Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 27-09-2006, 16:39   #1
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Varsayılan böyle bir düşüncem var

balıkcı dostlar denizlerimizde ve iç sularımızda balık nesli günden güne azalmakta bunun çeşitli nedenlerinin yanı sıra bu işi meslek olarak yapan büyük balıkcı gemileri var,tabiki bu insanlarda para kazanmak zorunda unutmayalımki bu insanlarda para kazanıp ailelerini geçindirmek zorunda,şimdi gelelim benim fikrime ben şöyle düşünüyorum..bu büyük gemi sahipleri bir sezonda ne kazanıyor balıktan..bunun yerine acaba her hafta yada her gün,haftada iki,üç yada ne kadar talep olur bilemem balıkcılar için tur düzenleyip paralarını oradan çıkarmaları olanak dışımı düşünün bir gemiye kaç kişi sığar bilmem ama 30 kişiden aşağıya olmaz bu 50 de olabilir,her biri 20ytl verip bir gün balığa çıksa 50x20=1000 ytle eder bunu senenin 200 günü yapsa 200,000 bin ytl yapar,bu miktar daha fazlada olabilir daha azda ama az olursa burada belki devlette biraz yardım ederse bu insanlarda ailelerini geçindirecek bir yol bulmuş olurlar,,bu benim düşüncem sizlerinde fikirlerini buraya yazmanızı bekliyorum .
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları