Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-02-2007, 18:33   #1
mufi
Guest

Varsayılan canım Türkiyem/ alemiz vesselam

Bir beldeki düşünün..
beldeden çıktıktan sonra ana yol da arabanız ile yol alıyorsunuz ..beldenin içinden itibaren tam 30 km botunca asfaltta her 20/50/100 m de bir mandalina kabukları..saglı sollu...
bilin bakalım bu yöremiz neresi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 02-02-2007, 20:01   #2
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

O işin yapıldığı yöre neresi tam bilemiyorum Muaffak abi ama.....Sen bunları yazınca aklıma arabası tüplü olduğu için eskiden balığa gittiğimiz arkadaş geldi...Kulakları çınlasın....Senelerce beraber gece balığa gittik...İlla velakin bir türlü olta atmayı öğretemedim....Hiç unutmam bir gün çeşme dalyandayız....Baktık el oltasını istediği gibi kullanamıyor.....Bari dedim '' ey......'' kamış alsana....Daha rahat edersin....Hem karıştırmazsın,hem daha ileriye fırlatabilirsin...Neyse, bu arkadaş bir kamış edindi....İlk balık organizasyonunda ona bir kaç defa şöyle atacaksın....Söyle toplayacaksın diye tarif ettim veeeeeeeeeee.hadi bakalım sen dene dedim.....Şimdi adamın kapasitesini bidiğim için de kendimi emniyete alıp hadi dememle öyle bir savurdu ki,aaaaaaaaaa, bakıyoruz takım bir türlü denize düşmüyor.....Yani biz ileriye bakıyoruz ki takım düşsün ve ona tekrar boşluğunu almayı filan göstereceğim...Velhasıl saniyeler içinde bulunduğum yerden gözlerimle kamışın ucundan başlıyarak misinadan takıma ulaşmaya çalıştığımda ise; o arkadaşın ''bende becerebilirim '' edasıyla yaptığı fırlatma ile takımı denize kavuşturacağına; kulakları çınlasın takımı tam Liman mendireğine elektirik sağlayan çok çok yukarıdaki elektirik tellerine takımı savurmuş.....

Eskiden aynı kurumda beraber çalıştığım ve 3-4 sene önce emekli olan bu ''Kabiliyet harikası'' arkadaşda,senin gözlemlediğin olay gibi davranırdı.Balığa gelirken yanında mutlaka greyfurt getirirdi ve yediği meyvanın kabuklarını limanın içine fırtlatmasından ben öyle rahatsız olurdum ki, anlatamam....Defalarca söylememe rağmen hiç bir netice alamadım...Alınacağını da zannetmem....Çünkü bazı şeyler evde anne babadan öğreniliyor.....Gerisi hikaye......
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-02-2007, 22:09   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Abicim burası olsa olsa gümüldür-seferihisar bölgesi olur

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2007, 00:51   #4
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

sevgili mufi bence çöplük zannedilen yerler
Eski 03-02-2007, 13:40   #5
mufi
Guest

gümüldür yolu arkadaşlar.. taygun bildi.. ..nede olsa izmirli. ya..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-02-2007, 20:55   #6
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Konu açılmışken, Geçtiğimiz kurban bayramı, Sabah ailece erkenden kalktık.Malum bayram namazı, ardından allah kabul etsin kurbanımızı kesmek üzere hayvan aldığımız çiftliğe doğru yol alıyoruz. gideceğimiz yer evimize 13 km kadar, çevre yolundan gidersek daha kestirme, çevreyolundan yol alıyoruz. önümüzde istanbul plaka bir araç içinde aile var sanırım bayram için uzun yoldan geliyorlar fakat bayağı süratli ana bir anda toz dumana karıştı ve önümüzdeki araç nasıl olduğunu anlayamadan yan yattı hemen yardıma koştuk araçtaki bayan epey ağır yara almıştı.şöför arkadaş durmadan sıyırıyordu, teselli etmek için olur kardeşim falan dedik.ambulans çağırdık adam durmadan kodumun itleri deyip duruyor. ya kardeşim sen bizemi kalaylıyorsun dedim, yok abi allah sizden razı olsun yolda bira şişesi vardı, ona bastım galiba dedi. ana şok olduk bi anda yaralılar gitti etrafı bir kolaçan ettik hakikaten adam efes bira şişesini görmüş. lastiğe girmiş bir şekilde hala lastiğin üzerindeydi. ön sol lastik patlamış ve adam direksiyon hakimiyetini kaybetmişti. sonradan öğrendik allahtan ölen olmamış ama maddi hasar çok ve bayram zehir oldu adamlara. işte biz türk milleti olarak. bu davranışlarımızdan nezaman vazgeçeriz bilmiyorum. tabiki herkez böğlemi, mutlak değil. ama kendini bilmez birkaç kişinin aptalca hareketleri üçbeş kişinin canını yakabiliyor. avrupabirliği bizim neyimize diye düşünüyorum. SAYGILARIMLA.
Eski 04-02-2007, 10:13   #7
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ayar tafarından gönderildi
Konu açılmışken, Geçtiğimiz kurban bayramı, Sabah ailece erkenden kalktık.Malum bayram namazı, ardından allah kabul etsin kurbanımızı kesmek üzere hayvan aldığımız çiftliğe doğru yol alıyoruz. gideceğimiz yer evimize 13 km kadar, çevre yolundan gidersek daha kestirme, çevreyolundan yol alıyoruz. önümüzde istanbul plaka bir araç içinde aile var sanırım bayram için uzun yoldan geliyorlar fakat bayağı süratli ana bir anda toz dumana karıştı ve önümüzdeki araç nasıl olduğunu anlayamadan yan yattı hemen yardıma koştuk araçtaki bayan epey ağır yara almıştı.şöför arkadaş durmadan sıyırıyordu, teselli etmek için olur kardeşim falan dedik.ambulans çağırdık adam durmadan kodumun itleri deyip duruyor. ya kardeşim sen bizemi kalaylıyorsun dedim, yok abi allah sizden razı olsun yolda bira şişesi vardı, ona bastım galiba dedi. ana şok olduk bi anda yaralılar gitti etrafı bir kolaçan ettik hakikaten adam efes bira şişesini görmüş. lastiğe girmiş bir şekilde hala lastiğin üzerindeydi. ön sol lastik patlamış ve adam direksiyon hakimiyetini kaybetmişti. sonradan öğrendik allahtan ölen olmamış ama maddi hasar çok ve bayram zehir oldu adamlara. işte biz türk milleti olarak. bu davranışlarımızdan nezaman vazgeçeriz bilmiyorum. tabiki herkez böğlemi, mutlak değil. ama kendini bilmez birkaç kişinin aptalca hareketleri üçbeş kişinin canını yakabiliyor. avrupabirliği bizim neyimize diye düşünüyorum. SAYGILARIMLA.
O insanlara üzüldüm.Serseri kesim yapıyor bunları.Bunu TÜRK milletine yüklemenizn çok yanlış.Her TÜRK bunu yapmıyor.İnanın bana çok çok iyileri var.Bu arada AB ye girince ne olacağını araştırıyorum ve önüme her seferinde iri iri kazıklar çıkıyor...
Saygılarımla...
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-2007, 05:39   #8
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Yunus kardeşim, tabiki bunun faturasını türk milletine çıkartmıyorum. haklısın bu işleri yapan üçbeş serseri takımı. amma ben hatayı türk milletinde değil,türk toplumuda buluyorum. peki bu olayı gerçekleştiren arkadaşlar avrupadanmı geldide bu bira şişesini fırlattı. tabiki değil. bu insanların anne ve babaları yokmuydu, hiçmi toplum içine çıkmadılar. Hata bunları yetiştiren anne ve babada eh bunlarda türkiyede yaşadıkları için.((( Biz türk milleti ))) diye bahsettim. yanlış anlaşılmasın. yetiştirilme tarzı yanlış olan insanlar yapıyor tabiki bu hareketleri. Almanyada yaşayan çok iyi dostlarımdan biri anlatmıştı.Kış mevsimlerinde kar yağdığında sabah herkezin ilk işi kapısının önünü temizlemek olurmuş, niye diğe sorduğumda aldığım cevap şuydu. Eğer o karda buzda senin kapının önünnde birisi düşer kolunu bacağını kırar ise sorumlusu direk o evin sahabiymiş. görüyorsun değilmi. adamlarda toplum olarak.tertip düzen ve temizlik var. A.B işine gelince tabiki kazıkları çok olacak türkiye için A.B yi tek özentim. sokakları pırıl pırıl.avrupada tanıdığın varsa bir sor bakalım. kış aylarında buradaki gibi buzdan kayma kazalar oluyormu? insan ölümlerinin yüzde kaçı trafik kazalarından.oranın serserileri bile bizim gibi bira şişesini sokağın ortasına atmaz.çünki atsa başına geleceği biliyor. bunların hepsi çocukluktan alıştırılmalı, haydi hep beraber temiz bir ülke temiz bir şehir için lütfen çocuklarımızı uyaralım. siğara paketleri ve kek kaplarının sokağa atılmayacağını çocuklarımıza hatırlatalım. Sokağa attığımız çöpler için devlet hangi birimize ceza yazsınki???? Su şişesi,peçete,sakız kabı,kek kağıtları,siğara paketleri,çitoslar,alışveriş poşetleri,gazete kağıtları.vs.vs. Artık ben anlatacak söz bulamıyorum. taktir sizlerin.
Eski 05-02-2007, 12:22   #9
gokseldbuga
Guest

Bir belde düşünün ki, 3 geliş 3 gidiş arada 1,5 mt lik tretuar olsun. 90 km ile seyredin, bu otoyol bir beldenin girişinde. Siz dümdüz giderken , karşı yoldan bir şahin yalpalaya yalpalaya gelsin, siz tedbiri elden bırakmadan sağa kaçın, ama bu Şahin aniden direksiyon kırıp tretuardan uçsun ve tam şöför mahallinden ok gibi size çarpsın. 150metre 6 kere 360 derece dönün, ve bu arabadan sağ çıkın, çarpanlar da sağ çıksın. Araba hurda oldu tabii, ama ben yaşadım.
Belde Bucak, Ispartaya bağlı olsa da Antalyaya 1,5 saat. Meğer arabayı kullanan hanım antidepresan kullanıyormuş ve kendinden geçmiş, kızı , hanımefendi ve ben ufak sıyrıklarla atlattık. Bucak devlet hastanesi ve Jandarma süperdi Ambulans 5 dakikada yetişti. Küçük abim de Fethiye de görevli , o da hemen atlayıp geldi saolsun, atlattık
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg DSCN2184.JPG (78,6 KB, 22 Görüntülenme)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-02-2007, 12:24   #10
gokseldbuga
Guest

kaza resimlerini kimbilir nereye koymuşum bulamadım, araba resimdeki,
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları