Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Tabiatı ve Canlıları Koruma

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 26-09-2011, 09:17   #1
cngerol
Miço

cngerol kullanıcısının avatarı

Varsayılan Uslanmaz trolcüler

25.09.2011 günü kıyıdan avlandığım esnada sabaha karşı iskeleye yanaşan bir tekne gözüme çarptı ve teknenin yanına doğru gittiğimde teknenin ağzına kadar yavru balık dolu olduğunu gördüm. balıklar insanın serçe parmağını geçmeyecek kadar ufaktılar içlerinden işine yarayacak yarım kasa balık (onlarda insanın avcunu bile doldurmayacak kadar büyükler) ayıklamış diğerlerini denize döküyordu, resim çekecektim fakat KARDEŞİM ZATEN KAÇAK İŞ YAPIYORUZ BİRDE SİZLE UĞRAŞMAYALIM DAĞILIN deyince ortam bi an gerildi, ufak bi araştırma yaptım zaten bi ben bilmiyormuşum güzelbahçede demirleyen teknelerin trol yaptığını. tekneleri ufak olduğu için sahil güvenlik geldiğinde ağlarını şamandıra ile denize bırakıp polisler gidincede geri alıyorlar ve bu sayede cezadan kurtuluyorlarmış.
şimdi sahil güvenlik sitesine girdim ve kesilen cezalara baktım hangi akla cesaret bilmiyorum yarım kasa balık için o kadar cezayı göze almak

sadece 22 eylülde kesilen cezalar

Ege Bölgesi

S.NU.
TARİH
TESPİT
UYGULANAN İDARİ PARA CEZASI MİKTARI (TL)
CEZANIN KESİLDİĞİ/TESPİTİN YAPILDIĞI
İL/MEVKİ
AÇIKLAMA

1
22 Eylül 2011
Yasak sahada trol ile su ürünleri istihsali yapmak
3.126 TL
İZMİR/
Güzelbahçe
2
22 Eylül 2011
Yasak sahada trol ile su ürünleri istihsali yapmak