Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-07-2012, 15:40   #11
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

tebrikler gerçekten harika bir levrek

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-07-2012, 19:39   #12
kemo35
Oltacı

Herkese çok teşekkür ederim inşallah herkese rastgelir böyle paşalar...Macerayı kısaca anlatmaya çalışayım
Herzaman olduğu gibi ekürim Gökhan kardeşimle birkaç avlak yerimizden biri olan Çeşme Dalyana gitmeye karar verdik. Bu arada yeni aldığımız sea star (3.20m) botumuzu da deneyelim dedik gece 12 gibi Dalyan'a gittik. Botumuzu indirdik.Bu arada bot nedeni kimsenin kıyıdaki teknesine binmeden kendi imkanlarımızı kullanarak avlanmak istememizdir. Yoksa açıklara gitme amacımız yok. Anlayacağınız sadece liman içinde teknelerin önlerinden olta atıyoruz. Herneyse gece saat 2 gibi balık oynamaya başladı. Bu arada biz 3 kişiyiz botta. Gökhan arkadaşım başladı çekmeye, 1,2,3,5,10 derken oldukça bereketli bir geceye denk geldiğimizi anladık. Fakat işin ilginç yani oltamızdan yemimize kadar herşey aynı olmasına rağmen bizde pek bir şey yoktu. Gökhan çekiyor biz bakıyor derken işte benim paşam bu arada geldi saatler 04 civarıydı. Maşallah oltaya bastığı anda zaten anlaşıldı baba olduğu. Başladım ben ağır ağır çekmeye. Paşam arada gelmicem ben dediği anlarda bizim botu da sürüklemeye çalışır gibiydi Derken iyice yaklaştırdık kendimize, Tabi Gökhan dostum kepçeyi hazırladı bekliyor. Derken paşam göründü, aman allahım dedim bu nedir abi dedim Gökhana neyse biraz daha szii zorlayım deyim yine uzaklaştı bizden derken ensonunda pes atti, macera yaklaşık 5 dakika sürdü. Daha sonrasında kucağımızdaydı. Allah herkese bu zevki nasip etsin Böyle bir şey yok abiler

Gelelim kullandığım malzemelere:
oltam deep blue 0,24 lük misina (kasnak)
iğnem hayabusa 4 numara.
yem sardalya (yarımkuyruk)
Bizim tekniğimiz bazılarınıza ters olabilir ama deneyin yerine göre işe yarıyor. Aldığımız balıklar bunun ispatıdır. ondan sonraki haftada 1.750kg lık bir levrek çektim, çipura da levrek de zargos da bu teknikle yakalanıyor. oltaya sadece iğne bağlıyoruz. Fırdöndü yok kurşun yok.
Ahmet hocam sizin sorunuza gelirsek malesef yemek nasip olmadı. Önceki haftalardan dolap balık dolu olduğu için arkadaşlarımın da ısrarıyla Güzelbahçe halinde sattık balığı Zaten o kocaman balığı bizim aile tüketemezdi
Saygılar herkese.. Bol şanslar bu aralar bizde balık yok bilen avlanan varsa kıyıdan tio vermesini rica ederim

Bu mesaj en son " 15-07-2012 " tarihinde saat 19:43 itibariyle kemo35 tarafından düzenlenmiştir....
kemo35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları