Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Takım Çeşitleri > Çapariler

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-02-2007, 02:24   #11
eşref sürek
Tayfa

abi eline sağlık çok güzel yeni bir şey öğrenmek bende çaparimi kendim yaparım senden bir farkım kırmızı iplik yerine hanımların kullandığı kırmızı oje kullanıyorum ayrıca ojelerin simli olan çeşitli renkleri mevcut rastgele
Eski 13-02-2007, 07:11   #12
Rauf
Guest

Alıntı:
eşref sürek tafarından gönderildi
abi eline sağlık çok güzel yeni bir şey öğrenmek bende çaparimi kendim yaparım senden bir farkım kırmızı iplik yerine hanımların kullandığı kırmızı oje kullanıyorum ayrıca ojelerin simli olan çeşitli renkleri mevcut rastgele
Eşref arkadaşım evet tüğ veya simi iğneye direk misina ile bağlamakta bir capari bağlama şeklidir ve piyasada bu şekilde bağlanmış cok capari ceşiti vardır sonradan bağlanan bölüm fosforlu boya ile veya göz alıcı renklerde oje ile boyanır bu şekilde bağlama türünü de ilerde bir vidio gösterisi olarak sitemize ekliyeceğim.ama orjin olarak bağlama şekli merserize iple bağlanma şekli dir en ufak bir tarifi aşağıda resimde ekliyorum.benim vidioda capari bağlamaya başlarken iğne ile iğne misinasını evvela iki kazık bağı ile bağladım hatırlarsan bundan sonra tüğü bağladım bu ilk bağladığım düğüm capari tüğünü palaya doğru cekip sıkıştırır ken tüğün altına giriyor ve tüğü hafifce yukarı kaldırıyor direk misina ile bağlanan caparide bu olmaz ama sadece şim veya değişik organze kurdelalarından cıkarılmış iplikleri bağlıyacaksanız direk misina ile bağlaya bilirsiniz selamlar.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-02-2007, 10:17   #13
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Rauf abi ellerine sağlık,zannedersem bundan böyle forumdaki tüm arkadaşlar kendi imalatlarını kullanacaklardır,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-02-2007, 14:11   #14
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Rauf hocam ellerine ve emeğine sağlık.....Sende ben de,bilgisayar konusunda
teknoloji cahili olsak bile sora sora bağdat bulunur misali bir şeyler öğrenip; bu öğrendiklerimizi kullanarak insanlara bir şeyler vermeye ve onlarla birşeyler paylaşmaya çalışıyoruz......

Bence bundan daha güzel bir şey olabilir mi....?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-02-2007, 18:59   #15
Rauf
Guest

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Rauf hocam ellerine ve emeğine sağlık.....Sende ben de,bilgisayar konusunda
teknoloji cahili olsak bile sora sora bağdat bulunur misali bir şeyler öğrenip; bu öğrendiklerimizi kullanarak insanlara bir şeyler vermeye ve onlarla birşeyler paylaşmaya çalışıyoruz......

Bence bundan daha güzel bir şey olabilir mi....?
Rica ederim ustam o senin hoş görün.benim yaptıklarım senden öğrendiklerim daha cok öğreneceğim var senden.sana bir e mail attım bilgilerinize rastgele.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-02-2007, 12:38   #16
kya55
Oltacı

Rauf hocam emeğiniçin teşekkürler.Çok faydalı oldu bizim için..
Eski 14-02-2007, 12:46   #17
Rauf
Guest

Alıntı:
kya55 tafarından gönderildi
Rauf hocam emeğiniçin teşekkürler.Çok faydalı oldu bizim için..
ilerde vakit buldukca daha başka meterial lerden de bağlama vidioları cekicem faydalı olabilirsem ne mutlu rastgele.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-02-2007, 13:13   #18
yilmaz
Tayfa

yilmaz kullanıcısının avatarı

ellerine sağlık rauf abi çok güzel olmuş çaparilerin.bende teknede kullanmak için 25 li tüy çapari hazırladım. yaza hazırlık uskumru ve kolyoz için.

Adana-Hatay-Düziçi
yilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-02-2007, 20:53   #19
Rauf
Guest

Alıntı:
yilmaz tafarından gönderildi
ellerine sağlık rauf abi çok güzel olmuş çaparilerin.bende teknede kullanmak için 25 li tüy çapari hazırladım. yaza hazırlık uskumru ve kolyoz için.
teknen büyük herhalde yılmaz kardeşim yoksa nasıl alıcan o kadar capariyi iceri.rastgele.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-02-2007, 21:29   #20
amatör balıkçı
Miço

amatör balıkçı kullanıcısının avatarı

Rauf bey,çok teşekkürler bende her ikiside aynı anda bağlansa olmazmı diye soracaktım ama açıklamanızla cevabı aldım,tekrar teşekkürler,SELAMLAR.

Bülent Özarıkan 1955 Burhaniye
MSN&E.Mail: bulent955@hotmail.com
Herkesin gönlündeki,hayalindeki avla birgün
karşılaşması temennisiyle,rastgelsin.
amatör balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları