Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Tanışma

Tanışma Üyelerimizle tanışıp kaynaşabileceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-09-2012, 20:31   #1
kadir 06
Tayfa

kadir 06 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Yeni uyeler lutfen tesekkur icin mesaj yazin

Sitemize yeni uye olan kardeslerimiz lutfen Sayin kaptan Mazhar Uzumcu nun de "Yeni uyelerimize tavsiyeler" basligi altindaki 2.nci madde de degindigi uzere tanisma mesajiniza karsilik veren, iyi niyet ve temennilerini paylasan diger uyelerimize,platforma geri donup tesekkur etmeyi unutmayiniz.Saglicakla kalmaniz dileklerimle...
kadir 06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 26-09-2012, 10:55   #2
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Alıntı:
kadir 06 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sitemize yeni uye olan kardeslerimiz lutfen Sayin kaptan Mazhar Uzumcu nun de "Yeni uyelerimize tavsiyeler" basligi altindaki 2.nci madde de degindigi uzere tanisma mesajiniza karsilik veren, iyi niyet ve temennilerini paylasan diger uyelerimize,platforma geri donup tesekkur etmeyi unutmayiniz.Saglicakla kalmaniz dileklerimle...
Evet aynen katılıyorum...İki satır yazarak yorum yapmaktan kaçınmamalıyız...Dolayısıyle konuları paylaşmış oluruz....Teşekkürler Kadir...İyi günler, bol güneşler...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-2012, 09:30   #3
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

bende aynen size katılıyorum. uyarının dikkate alınacağını umuyorum. ayrıca gerek ustalarımız gerekse paylaşımcı olan arkadaşlar bazı paylaşımlarda bulunuyor, kimisi balık resmi, kimisi manzara resmi veya kısa bir anı koyulabiliyor ve sonuçta bir emek veriliyor. kimse paylaşım yapmak zorunda değildir. ama bu paylaşım yapan kişilere bir teşekkürü çok görmeyelim. konu ilgi alanımız dışında olsa bile kısa bir mesaj paylaşımı yapan kişiyi mutlu edecektir. ve paylaşım yapmaktan yorulmayacaktır.
sevgiyle kalın.

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-2012, 11:41   #4
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Sitemiz zaten bu konular için vardır diye düşünüyorum Sadece balık konusu değil.Balık bahane sohbet şahane .Bir birimize sevgiyle yaklaşırsak aradan o kadar dert ve sorunlarımızı hallederiz sanırım.Buna ait birde konumu yakında paylaşırım.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-2012, 12:15   #5
hus213
Kaptan

Varsayılan hayıralarım.

Yıl 1976 yer Kuşadası bulunuş nedenim memuriyet görevi.Kuşadasında hiç bir tanıdığım yok.Tayinimi kendim istememe rağmen bu kadar sıkıntı çekeceğimi tahmin etmiyordum.O günkü şartlar doğrultusunda 1113 TL maaşım Kuşadası pilot bir bölge her şey pahalı benim gibi küçük memurlar için yaşanacak yer değil ama geldim bir kere bir şeyler yapmam lazım çünkü 750 TL kira ödüyorum geçinmem imkansız.İlk olarak ayağıma göre bir lastik çizme,bir el feneri ve birde hafif olmak kaydıyla bir kepçe sahibi olmak için çaba sarfettim ve kısa zamanda da bahsini ettiğim malzemelerin sahibi oldum.Tabi şimdi düşünüyorsunuz bunlar ne olacak.Evet arkadaşlarım bunlardan önce bir araştırma yaptım.Olta balıkçılığı yapanlar sadece sardalya veya hamsi ile balığa çıkıyorlar yani yem olayı o tarihte Kuşadasında yok .Bu bulguyu bulduktan sonra bu günkü balık hali olan yer daha müsait yani bu kadar kalabalık ve işgal altında değildi birde insanlar bir birlerine daha yardımcı oluyorlardı diye düşünüyorum.O balık halinin önünde olta ve malzemelerini satan bir abimiz vardı kendisine gittim danıştım,sana garides (TEKE) toplasam getirsem satarmısın dedim,tabi ne kadar getirirsen getir anlaşırız dedi.İşte çizme,elfeneri ve kepçe bu işime yarayacaktı.Tabi ertesi gün mesai bitiminden hava kararmaya başlayınca çizmeleri ayağıma geçirip kepçe ve feneride elime alarak bu günkü marinanın oradan kadınlar denizine kadar olan mesafeyi kıyıdan taradığımda o günkü nasibime göre 250-300 adet teke topluyordum.Onları eve getiriyor ve evde büyüklerini yemek için ayırıyor geri kalanınıda oltacı amcaya götürmek üzere bir sepetin içine ıslak çuvalı koyup tekeleride içine koydummu sabah götürdüğümde hepsi sanki yeni denizden çıkmış gibi oluyorlardı.Bunları bir müddet devam ettirdim fakat devamlı olması mümkün olmuyordu,Hava muhalefeti veya elde kalanlardan devam edemiyordu.Netice yine sıkıntılar.Ne yapacağım evde huzur kaçmaya başlamıştı oltalarımı alıyor dejarz olmak için Güvercin adanın Yılancı burnu tarafından o zamanlar balık avlamak için insanın balık ile ilgili hiç bir şey bilmemesi gerekir çünkü tamamen taşlık bir yerdi.Şimdi ise plaj yapılmış ve ada tarafından gezi tekneleri kaldırılıyor.O kayalık yerden oltalarımı atar taşlara ayaklarımı vurarak ağzıma gelen bildiğim bütün küfürleri sıralar ve sakinleşerek eve giderdim.Evet canlarım işte balık bahane sohbet şahane böyle birebir yaşadığım bir çok konularım var inşallah önümüzdeki günlerde bir feiz daha gelir paylaşırım. Hepinize Rasgele.
Eski 27-09-2012, 14:45   #6
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Değerli arkadaşım Hüseyin;
Hatıranı tam 3 kez okudum...sonuncusunuda hatunla birlikte okudum...çok duygulandık....Aynı zorluklardan gelen bir Nesiliz...yokluğun ve açlığın ne olduğunu çok iyi biliriz....Şimdilerde Allahıma şükürler olsun...Çok teşekkür ederiz...sevgili arkadaşım...İyi günler, bol güneşler....
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-09-2012, 18:00   #7
hus213
Kaptan

Varsayılan Teşekkürler

Alıntı:
MAVİ FENER tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Değerli arkadaşım Hüseyin;
Hatıranı tam 3 kez okudum...sonuncusunuda hatunla birlikte okudum...çok duygulandık....Aynı zorluklardan gelen bir Nesiliz...yokluğun ve açlığın ne olduğunu çok iyi biliriz....Şimdilerde Allahıma şükürler olsun...Çok teşekkür ederiz...sevgili arkadaşım...İyi günler, bol güneşler....
Sevgili kaptanım sağ olasın var olasın.Anlattıklarım tabi biraz kestirme idi anlttığımın içine eklemediğim o kadar konu varki tamamını yazsam n az bir gün yazmam gerekir. Meselaküçük bir kaçtanasini yazayım.Çalışmış olduğum müessese yaz aylarında sabah saat 10,00 da açılıyordu.12,00 de kapanıyor ve saat 15,00 de açılıp akşam 20,00 de kapanıyordu.İş yerimin önüne gece çalışacağım araba bırakılıyordu.Sabah saat03,00veya 03,30 za kadar arabada çalışıyordum.Bilmem Kuşadasını bilirmisiniz,o zamanlar liman tekdi hemen limanın yanından 3 veya 4 tane kıbrıs atardım kısmetime ne çıkarsa saay 06,00 ya kadar.06,00 da oltaları toplayıp eve gider her gün bir çift turistik terlik yapıp bir hafta sonra o takımı kale kapısının önündeki çanta terlik satan ALLAH rahmet etsin vefat etti Bambino isimli kişiye satardım.Tabi bulunmuş olduğum kodro müessese içinde en küçük kadro idi ve her kez tarafından kullanılıyordum bu da benim zoruma gidiyordu.Bu meyanda durmuyor her hafta pazartesi günleri benim istifa günlerim idi.Fakat benim yerimi doldurak başka bir eleman yoktu,gelmeside mümkün değildi ki gelmedide.Bayağı bir uğraştan sonra nasıl oldu ise vermiş olduğum dilekçelerimden birini müesseseye gönderilmiş.Bana bir tebligat geldi.Orta okul diplomanız olmadığından istemiş olduğunuz kadroyu veremiyoruz.Öylemi inat ettim artık dışarıdan imtihanlara girerek orta okul diplomasını aldım.Nazilliye tayinim yapıldı bazı olumsuz olayları kabul edemedim memleketim olan İzmire ve en büyük yere tayinimi istedim.Kısa sürede onuda gerçekleştirdim.Burada da rahat durmadım birşey daha istedim bu seferde lise diploması istediler bende gittim lise diplomasınıda dışarıdan girerek aldım.O kadar acı çektiğim Kuşadasına kafamı takmıştım ki oraya müdür olmayı kafama takmıştım.Lise diplomasından sonra açık öğretim için müracaat edip üniversiteli olacaktım.İş yerim KİT lerdi malumunuz olduğu üzere hepsi satıldı o işyerde satılanlar arasında idi emekliliğim gelmişti 1997 yılında emekli oldum.1994 yılında Müracaat ederek girmiş olduğum evim 1997 yılında emekli olduğumdan 1 ay önce teslim edilmişti vimide aldım ALLAH'ıma şükürler olsun şu anda İzmirin Bornova semtinde oturuyorum.ALLAH her kezede yardım etsin. Sizleri çok seviyorum.İşte hikayeler bunlar sevgili kaptanım.Yenge hanımada saygı ve hürmetlerimi sunarım.Tel:05352773345
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları