon concept,300 m ,5 sec,50-150gr ,cl75cm
makina:pelican süper cast 69 ,9ball bearings 8+1 free spod system ,gear ratıo4.9/1
Siz üstadlardan ricam benim bu takımı at çek olarak kullanma şansım ne kadardır. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
fahka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-02-2010, 15:51   #2
Necati ARAT
Kaptan

Alıntı:
fahka tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Öncelikle forumdaki bütün arkadaşlara merhaba demek isterim.
ben foruma üye olduğumdan beri sürekli mesajlarınızı okuyorum benim gibi sizlerden balıkçılıkla ilgili o kadar çok öğrenmemiz gereken bilgiler olduğunu biliyorum.Paylaşımlarınız için teşekkür ederim.
ben balık tutma hevesiyle malzemeciden olta ve kamış aldım dükkandaki arkadaşın bilgisine güvenerek tabiki, ben de bilgi birikim sıfır.
olta :silver stor,new carbon concept,300 m ,5 sec,50-150gr ,cl75cm
makina:pelican süper cast 69 ,9ball bearings 8+1 free spod system ,gear ratıo4.9/1
Siz üstadlardan ricam benim bu takımı at çek olarak kullanma şansım ne kadardır. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
Değerli fahka öncelikle aramıza hoş geldinin ..

Forum kuralları gereği imza ayarlarınızı tamamlarsanız sizi tanımış olur hitapta yanlışlık yapmamış oluruz..(Benim İsmimin altında gerekli linkler verilmiştir buradan uyaşabilirsin..)

Sorunuza arkadaşlarımızın cevaplayacağını umut ederek almış olduğunuz takımlarla iyi bir av çıkarmanızı temenni ederim..

Şimdiden RASTGELSİN
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-2010, 17:40   #3
Bornovalı
Kaptan

Bornovalı kullanıcısının avatarı

Fladen marka(İsveç malı)2.10 at-çek kamışını tavsiye ederim fiyatı oldukça hesaplı 20-25TL.arası ,çift parça kompozitten imal ,çok hafif ve oldukça sağlam,kendim kullanıyorum 1.750gr.levreği hiç zorlanmadan çekebilirsiniz.Pahalı ürünlere gerek yok.Rasgele..
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Not: Bu ürünü atçek konusunun üstadı Turgay Sezgin Abimin tavsiyesi ile bende size öneriyorum.pişman olmayacağınıza garanti veririm.

RIDVAN/1974/BORNOVA

Bu mesaj en son " 18-02-2010 " tarihinde saat 18:58 itibariyle Bornovalı tarafından düzenlenmiştir....
Bornovalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-2010, 17:54   #4
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

Aramıza hoşgeldiniz.malzemelerinizin teknik bilgilerini ekledimki daha rahat yorum yapılabilsin...
Makina Özellikleri;

Çift kalama sistemi ile canlı ve suni yemlerinizi oltaya vuran balığın siz oltayı elinize alana kadar balığı kaçırmadan yemi alıp götürmesini iğneden kurtulmasını engelleyen yeni nesil sistem...

Genel Özellikler

* Bilya sayısı : 8+1 Bilya
* Anında duruş :
* Metal Kafa :
* Yedek Grafit Kafa :
* Devir :
* Anti-Titreşim Sistemi :
* One Way Clark (Tek Yön Bilyası)
* Long Cast Kafa(Atımda rahat çözümü sağlayan Kafa)
* Free Spool(Serbest Makara)
* Katlanır Metal Kol
makinamızın özellikleri bunlar ancak kamışı internette bulamadım.şahsi fikrimi sorarsanız atçek deneyimim sıfır ama bence kıyıdan atçek için pek uygun değil gibi bu takım ama dediğim gibi benim hiç atçek deneyimim yok.

Bu mesaj en son " 18-02-2010 " tarihinde saat 17:58 itibariyle discus tarafından düzenlenmiştir....
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-2010, 19:02   #5
Bornovalı
Kaptan

Alıntı:
discus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aramıza hoşgeldiniz.malzemelerinizin teknik bilgilerini ekledimki daha rahat yorum yapılabilsin...
Makina Özellikleri;

Çift kalama sistemi ile canlı ve suni yemlerinizi oltaya vuran balığın siz oltayı elinize alana kadar balığı kaçırmadan yemi alıp götürmesini iğneden kurtulmasını engelleyen yeni nesil sistem...

Genel Özellikler

* Bilya sayısı : 8+1 Bilya
* Anında duruş :
* Metal Kafa :
* Yedek Grafit Kafa :
* Devir :
* Anti-Titreşim Sistemi :
* One Way Clark (Tek Yön Bilyası)
* Long Cast Kafa(Atımda rahat çözümü sağlayan Kafa)
* Free Spool(Serbest Makara)
* Katlanır Metal Kol
makinamızın özellikleri bunlar ancak kamışı internette bulamadım.şahsi fikrimi sorarsanız atçek deneyimim sıfır ama bence kıyıdan atçek için pek uygun değil gibi bu takım ama dediğim gibi benim hiç atçek deneyimim yok.
Atçek avcılığında makinanın ağırlığınında bence önemi vardır,ağır bir makina avcının sabrını zorlayabilir.
bu yüzden mümkün mertebe hafif makina kullanmanızı tavsiye ederim.

Kamış ile ilgili linki alt tarafa ekledim,ama illede bu kamış olmalı diye birşey sözkonusu olamaz,aynı özellikte başka markalarada bakabilirsiniz.

RIDVAN/1974/BORNOVA

Bu mesaj en son " 18-02-2010 " tarihinde saat 19:56 itibariyle Bornovalı tarafından düzenlenmiştir....
Eski 18-02-2010, 22:42   #6
The Lunatic
Kaptan

The Lunatic kullanıcısının avatarı

Merhaba;
Ben at çek konusunu araştırıyorum epey zamandır. Öğrendiğim bilgilere göre makineniz sanki pek uygun değil gibi. Kolunuzun yorulmaması açısından makine ve kamışta mümkün olan en hafif ağırlık kombinasyonuna ulaşmanız gerekiyor. Shimano'nun at çek için çok iyi modelleri var. Ama biraz pahalı. Kamış olarak ben de bir tavsiyede bulunmak istiyorum. LINEAEFFE FIRE SPIN. At çek konusunda çok iyi olan bir tanıdığımın tavsiyesi üzerine aldım. Çok fazla deneme olanağım olmadı ama hafiflik ve sağlamlık açısından oldukça iyiye benziyor. LINEAEFFE marka bir ürün olması da kalite anlamında güvence veriyor.

Uğur
İZMİR-1981
Öğretim Elemanı
The Lunatic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-02-2010, 22:51   #7
Kamil ESEN
Kaptan

Rıdvan kardeşim kamış konusunda isabetli bir tavsiyede bulunmuş.Makine konusundada marka belirtmek istemiyorum ama her markanın hafif olan bir modeli olabilir.Şimdiden Rastgelsin.....
Eski 19-02-2010, 10:48   #8
fahka
Oltacı

arkadaşlar imza kısmını dolduruyorum fakat bir türlü kaydetmiyor .Yardımlarınızı bekliyorum,teşekkürler..

Fahrettin KAHRAMAN
AB RH+ / 02.02.1974
Şirinyer/İZMİR
Eski 19-02-2010, 10:51   #9
fahka
Oltacı

kusura bakmayın...
farkında olmadan halletmişim.
Umarım balıklar da böyle fark etmeden gelir oltamıza:)))

Fahrettin KAHRAMAN
AB RH+ / 02.02.1974
Şirinyer/İZMİR
Eski 19-02-2010, 11:11   #10
Bornovalı
Kaptan

Alıntı:
fahka tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kusura bakmayın...
farkında olmadan halletmişim.
Umarım balıklar da böyle fark etmeden gelir oltamıza:)))
Ozaman zevki çıkmaz kardeşim.
Bak anlatayım sana.
şöle kamış bir selam verecek ,Aleykümselam deyip yerinden fırlayacaksın,ziller dansöz oynatacak kadar çalacak,ondan sonra başlıyacak kafa atmaya,çekerken kalamnın cırrrrttttt diye sesini duyacaksın,içinden Allahım misina kopmasın,iğneden kurtulmasın diye bildiğin duaları okuyacaksın,sonra balığın su altındaki parıltısını arıyacaksın gözlerinle,kalp atışların hızlanacak,balığı aldıktan sonrada tebrikller yağacak ve kıritiğini güzel sohbetlerle yapacaksınız.Kritiğini yaparken Odun ateşinde demlenmiş çayı yudumlayacaksın
(Oh beeee bir balık tutmuşkadar oldum)
Ancak ozaman doyuma ulaşır ve zevkten dört köşe olursun.
İşte bizleri balıkçılığa bağlayan en güzel duygular bunlar bence,unuttuğum veya eklemek istedikleriniz varsa sizde yazın dostlar.
rasgele.

RIDVAN/1974/BORNOVA

Bu mesaj en son " 19-02-2010 " tarihinde saat 14:39 itibariyle Bornovalı tarafından düzenlenmiştir....
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları