Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > ZIPKINLA SUALTI AVI

ZIPKINLA SUALTI AVI Teknikler,sağlık ve zıpkıncılıkla ilgili herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 30-12-2007, 18:55   #1
mayk
Oltacı

mayk kullanıcısının avatarı

Varsayılan Dalış gözlüğü

arkadaşlar dalmaya ortalama 2 ay oldu başlıyalı ama çok merak ettiğim bir konu var ilgililerin dikkatine ben 2 numara dereceli gözlük kullanıyorum acaba dalış sırasında sualtındadaki görüşüm nasıldır..? görme bozukluğum sualtındada aynımıdır acaba ...? bir kaç arkadaş su altı için numaralı deniz gözlüğü olabileceğini söyledi varsa da nereden bulabilirim
Sevgi Perde
mayk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 01-01-2008, 12:37   #2
aliefe
Oltacı

aliefe kullanıcısının avatarı

öncelikle merhaba,2 numara göz bozukluğu tabiki su altında görüşünüzü değiştirir ve çokta etkileyebilir.evet görme bozukluğunuz su altındada aynı derecededir.su altı için numaralı gözlük varmı bilmiyorum ama sana 2 tane alternatif önerebilirm.öncelikle babamın yaptığı gibi(kendisinin gözleri 5 numaradır)eski bi gözlüğünün kulaklara takılan kısımlarını kırıp sadece çerçeveyi deniz gözlüğünün içine yerleştirebilirsin(bu biraz eski bi yöntem) veya benim yaptığım gibi 25 ytl ye satılan 2 aylık lensler var,onları gözüne takıp gözlüğünü çıkartmamak şartıyla kullanabilirsin,gözlüğünü çıkartıp denizin içine çıplak gözle bakarsan lensler düşer.benden bu kadar sana iyi dalışlar,umarım yardımcı olmuşumdur...

Yemeyeceğimiz balıkları lütfen zevk için vurmayalım

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
aliefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-01-2008, 19:31   #3
mayk
Oltacı

Varsayılan teşekkürler

ilgine çok teşşekkür ederim dostum.bu ayın 15 nde ege üniversitesinde seminer varmış mutlaka bu seminere gidicem tabiki ve bu konuyu özellikle dile getiricem orada çünkü dalma ile ilgili tek problemim bu kaldı mutlaka çözmem lazım.. ayrıca imzan süper
Sevgi Perde
Eski 01-01-2008, 22:25   #4
Onur GÜNER
Çımacı

Onur GÜNER kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mayk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ilgine çok teşşekkür ederim dostum.bu ayın 15 nde ege üniversitesinde seminer varmış mutlaka bu seminere gidicem tabiki ve bu konuyu özellikle dile getiricem orada çünkü dalma ile ilgili tek problemim bu kaldı mutlaka çözmem lazım.. ayrıca imzan süper

Cress-sub Focus modeli maske al, numaralı camları var.
istanbul marintek şirketi
googleden ara ya da seminerdeki arkadaşlara sor, benden de selamlarımı ilet, gelmeye çalışacağım ama kısmet...

LOKAR Team / AKDENİZ

E-mail: ispendek@mynet.com
Onur GÜNER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-01-2008, 15:54   #5
MONSTER
Oltacı

MONSTER kullanıcısının avatarı

Oncelikle 2 numara netur goz bozuklugunuz var? Miyop, hipermetrop, astigmat, kısmen veya tamamen hepsi?? Yani bu is yazıldıgı veya gorundugu kadar basit degil. Bazı bozukluklar icin maske olumlu etki yapabilir, bazıları icin ise farklı sonuclar olusabilir. Ayrıca suyun kırılma indisi ve maskenin cinsine gore odak uzaklıgı farklı sonuclar yaratabilir. En saglıklısı (tercihen kendisi de dalıcı olan) bir goz hekimine danısarak ve de en son olcumlerinizi yaptırarak , cam no secmektir. Ha kafanıza gore yaparsanız da olur ama 5 sene sonra gozunuz farklı ilerlemeler gosterirse basınızı duvarlara vurmaca yok. Sualtında hicbirsey icin "son pismanlık" sansınız yok..
Urun secimine gelince neredeyse tum markaların optik camlı modelleri var. Yeterli bir arastırmayla Butce ve bedeninize en uygun olanı secmenizi oneririm.
saglıkla kalın..

TSSF **DE/110532
T.C.U.B. B-1/587
AMATOR DENIZCI A43-1666
KISA MES.TEL.OPR. T43-303

TB0CBB
MONSTER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-2008, 19:11   #6
mayk
Oltacı

15 ocaktaki sualtı 2008 seminerine katıldım orada jak boeno ile tanıştım.tansiyon ve numaralı dalış gözlüğü problemimi kendisine ilettim. beni çok iyi dinledi ve çözümleriz dedi mail adresine yazmamı istedi ve sanırım görüşücezde. eğer bu problemi olan arkadaşlar varsa bu sayfaya yazsınlar görüşelim.ben jak boeno ile irtibata geçicem.
Sevgi Perde
Eski 29-03-2008, 22:14   #7
atomik07
Oltacı

atomik07 kullanıcısının avatarı

jak hocayla görüştünmü kardeş. Bilgi verde bizde istifade edelim. Valla sırf bu yüzden lasere girecem
msn:[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
atomik07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-03-2008, 11:36   #8
mayk
Oltacı

Alıntı:
atomik07 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
jak hocayla görüştünmü kardeş. Bilgi verde bizde istifade edelim. Valla sırf bu yüzden lasere girecem
evet görüşüyorum göz numaralarım değişmiş olduğu için benden yanıt bekliyo yarın yeni gözlük numaralarımı ona fax ile göndericem.görüşmek istersen sanada jak boeno nun cep nosunu vereyim 0 533 7764142 bu numara onun.göz numaraların nedir bana yaz istersen senin içinde bilgi alayım 1 ay sonra istanbula yanına gidicem.görüşmek istersen mail adresim sevgi_perde@hotmail.com
Sevgi Perde
Eski 30-03-2008, 22:23   #9
atomik07
Oltacı

atomik07 kullanıcısının avatarı

Kardeş msn ekledim. göz numaralarım uzun zamandır değişmedi. Yarın göz numaralarım ile ilgili kesin sonucu alırsam msn den görüşelim mayk kardeş. Saygılar
msn:[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
atomik07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-04-2008, 19:25   #10
theimam35
Miço

Technisub Look marka maskelere numaralı cam takılyor ama fiatı 80 ytl ise numaralı cam takınca iki katına çıkıyor
theimam35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları