Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-03-2007, 19:35   #1
master
Oltacı

master kullanıcısının avatarı

Varsayılan çeşme ılıca yardım

Merhaba arkadaşlar,
4 Nisan günü,işim dolayısı ile Çeşme ılıca'ya gideceğim..İşimi bitirdikten sonra o civarda balık için şansımı denemek istiyorum..Bu mevsim balık yakalayabileceğim yer tavsiyelerinizi bekliyorum..Ben google'dan baktığım kadarı ile,ılıca mendirekte karar kıldım ama,sizden de tavsiye bekliyorum.Zemini ve derinliği hakkında bilgi rica ediyorum..yada ılıca ya yakın avlak tavsiyeniz olur mu?
Saygılarımla,
Özgür Türe
İzmir 1973

Bu mesaj en son " 28-03-2007 " tarihinde saat 19:42 itibariyle master tarafından düzenlenmiştir....
master Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 29-03-2007, 11:07   #2
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Mevsim itibariyle çok şanslı olduğunuzu söyleyemeyeceğim. İlla ki Ilıca'dan olta atacaksanız en iyi olasılık mendireler. Havanın durumuna göre yerinizi belirleyebilirsiniz. Ben içeriye değil, dışarıya olta atmanızı tavsiye ederim. İlk mendireğin (içteki mendirek) dış tarafı olduğu gibi kumluktur. Rahatça olta atabilirsiniz, kuzeyli havalarda rüzgar arkadan geleceği için uygundur. Çipura-mırmır yapar ama bu mevsimde iş şansa kalmış. Yem olarak mamun tavsiye ederim. Fakat Ilıca'dan bulamazsınız, Alaçatı girişindeki yemcilerden bakacaksınız.

Güneyli havalar için ise ikinci (dış) mendireğin arkasına, yani açığa doğru deneyin şansınızı. Mendirekte bir köprü göreceksiniz, oradan itibaren uca kadar her yerden atabilirsiniz. Zemin yaklaşık 60 m civarı kumluktur, sonra geniş kayalıklar başlar. Çok ileriye atarsanız kesinlikle olta takılacaktır. Burundan ileriye ise kumluktur, daha rahat olta atılabilir. Mırmır, çipura, levrek, az da olsa karagöz çeşitleri olasılık dahilindedir ama dediğim gibi mevsim sakat . Yem olarak yine mamun diyorum.

Bu arada o civardan ufak da olsa trakonya çıkabilir, oltadaki balığa dikkat edin Rastgelsin...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-03-2007, 11:31   #3
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Özgür kardeşim, Mert'in dediklerine aynen katılıyorum.Fakat yem işini garantiye almak için; mutlaka Narlıdere semtindeki yemcilerde bak derim.Direkt Alaçatı daki yemcilere kalırsan belki sülünezden başka bir şey bulamıyabilirsin....
Bahse konu mevkinin adı yanılmıyorsam ''Yıldız burnu'' diye geçiyor.Hatta buradan denizin içinden kayalıklardan yaz kış kaynar sıcak su çık çıktığını hatırlıyorum....

Hadi bakalım şimdiden rastgele diyorum....Neticeden bize haber ver...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-03-2007, 16:01   #4
master
Oltacı

arkadaşalar,verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..ben de mendireklerde karar kılmış bulunuyorum..salı günü torbalı da ki yemcimden yem alabilirsem iyi olacak,narlıdereye inmek zorunda kalmayacağım..ama buradan temin edemezsem illaki narlıdereye uğrayıp geçeceğim..deep freeze de mamun ve tuzlanmış sardalyam var ama boru kurtsuz avı sevmiyorum..balık yakalayamasam da,bir iki olta atıp hamlığımı atsam yetecek..
saygılarımla,
Eski 29-03-2007, 16:22   #5
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Alıntı:
master tafarından gönderildi
arkadaşalar,verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..ben de mendireklerde karar kılmış bulunuyorum..salı günü torbalı da ki yemcimden yem alabilirsem iyi olacak,narlıdereye inmek zorunda kalmayacağım..ama buradan temin edemezsem illaki narlıdereye uğrayıp geçeceğim..deep freeze de mamun ve tuzlanmış sardalyam var ama boru kurtsuz avı sevmiyorum..balık yakalayamasam da,bir iki olta atıp hamlığımı atsam yetecek..
saygılarımla,

Ah Özgür ah.....Yine yaralarımı depreştirdin..... Ham geldik ham gideceğiz bu dünyadan......
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-03-2007, 20:10   #6
master
Oltacı

İshak Abi,en son 24-25 şubat tarihinde balığa gidebildim..5 haftadır fırsat bulamadım..iş icabı da olsa,ılıca ya gidip 1-2 olta atmak iyi gelecek..avlanacağım saat balık için zor bir saat ama,içimizde ki dürtü illa şansını dene diyor..
Eski 29-03-2007, 23:15   #7
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

özgür rastgele..........

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-03-2007, 00:59   #8
gokseldbuga
Guest

Özgür sen Akbüke gitmez miydin , ben mi yanlış hatırlıyorum?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-03-2007, 10:09   #9
mufi
Guest

Alıntı:
master tafarından gönderildi
saygılarımla,
Özgür merhaba .dün Kemal amcanın yanındaydım yem yoktu.. bu günlerd talep az dedi..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-03-2007, 15:40   #10
master
Oltacı

merhaba arkadaşlar..akbüke bu kış bir kere gittim..gökovadan dönerken 1-2 saatliğine uğradık..balıkçı barınağının dalga kıranından olta attım..bişey yakalayamadım..akbük için şimdi hazira ayını bekliyorum..haziran ayı ve bütün yaz boyunca akşamları iyi balık alıyorum akbük den..göksel seninle karşılaştık mı acaba oralarda diyeceğim ama sanmıyorum..son 3 yıldır akbük e gidişlerim azaldı..senede 2-3 e düştü..3 yılda 2 çocuğu olunca insanın,balık zevkinden ödün vermek zorunda kalıyor insan..
muvaffak abi,sanırım salı günü osman yem getirecek,eğer getirmez ise,narlıdere den alacağım yemleri..
saygılar,
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları