Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-04-2011, 14:23   #1
ilker_kayaalp
Oltacı

Varsayılan Balık tutmak için bot tercihiniz...

Herkese merhaba,Bursa'da oturuyorum,balık tutmaya bazen denize bazen de göle gidiyorum ,artık bir bot almaya karar verdim , 4 metre civarı ikinci el ya da sıfır bot almak istiyorum , tavsiyelerinize ihtiyacım var , nelere dikkat etmeliyim , hangi markayı tercih etmeliyim,marka ve fiyat olarak hangi bot uygundur,oltanın iğnesi takılıp patlamayacak bir kalitede , kürekle kullanabileceğim,3-4 kişiyi rahat taşıyacak ve içinde rahat hareket edebileceğim hangi bot ? şimdiden teşekkür ederim.
Eski 22-04-2011, 15:28   #2
Kamil ESEN
Kaptan

Aramıza hoşgeldiniz.Bu konu forumda çok güzel anlatılmış.Alttaki linkte
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Eski 22-04-2011, 21:40   #3
ilker_kayaalp
Oltacı

Hoşbulduk , link için teşekkür ederim , çok faydası olacak eminim , en azından çok büyük bir bot almayacağımda karar kılmış oldum.
Eski 23-07-2011, 12:17   #4
adopol
Oltacı

link bu konuda çok faydalı olmadı arkadaşlar, dikkat edilmesi gereken hususlardan bahsedilmiş ancak bu konuda bilgisi olmayan benim gibi arkadaşlar için önemli olan iğne bota zarar verir mi, yada ne gibi önlemler alınmalı, hangi markaları tercih etmeliyiz, motor mu kürek mi, şişirme aparatları, taşıma aparatları, nereden satın alabiliriz, kaç kişi binebilir,güvenlik vs. vs , bir sürü cevaplanacak konu olduğunu düşünüyorum
adopol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-07-2011, 22:52   #5
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

arkadaşlar,abiler ben kıyı avcısıydım daha sonra tekne aldım motorlu 2 sene kadar tekneyle avlandım 4,5 ay önce tekneyi sattım kıyı avına geri döndüm nedenmi kıyı avında daha kaliteli ve gittiğine deyen bir av olduğu için tekneyle kalite balık tutma şansın var ama tekne büyük olması lazım botla,4-5 m.lik tekneyle avlıcağın balık mandagöz, karagöz gopez arada mercan türlerinden denk gelirse gelir tabiki havasında balık yapar. kıyıdan zamanına göre çupra,sinarit,levrek,v.s. gibi balık alma şansın olur tabiki oda havasını denk geldiğindeÇOK BÜYÜK TEHLİKELER ATLATTIM HAVA 3.5 VERDİĞİNDE DENİZİN ORTASINDA 8 LİK HAVALARLA ÇOK KARŞILAŞTIM BİLGİNİZE

Bu mesaj en son " 23-07-2011 " tarihinde saat 22:55 itibariyle Murat ÇAKMAKÇI tarafından düzenlenmiştir....
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-07-2011, 22:42   #6
ilker_kayaalp
Oltacı

Herkese merhabalar ,4.25 cm fiber kayık aldım , şimdide motor lazım , bu arada çoğu insandan duyuyorum denizin şakaya gelmeyeceğini , yavaş yavaş öğreneceğim artık...
Eski 25-07-2011, 23:05   #7
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ilker_kayaalp tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herkese merhabalar ,4.25 cm fiber kayık aldım , şimdide motor lazım , bu arada çoğu insandan duyuyorum denizin şakaya gelmeyeceğini , yavaş yavaş öğreneceğim artık...
İnsan yaşamadan anlayamıyor gerçekten hava çok ani şekilde değişebiliyor veya olmayacak bir aksilik çıkabiliyor. Her tedbiri almak, çok dikkatli olmak gerekli. Kazasız belasız kullanın inşallah teknenizi.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-2011, 01:22   #8
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Bende fırtınalı havaları iyi bilirim. Ne havalarda kalıp ne koşullarda dönmüşümdür. Çıkılmaz dedikleri havalarda da denize çıktım ama tek güvencem motorum ve kayığımın kalitesi oldu. O yüzden kürekle felan uğraşmayın sağlıklı ve kaliteli bir motora 1 sefer para verin en azından canınızı ona emanet edin derim
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-2011, 09:52   #9
arda3535
Oltacı

360 şişme botları tavsiye ederim marka olarak cais ya da zodyak botlar olabilir..

Amatör [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]'ta 1 Numara.. BaLıkÇı Reis
arda3535 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları