Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-02-2007, 08:37   #61
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Alıntı:
lidaki tafarından gönderildi
valla ben bu aylarda olmaz diye hiç denemedim."Hava soğuyunca derina kaçar Balık" derler.
Erdal'ım senin bildiğinin aksine,hava ne kadar soğuk olursa;levrek o kadar kıyılar.Her zaman levreği buz gibi havada gece poyraz da almışımdır....Kıyıya doğru köpüre köpüre gelen dalgalar içinde bu balık ''Karnı taşa deyecek kadar'' kıyıya yanaşır....Hava sakinleşmeye başlayıncada süratle kıyıdan uzaklaşır.Kıyıdan levrek almak için olmaz ise olmaz koşullardan ;
1-Sert poyraz olacak..
2-Hava soğuk olacak...
3-Karanlık gece ortamı olacak.....
4-Suda mutlaka size doğru köpürerek gelen 3 dalga olacak....
Ben geçmiş senelerde, ekim ayı bittikden sonra asla gündüz kıyıdan balığa gitmemişimdir.Çupra işini hava ısınıncaya kadar unutur ve işi levreğe çevirirdik.
Kasım-aralık-ocak-şubat aylarında yukarıda bahsettiğim şartlar içinde yemli olta ile kıyıdan çok levrek almışlığım vardır.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 05-02-2007, 10:07   #62
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
valla Mert kardeşim,baya oluyo,hisar avclıktan almıştım,orda birkaç boyu vardı.
hala varmı bilmiyorum.
Teşekkür ederim, bir de oradan bakarım...

Alıntı:
aganta borina borinata tafarından gönderildi
mert bende o yemlerin bi kaç boyu var...ancak bu yemlerle hiç balık yakalayamadım...üstelik bunlarla at çek yapmak oldukça sıkıcı olabiliyor...

şimdi şöyle anlatmaya çalışayım...bu yemi suda aydınlık havalarda dipten oldukça ağır çekmek gerekiyor...çok hafif bi kursunu yemden 50 cm. kadar öne misinaya sıkıştırıp fırdöndüsüz kullanmak gerekiyor...geceyse bu yemlerin parlak gözlü olanları var...ay ışığında kırmızı kırmızı parlar bu gözler...bunlarıda gece kurşunsuz suyun yüzeyinden ani çırpma hareketleriyle çekmek lazım...50-60 cm kadar çek bekle bi kaç saniye sonra yine çek bekle bu sürekli yapılmalı...bu şekilde balık yakalayan bi kaç arkadaşım var...ancak bu yemleri çok istisnai durumlarda tercih ediyorlar...yani buralarda pektercih edilen bi yem değil..tabi sizin oralarda sonuç daha olumlu olabilir...

erdal bey...yemlerin rekleri pek seçilmiyor ama...slikon zarganaları tavsiye edebilirim...ismail abinin tarif ettiği sekilde ya da hafif zokalı kurşunla kullanmak daha doğrudur bu yemi...tabi bu şekilde yemi uzaga atmak sorun olabilir...bi kaç boyunu aynı beden üzerine 3 adet bağlayarak kullanabilirsiniz...ayrıca gece aydınlatılmış iskelelerden iskelenin etrafında gezdirme yaparakta kullanabilirsiniz...

rastgelsin...
Doğan bendeki 10 cm'liğe at-çekte çipura bastı ama iğne çok büyük olduğundan balığı alamadım. Ondan ufağından arıyorum . Tabii o çipura sonrasında yanımdaki mamunların kurbanı oldu o da ayrı konu ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-2007, 17:32   #63
lidaki
Miço

lidaki kullanıcısının avatarı

Doğancım tavsiyelerin için teşekkür ederim. en yakın zamanda deniyecem. Lakin eve tıkıldık kaldık ya hayırlısı bakalım. Havalar fena bastırdı yani...

BÜTÜN RENKLER AYNI HIZLA KİRLENİYORDU,
BİRİNCİLİĞİ BEYAZA VERDİLER.

Erdal KESKİN
İZMİR & 1970
lidaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-2007, 18:03   #64
lidaki
Miço

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Erdal'ım senin bildiğinin aksine,hava ne kadar soğuk olursa;levrek o kadar kıyılar.Her zaman levreği buz gibi havada gece poyraz da almışımdır....Kıyıya doğru köpüre köpüre gelen dalgalar içinde bu balık ''Karnı taşa deyecek kadar'' kıyıya yanaşır....Hava sakinleşmeye başlayıncada süratle kıyıdan uzaklaşır.Kıyıdan levrek almak için olmaz ise olmaz koşullardan ;
1-Sert poyraz olacak..
2-Hava soğuk olacak...
3-Karanlık gece ortamı olacak.....
4-Suda mutlaka size doğru köpürerek gelen 3 dalga olacak....
Ben geçmiş senelerde, ekim ayı bittikden sonra asla gündüz kıyıdan balığa gitmemişimdir.Çupra işini hava ısınıncaya kadar unutur ve işi levreğe çevirirdik.
Kasım-aralık-ocak-şubat aylarında yukarıda bahsettiğim şartlar içinde yemli olta ile kıyıdan çok levrek almışlığım vardır.
ishak abi valla ne diyeyim sağol... Keşke bu mevzu evvelce açılsaydı.Boşa geçirdik desene aralığı ocağı. Önümüzdeki hafta sonu gidebilirsem deniyim. Yalnız, Ağustos - kasım arası canlı yemle gülbahçede iyi levrek yakalanıyor.

Erdal KESKİN
İZMİR & 1970
Eski 06-02-2007, 07:02   #65
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
Doğan bendeki 10 cm'liğe at-çekte çipura bastı ama iğne çok büyük olduğundan balığı alamadım. Ondan ufağından arıyorum . Tabii o çipura sonrasında yanımdaki mamunların kurbanı oldu o da ayrı konu ...
vallahi mert işin açıkçası çupra vb. balıklar için hiç sahte yem kullanmadım...o yüzden bişey diyemeyeceğim bu konuda...ben levrek ve çatalkuyruk gibi balıkları kastetmiştim...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-02-2007, 07:08   #66
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Erdal'ım dediğin doğrudur.Gülbahçeyi geçince balıklı ovaya gelmeden yol kenarında bir çeşme varya...İşte o mevkide oturan yazlıkçılardan sabah erken saatte yaklaşık 15-20 metrelik bir ağ ile kıyıdan kibrit çöpü boyutuna yakın gümüş topladıklarını ve bunları canlı canlı tek iğne kullanarak levrek aldıklarını gördüm.Tabi bu iş biliyorsun sabah çok kısa sürüyor.Gün tam ışıyınca levrek kıyıdan uzaklaşıyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-02-2007, 05:14   #67
ismail çakır
Kaptan

ismail çakır kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ishak abi valla ne diyeyim sağol... Keşke bu mevzu evvelce açılsaydı.Boşa geçirdik desene aralığı ocağı. Önümüzdeki hafta sonu gidebilirsem deniyim. Yalnız, Ağustos - kasım arası canlı yemle gülbahçede iyi levrek yakalanıyor.
daha levrek sezonu bitmiş değil.levrek avına gidince akşam sularında tirsi yaprak veya sardalya kuyruk takarak bir dene bakalım. 50 cm beden ve isteğe göre 17104 3/0 veya 4/0 olta baglayıp 60-75 gr. kurşunla atabilirsin. rastgelsin.
selamlar.
Eski 09-02-2007, 21:08   #68
lidaki
Miço

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Erdal'ım dediğin doğrudur.Gülbahçeyi geçince balıklı ovaya gelmeden yol kenarında bir çeşme varya...İşte o mevkide oturan yazlıkçılardan sabah erken saatte yaklaşık 15-20 metrelik bir ağ ile kıyıdan kibrit çöpü boyutuna yakın gümüş topladıklarını ve bunları canlı canlı tek iğne kullanarak levrek aldıklarını gördüm.Tabi bu iş biliyorsun sabah çok kısa sürüyor.Gün tam ışıyınca levrek kıyıdan uzaklaşıyor.
İshak abi işte o dediğin yer ve yola devam edipte, evlerin bittiği bölge yazın kıbrısla çok güzel kefal, dolayısıyla levrek yapıyor.Malumunuz bu ikili sürekli kovalamaca içinde...Benim peder o bölgeyi tek geçer zira kendisi sadece kıbrıs atar. Geçen yaz tesadüf iki kiloya yakın levreği kıbrısla yakalamıştı.Hayvancaaz balık yakalayamayınca ekmeğe talim ediyim dedi herhal ayrıca o dediğin gümüşlerde hakketen süper iş yapıyor.Şimdilerde popülasyon azaldı. Eskiden abartısız, kaç tane gümüş yakaladıysam o kadar levreği çantada keklik görürdüm...

Erdal KESKİN
İZMİR & 1970
Eski 09-02-2007, 21:12   #69
lidaki
Miço

Alıntı:
ismail çakır tafarından gönderildi
daha levrek sezonu bitmiş değil.levrek avına gidince akşam sularında tirsi yaprak veya sardalya kuyruk takarak bir dene bakalım. 50 cm beden ve isteğe göre 17104 3/0 veya 4/0 olta baglayıp 60-75 gr. kurşunla atabilirsin. rastgelsin.
selamlar.
Sağolasın İsmail abi ilk fırsatta deniycem inşallah.

Erdal KESKİN
İZMİR & 1970
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları