Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Akvaryum

Akvaryum Akvaryum balıkları, bakım, üretim, sorular...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-09-2007, 19:52   #1
yakup
Oltacı

yakup kullanıcısının avatarı

Varsayılan Balık secemıyom

Arkadaşlar bana yardım edın balık beslıycem ama bilgim yog Akvaryum yuvarlak kavanoz yanı Balık alacam japon sizce uyar mıı besıcılık yapacam Tşk ederım bilginiz içiN
yakup Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 05-09-2007, 09:05   #2
mufi
Guest

Yakup merhaba hoşgeldin mesajını sohbet başlıgı altına taşıdım senden ricam imza ayarlarını yapıver .. forum sayfamız amatör balık avcılıgı üzerine olup bu konuda her türlü bilgiyi bulabilecegin bir ortamdır.
ancak akvaryum balıkçılıgına gelince içimizde özel merakı olan lardan sana yardımcı olacak olanlar vardır.
en azından benim evimde bir adet 7/8 lt lik küre cam kavanoz var ve içinde bir adet japon balıgı yaşıyor..her gün çok azıcık bir çimdik diyelim yem veriyorum..
yaşayıp gidiyor...mutlaka suyu temiz olsun arada bir bulanacaktır dinlenmiş su ile değiştir. balıgı bir başka kaba (eski suyu ile al) sonra kavanoza koydugun temiz suya aktar..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2007, 13:08   #3
pene
Çımacı

pene kullanıcısının avatarı

evet balıkçılık konusunda tamamen amatör olabilirim ama akvaryum benden sorulur diyebilirim
fanus içerisinde sıkıntısız yaşayabilen ender balıklardan biridir japon..
büyüdükçe sizden nefret edecektir çünkü her balık gibi o da bir motor ister akvaryumunda ama su yüzünden de oksijen alabildiği için uzun süre bir kavanozda yaşayabilecektir..
çok az yem konusuna dikkat etmelisin çünkü bütün kutuyu boşaltsan yine yemeye çalışacaktır balığın,doyduğunu bilmez..
ve çatlar+ve ölür..
ayrıca suyunu değiştirirken az bi miktar eski kirli suyundan katmanı tavsiye edebilirim..
haftalarca değişmeyen suyun ardından fazla oksijen de balığının ölümüne sebep olabilir..
Mırıldanacaksın...
pene Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2007, 13:21   #4
Caner BALIKÇI
Tayfa

Caner BALIKÇI kullanıcısının avatarı

bende bayadır ewde balık beslıyorum lepıstes,kılıç.molı ve bunun gıbı bırçok balığı besleyıp ürettık.şu an ıse ıkı adet pangasus var.bana kalırsa 100 lıtrelık bır akvaryum ıçerısınde bırbırıyle uyum ıçınde yaşayabılecek 3-4 çeşıt balık türü beslemenızı tavsıye ederım.akvaryumda bıtkı bulunması hem estetık olur hemde balıkların sağlıklı gelışmesıne yardımcı olur.ayrıca devamlı havalandırılması gerekır.bu da bır hava motoru ıle sağlanabılır.akvaryumun ısısı da önemlı balıkların üremelerı açısından su sıcaklığı devamlı sabıt olmalıdır(yaz-kış) akvaryumun dıbınde fazla ınce olmayan bıtkılerın rahat şekılde yaşayabıleceğı kum olması gerekır.akvaryum 2-3 üç ayda bır temızlenırse daha ıyı olur ayrıca temızleme öncesı balıkları ayrı bır yere alıp (eskı suyuyla bırlıkte)daha sonra akvaryuma bu eskı suyuyla bırlıkte konulup sonra dınlendırılmış su ıle takvıye yapabılırsınız.fazla yemlemek de suyu hem çok kırletır hemde balıkları ölmesıne neden olabılır.onun ıçın gunde 2 defa yemlemek ıyı olur.bır de bır akvaryumcu ıle konuşursanız emınım kı sıze hem balık seçımınde hem de akvaryum konusun da daha genış bılgı verır

saygılar;sevgıler

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

O ŞİMDİ ASKER ş=222
Caner BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2007, 13:22   #5
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Fanusun ideal balığı japondur bide fanusta sorunsuz yaşıyan betalar vardır onlarında yaşam tarzı herkese zevk vermez senin için en ideali japondur sanırım.Orta boy iki tane japon alırsan fanusa biraz büyüyene kadar çok rahat besliyebilirsin ama sana tavsiyem büyük akvaryuma geçip lepisten plati moli gibi üretimi kolay olan balıkları üretmen o zaman işte gerçekten zevk alıyorsun akvaryumdan..

Saygılar..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2007, 14:00   #6
BLACK SHARK
Kaptan

BLACK SHARK kullanıcısının avatarı

bence ufak bir kavanoz gibi ... balik beslemek dogru degil.Ben tarafdar degilim ... yillardir bende akvaristik yaptim , envayi cesit akvaryum baliklari vardi .. ama onlar da bir can , tam tefavrat ister ilgi ve bilgi gibi , sadece bir kavonozun icerisnde olmasa iyi olur , zaten hayvan ömrünü orada geciriyor , birakin bari rahat etsin . Kardesim kitaplardan ve Internet sayfalarindan cok seyler arayip bulabilirsin .

buyur bir ziyaret et bu linkleri .

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

selamlar

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...
DAMARLARINDA KI ASIL KANDA MEVCUTTUR
BLACK SHARK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2007, 17:42   #7
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Balıkçı milletininde hepsinin başından bir akvaryum macerası geçmiş veya hala geçmekte
Fanusta en güzel japon balığı beslenir fazla soğuk olmadan ölmez, dayanıklıdır. Havasızlığada dayanır. Yeter ki fazla yem vermeyin. Ben turuncu japonlardan çok gövdesi beyaz kafası kırmızı olan türü daha çok seviyorum altınbaş deniyordu hatırladığım kadarıyla.
Son olarak şunu unutmayın beslediğiniz hayavanında bir canı var. Bakmayacak, aç bırakacak, pis su içinde yaşatacaksanız hiç alıp süs gibi odanın bir köşesine koymayın.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2007, 23:14   #8
ceza_4
Oltacı

ceza_4 kullanıcısının avatarı

bn fanusta balık beslemeyi hiç uygun görmüyorum ama 2 tane küçük boy japon alın yeter ama orta boy olunca bile sorun olur

ben ona baktım...o bana baktı ... şimdi dört çocuğa bakıyoruz...
ceza_4 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-2007, 18:43   #9
yakup
Oltacı

yakup kullanıcısının avatarı

Arkadaşlar Bilginiz için tşk bıde şöyle bişey carmı Örneyın balık almadan önce 20 dün lük su olmalı mantıklı mıı sızcEe
yakup Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-2007, 18:54   #10
mufi
Guest

Yakup cum yine unuttun kendini tanıt lütfen...
eger kullanacagın su 5/10 lt ise al damacana suyu ..koy fanusa.. olsun bitsin... degmez çeşme suyunu ....bekletmeye felan..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları