Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > ZIPKINLA SUALTI AVI

ZIPKINLA SUALTI AVI Teknikler,sağlık ve zıpkıncılıkla ilgili herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-03-2010, 19:01   #11
Serhat SAN
Oltacı

Serhat SAN kullanıcısının avatarı

zıpkın eğlenceli birşeye benziyor bizim burdaki mağazada abla star marka zıpkınlar 35 tlden başlıyo tabi pek zıpkından anlamıyorum ama tüfek 35 tldir herhalde birde onun ipi lastiği varmış galiba, düşündüm onlarda içindemi diye ama söylediğim gibi zıpkın aksesuarlarından anlamam

bende ilerde yapmak istiyorum zıpkın zaten yüzme kursundan kalan bir dalgıçlık bilgim var yüzme sorun değilde nerede avlayacağın mesele birde istanbulda yok mecburen şehirdışında avlıyacaksın anca tatilde bir yerlere gidersen vurulabilir günü birlik zor iş birde birde zıpkınla bitmiyoki dalgıç kıytafetide lazım palet kıyafet tüp vs. zaten zıpkın balığa işkence çektiriyor gibi şiş delip geçiyo balığı . balık resmen can çekişiyo

İstanbul / Zeytinburnu

Galata Köprüsü

0 RH +

**Malzemelerim**

Serhat SAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-04-2010, 21:06   #12
lapin126
Oltacı

Evet;zıpkın gerçekten eğlenceli birşeydir...

Avlanma hırsının törpülenmesinin yanında, aktif bir spor aynı zamanda doğa ile barışık olmanın gerekliliğini en güzel anlatan aktivitelerden birisidir...

17 yıldır zıpkınla avlanan bir amatör olarak diyebilirim ki, zıpkıncılık hayatıma hep birşeyler katmıştır...ama hiçbir zararını görmedim....(allaha şükür..)

gençlik çağlarımda akranlarım kahvehane köşelerinde sigar ve içki ile okey kağıt tavla alemi yaparken ben elimde zıpkın her an bir kayanın arkasında çıkabilecek büyük balığın hevesi ve heyecanını yaşadım....
ve şunu söylemekten gurur duyuyorum ki;
yaşımın kemale erdiği çağa gelene kadar hiç bir gün kahvehaneye girmedim....
çünkü kahvehaneye girecek boş zamanı bulduğumda ben bu hakkımı denize girmek için kullandım ..hem yaz hemde kış.....

bu sporu yapın .... yapamıyorsanız yaptırın...çocuklarınıza yaptırın...her tarafımız deniz...ve inanaın herkese yetecek kadar çok balık var....en acemisi bile suya girse birkaç ufak taktikle nasibini alır denizden..denizlerimiz çok bonkör...ona sahip çıkana...herzaman güler yüzlü...
NOT : Bir de müsadenizle bir konuya açıklık getirmek istiyorum, polemiğe girmeden;
zıpkınla avcılık ETİK KURALLARA UYGUN OLARAK YAPILDIĞINDA balık avları içinde en kaliteli olanıdır.Cünkü;
1.Avcı ile av hemen hemen aynı şartlar altındadır.
2.Balıklar herhangi bir acı duymazlar,çünk bizim düşündüğümüz gibi br sinir sistemleri yoktur. yalnızca yanal çizgi adı verilen iki tarafında hava tüpleri vardır bu hava tüpleri ile tehlike içinde olduklarını veya birisi tarafından elle tutulduğunu falan anlaıp kaçmaya çalışırlar.
3. Avcı; her daim sürünün içinde en büyük olanı, dolayısıyla en yaşlı olanı hedef alır..
4. Zıpkın sıkıldıktan sonra geride kalan sürü 300 parçalık bile olsa o anki hareketle dağılır..bir sürüden ancak bir parça, çok usta iseniz 2-3 parça alabilirsiniz..daha fazlası hayal olur....
5. Hayvan zıpkıncı gördükçe,ve eğer hala hayatta ise bir dahaki sefere daha temkinli davranacak ve neslinin devamı için daha hassa bir davranış sergileyecektir.
6. Avcı, balığı mümkün olduğu kadar yuvasının dışında vurur-vurmaya çalışır...bu durum diğerleri için bir ders niteliğindedir......
vs.vs.vs......

Yukarıdaki ifadeler zıpkıncılığa gönül vermiş biri olarak şahsi fikirlerim olup, bilgilendirme amaçlıdır. Hepinize saygılar sunarım..
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları