Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-12-2005, 02:08   #11
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

serkan abi kalamarı ısparozlar hapur hupur yiyo heleki tekneden atıyosan izmaritler bütün bütün yutuyo madya ise tamamen çupraya hitap eden bir yem diye düşünüyorum. Madya ile bırakma yapılabilir yem sert olduğu için çupra direk atılımı gerçekleştirir ve kamışın ucunu suya yatırır
Diğer çok iyi sonuç veren bir yem ise yengeç yavrusudur. Bununda ölçüsü baş pağımızın tırnağı kadar olan yengeçlerdir. o yengeçler çok iyi sonuç verir. Fakat bunları öldürmeden iğneye takmak önemlidir. Onuda inşallah resimli olarak anlatırım bir gün.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-12-2005, 02:13   #12
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
taygun gezer kurşunun arka tarafına da bir stoper koyarsan daha etkili oluyor. özellikle birkaç olta ile bırakma yapıyorsan her balık asıldığında yetişmen mümkün olmayabilir. stoper için ikinci bir fırdöndü uygun olur. iki fırdöndü arasındaki mesafe için ise 10-15 cm yeterli olur.

bir de öndeki fırdöndünün önüne, atış sırasında kurşunun fırdöndüyü ezmemesi için bir boncuk koymak gerekir kanaatimce.

ayrıca iğnenin bağlandığı beden (köstek) ne kadar ince olursa, çipura avı o kadar bereketli olur. tabi çekerken oltayı koparmamak kaydıyla

bu arada ben de çipura için kısa çapraz iğne kullanırdım, ama önceki hafta foça tarafındaki balıkçıların uzun palalı düz iğne kullandıklarını öğrendim. sebep olarak da balığın çene yapısının kuvvetli olduğunu, bu yüzden kısa palalı çapraz iğnenin kırılma riski olduğunu gösterdiler. değerlendirmek lazım tabii. daha tecrübeli abilerimiz ne der bilmiyorum.

rasgele...

not: nerde çupranın resmi bakayım
Stoper pek önemli değil benim için ama boncuk meselesi gerçekten iyi fikir yazın uygulamaya geçiririz inşallah.
Köstek meselesine gelince 30 luk misina uygun ama kalite şart yoksa çıt diye kopuverir. Ben avatardaki çuprayı 35 lik köstek 40 lık beden 20 gram kurşun 2 1 adet 0/1 zoka ile hazırladığım takımla aldım. Kanaatimce balık aç olduktan sonra 50 lik misina ile dahi yakalanabilir. ama ince misinanın avantajları göz ardı edilemez.
Herkese Rastgelsin

Eski 15-12-2005, 02:33   #13
aserkansatı
Guest

Haklısın Tayguncum da gelen eşek isparozlarını da çok sevdiğim için farketmiyor benim için.Kıyıdan avcılık ta taşlık kırmalık bölgelerde avlanıyorum eski foçada ve çok fazla küçük balık gelmiyor attığım bölgelerde.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-12-2005, 04:03   #14
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

serkan abi ağzının tadını egeliler bilir zaten bu ısparozu başka yerde yemiyolar hatta izmirli olmayanlar bile yemiyo

Eski 15-12-2005, 05:33   #15
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Sevgili Seko,kalamarın daha iyi koku yaymasına rağmen Katiti nin dediği gibi çipura, madyaya daha çok sarıyor,beslenme alışkanlığından olsa gerek,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-12-2005, 06:31   #16
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

valla kim ne derse desin benim kalamarları yem yapmaya içim el vermez sonra RRK (Rakı-Roka-Kalamar) eksik kalır

madyanın güzelliği çipuradan başka balık yakalamaması. tabi bu duruma göre kötü de olabilir (ya ortalıkta çipura yoksa :dikkat: )

tayguncuğum bence çipura için yazı bekleme, zamanı geçti geçiyor...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-12-2005, 07:05   #17
aserkansatı
Guest

İtirazım yok arkadaşlar ben hiç avlanmadım madyayla...Elleri mora boyayan yem değil mi o?Tecrübem yok o yemle bilmiyorum o yüzden.Sizin dediğinize inanıyorum elbette ve yaza deniycem...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-12-2005, 13:56   #18
mufi
Guest

Varsayılan kalamar

Arkadaşlar ben Mert kardeşimin kalamar fikrine katılıyorum.. hemde canıgönülden..şimdi yazık değilmi o güzelim kalamarı yem yapıcan..?halbuki
denizden topladıgın kara midye veya istiridye ile bile bu balıkları tutarsın
sen neme lazım o kalamarı koy bi kenara yanına diger RR leri de al yada bana haber ver ben geleyim..
aslında mert kardeşimin sacayagına ben balıgıda ilave edersem 4 leme olur..
r+r+k+b+...rakı+roka+kalamar ve/veya balık..
[font=Comic Sans MS]arkadaşlar siz hiç bir yaz sonu güney sahillerinde bir cennet koyda.kumda suya sıfır yakınlıkta hemde kumsal tam batıya bakıyor.. kumda bir ateş yakıp
o güneşin ufukta oluşturduğu sarıdan kızıllıga giden renk çümbüşünü izleyerek.
balıgınız zaytin yagında + alumünyum salaş bir tavada kızartıpta ekmek ve sogan katkısıyla kumda oturup ta yedinizmi??? tabii yanında da ilacınız da olacak...[/
FONT]

ben yaptım....işte hayatın en önemli anlamlarından birisi budur..

ok. haklısın . diyenler parmak kaldırsın..ltf.

teşekkürler
muvaffak işmen
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-12-2005, 18:50   #19
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

muvaffak abi,ok,haklısın,ne zaman gidiyoruz

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-12-2005, 22:42   #20
aserkansatı
Guest

Ben parmak kaldırıyorum...Muvaffak Abi ne kadar güzel anlatmışsın canım çekti inan ki...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları