Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-10-2006, 17:44   #11
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Hoşgeldiniz....

Naci abi aramıza hoşgeldin.Kalıcı ve katılımcı olman dileğiyle rastgelsin diyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 16-10-2006, 18:51   #12
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Naci abim her zaman internete giremediği için siteyle pek ilgilenemiyor. Yani o zaten hep bizi takip ediyor

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-2006, 10:48   #13
erhan
Tayfa

erhan kullanıcısının avatarı

Arkadaşlar ödül, promosyon olayı beni biraz tedirgin etti. Bunlar için yazı yazacak paylaşıma başlayacak olan varsa hiç olmasın daha iyi. Bırakalım gelsinler alsınlar gitsinler biz devam edlim elimizden geldiğince paylaşıma. Hiç bilgim ve tecrübem olmayan konularda kişilerin masajlarını okuyorum ve birbirlerine sağladıkları faydayı görüyorüm sonra farkediyorum ki ben de bilgilenmiş faydalanmışım.....mutlu oluyorum.
Kendi bilgimi yada bir başkasının bilgisini paylaşıma sunuyorum arkadaşlar okuyorlar.... daha fazla mutlu oluyorum.Bu durum hepimiz için aynı diye düşünüyorum bu sebeple biz paylaşmaya devam edelim bırakın diğerleri alsınlar gitsinler
Saygılar
Eski 17-10-2006, 22:26   #14
kturkol
Kaptan

kturkol kullanıcısının avatarı

Erol bey form düzeyli bir sohbet ortamı olması ve katılımcı arkadaşların gönülden bağlı olması nedeniyle bence başarılı olacaktır. karamsar olmamak gerektiği, ancak hiçbir şey yapmadan da durulamayacağı kanısındayım.

İş hayatımdan edindiğim tecrübeyle ödül verme yönteminin tutmayacağı kanısındayım.

Bu konuda anket oluşturup bilgi toplamak ve katılımcıların, ve seyircilerin neler beklediği ve bu beklentilere nasıl ulaşılabileceğine dair bir çalışma yürütürsek daha başarılı olabiliriz.

Forumdan neler bekleniyor? insanlar ne için bu furumu okuyor ve üye oluyor veya olmuyorlar vs. soruların cevapları sonuca ulaşmak için kapıları kolayca açabilir. Nasıl diğerlerinden farklı olunabilir. her forumda yazmazsan izleyemezsin veya en iyiyi yazarsan ödüllendirilirsin gibi bir çok uygulama var. bana inanın bunlar hiç kimseyi çekmez.-)

öncelikle kolay bulunabilmeli ve arkasından beklentilere kesintisiz ve doyurucu cevap verebilmeli. Çoğunluğun beklentisi sadece bu.

kendimden bir örnek vereyim. yıllar sonra balık avlama hevesim hortladı. epey hamlaşmışım bilgi edinmem gerekiyordu. bu foruma ulaşmam yaklaşık bir aylık bir araştırma sürecini aldı. oysa araştırmaya başladığım anda bu siteye ulaşmış olsaydım çok uzun süre önce sizlere kavuşabilecektim. Şu anda bir hafta sonu ava çıkmak için yanıp tutuşuyorum ama henüz bildiğim adam gibi bir avlak yok, teknem ve bildiğim tekne de yok. Birisi gel dese pijamalarımla fırlayıp gideceğim. ayrıca bu foruma ısınmamın en büyük sebeplerinden biri İzmir'den oldukça fazla katılımcının olması. vs.

umarım yukarıda anlattıklarım benim düşüncelerim ve beklentilerim hakkında fikir vermiştir.

işte bu gibi bilgiler izleyici ve katılımcılardan toplanabilir ve analiz edilirse sürekli ve aktif katılımcı sayısında oldukça artış olacağı kanısındayım.

Umarım dünyanın en çok ziyaret edilen forumu olmak hayali seni hiçbir zaman bırakmıyordur.

Ayrıca bu gibi durumlarda yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir kitap önereceğim. Pr.Dr. Arman Kırım Mor İneğin Akıllısı. Arman bey Diğer ineklerden farklı bir inek olunursa (örneğin mor bir inek) bunun başarılabileceğini ve yöntemlerini anlatmaya çalışıyor.
Eski 17-10-2006, 23:26   #15
yilmaz
Tayfa

yilmaz kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Sevgili dostum,çok güzel bir konuya değinmişsin.Ben sizler kadar bu sitede eski olmasam bile sanırım az çok benim de fikir beyan etme hakkım olduğu kanaati ile bir-iki şeyde ben söylemek istiyorum.Şu an 12.10.2006 /saat: 15.37 itibariyle kayıtlı üye sayımızı 782 olarak gösteriyor.Yani tam 782 kişi bu siteyi incelemiş ve beğenmiş ki üye olmaya ve kendi bildiklerini bizlerle paylaşma gereği duymuş olduğu anlaşılıyor.Peki gerçekte mevcut durumu incelediğimizde de manzara şu şekilde önümüze çıkıyor.Sevgili GÜVEN ÖZYELDAN-LEVREK-KATİTİ-AGANTA BORİNA BORİNATA-İMBAT-ASERKANSATI-ERHAN-GİZER-MUFİ ve ben dışında adeta mesaj yazan yok gibi.Haaa, birde yeni üye olan arkadaşlarımızdan ilk bir kaç hafta mesaj geliyor ve sonra onlarda bu sanal alemin içinde sadece küçük bir nokta gibi kaybolup gidiyorlar.Diyeceksiniz millet yemeğip içmeyip vaktinin çoğunu bilgisayar karşısındamı geçirsin derseniz haklısınız.Ama hiç değilse 10-15 günde bir insan vakit bulupda sitesine uğrayamaz mı.Bu kişiler de nerede kaldı balıkçılık ruhu.Artık hiç balığadamı gitmiyorlar.Yoksa paylaşımları dostça değilde ,sadece tuttuğu balıkların resimlerini yayınlayıp başkalarına karşı hava atıp tatmin mi oluyorlar.

Bence bunun nedeni sanal alemde yaratılan paylaşımın gerçek hayata taşınmamasından dolayıdır.Bunu aşmak için en azından aynı şehirde yaşayan üyelerin zaman zaman imkanlar dahilinde beraber balığa çıktıklarında bu durumun aşılacağı kanaatindeyim.Ne yani ben teknemle işim yok adam mı taşıyacağım, yada işim yok arabamla mahalle mahalle adammı toplayacağım diye düşünebiliriz.Haklısınızda....

Ama ben ağustos ayında arkadaşımın arabasıyla gerenceye kıyıdan balığa giderken sitemiz admini Taygun'a abisi biz balığa gidiyoruz.Eğer evin ve yolun müsait ise geçerken seni alırız dediğimizde,hakikaten ortam da müsait oldu ve beraberce balığa gittik.Bana göre bayağı eğlenceli bir vakit geçirdik.Şimdi soruyorum sizlere fena mı oldu....

Küçük bir takım organizasyonlarla insanların tanışıp kaynaşması sağlanırsa bence konu aşılır diyebilirim.
aşkolsun ishak abi beni atlamışsın. fırsatbuldukça değil; fırsat yaratarak forumumuza katılıyorum. lütfen beni de unutmayın.

Adana-Hatay-Düziçi
yilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-2006, 05:26   #16
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
kturkol tafarından gönderildi
Erol bey form düzeyli bir sohbet ortamı olması ve katılımcı arkadaşların gönülden bağlı olması nedeniyle bence başarılı olacaktır. karamsar olmamak gerektiği, ancak hiçbir şey yapmadan da durulamayacağı kanısındayım.

İş hayatımdan edindiğim tecrübeyle ödül verme yönteminin tutmayacağı kanısındayım.

Bu konuda anket oluşturup bilgi toplamak ve katılımcıların, ve seyircilerin neler beklediği ve bu beklentilere nasıl ulaşılabileceğine dair bir çalışma yürütürsek daha başarılı olabiliriz.

Forumdan neler bekleniyor? insanlar ne için bu furumu okuyor ve üye oluyor veya olmuyorlar vs. soruların cevapları sonuca ulaşmak için kapıları kolayca açabilir. Nasıl diğerlerinden farklı olunabilir. her forumda yazmazsan izleyemezsin veya en iyiyi yazarsan ödüllendirilirsin gibi bir çok uygulama var. bana inanın bunlar hiç kimseyi çekmez.-)

öncelikle kolay bulunabilmeli ve arkasından beklentilere kesintisiz ve doyurucu cevap verebilmeli. Çoğunluğun beklentisi sadece bu.

kendimden bir örnek vereyim. yıllar sonra balık avlama hevesim hortladı. epey hamlaşmışım bilgi edinmem gerekiyordu. bu foruma ulaşmam yaklaşık bir aylık bir araştırma sürecini aldı. oysa araştırmaya başladığım anda bu siteye ulaşmış olsaydım çok uzun süre önce sizlere kavuşabilecektim. Şu anda bir hafta sonu ava çıkmak için yanıp tutuşuyorum ama henüz bildiğim adam gibi bir avlak yok, teknem ve bildiğim tekne de yok. Birisi gel dese pijamalarımla fırlayıp gideceğim. ayrıca bu foruma ısınmamın en büyük sebeplerinden biri İzmir'den oldukça fazla katılımcının olması. vs.

umarım yukarıda anlattıklarım benim düşüncelerim ve beklentilerim hakkında fikir vermiştir.

işte bu gibi bilgiler izleyici ve katılımcılardan toplanabilir ve analiz edilirse sürekli ve aktif katılımcı sayısında oldukça artış olacağı kanısındayım.

Umarım dünyanın en çok ziyaret edilen forumu olmak hayali seni hiçbir zaman bırakmıyordur.

Ayrıca bu gibi durumlarda yardımcı olabileceğini düşündüğüm bir kitap önereceğim. Pr.Dr. Arman Kırım Mor İneğin Akıllısı. Arman bey Diğer ineklerden farklı bir inek olunursa (örneğin mor bir inek) bunun başarılabileceğini ve yöntemlerini anlatmaya çalışıyor.
Kıvanç abi çok güzel açıklamışsın olayı ödül için aramıza katılan kişilerin samimiyetine nasıl güvenebiliriz ki? İsteyenler forumdaki yazılayı okuyup beğenip yorum yapmak isteyenler zaten aramıza katılıp bilgi ve tecrübelerini paylaşıyor. Fakat şöylede bir durum var belki foruma giren kişiler ben acemiyim burdakiler usta ben ezilirim gibi fikirlerede kapılıyor olabilir. Aslında bu çok yanlış herkesin bilmediği öğreneceği çok şey var. Bir zihniyette burdaki bilgilerden faydalanmak fakat kendi bildiklerini kendisine saklamak diye fikir düşünüyorum.
İşin özü insanlara zorla birşey yapmaya zorlamak doğru değil. Buna hakkımızda yok açıkçası. İsteyen aramıza katılır bilgisini paylaşır yada yapılan paylaşımlara yorum yapar bir şekilde aramızda varlığını gösterir.
Yinede mesaj yazmayanların neden yazmadığını öğrenmek isterim sanırım sizlerde bunu istersiniz ayrıntılı bir anket açıp belki üyelerden bilgi alabiliriz.
Başka fikirleri olan varsa bu konuda onlarıda alırsak daha güzel olur kanaatindeyim.

Düzenleme: Siteye ulaşılırlık bence çok yüksek google' da balık veya balıkçılıkla ilgili aramalarında sitemiz genelde ilk 10 site içerisinde çıkıyor.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-2006, 07:59   #17
aganta borina borinata
Guest

galiba promosyon işine pek sıcak bakılmıyor...
belki alakalı değil ama benim aklıma bi şey geldi... erol abinin bahsettiği t-shirt ler...aslında fene fikir değil...buna birde şapka eklersek; hem sitenin tanıtımını sokağa ve av alanlarına taşıyabilmiş oluruz, hem değişik yerlerde karşılaşan dostlar birbirlerini tanıyabilmiş olur, hem de acayip datlı olur valla...
izmiri çok iyi bilmiyorum ama bunlar istanbulda çok ucuza mal olabilir...

erol abinin reklam fikrine katılıyorum...zaten kendiside böyle bi olayı gerçekleştirebilirim diyor...sitenin giderlerini karşılamak için çok iyi bi yöntem...bırakın site masraflarını türkiye çapında tanışma organizasyonları vb. çalışmalar yapılabilir...reklam çok iyi bi gelir kaynağıdır...konuyla alakalı firmalardan ve hatta doğru bağlantılarla rapala , yo-zuri vb. firmaların reklamını almak bile mümkün...

kanımca akıllı adımlarla ilerlemek, rastgelsin com u amatör balık avı konusunda türkiye de söz sahibi yapabilir...

bunlar olmasada t-shirt ve şapka bence üyelerimize ayrı bi heyecan ekleyecektir...

biraz üfürdüm mü bilmiyorum...kimilerine göre göle maya çalmaya benzeyebilir...

rastgelsin...

Bu mesaj en son " 18-10-2006 " tarihinde saat 08:01 itibariyle aganta borina borinata tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-2006, 17:51   #18
kturkol
Kaptan

kturkol kullanıcısının avatarı

Soruna cevaplar aslında yazdıklarımızın içinde saklı. bunları ayıklayıp bulabilirsek katılımcılarıda arttırmak mümkün.

Taygun çok güzel söylemissin herkesin bilmek istediği ve öğrenmesi gereken çok şey var. eğer kendini diğerlerinin yanında acemi hissediyorsa yazmayabilir. ozaman acemilik hissettirmemek gerekir.

Doğan da çok güzel bir öneri sunmuş, Erol beyin T-shirt leri hiç fena olmayabilir. bununla ilgili bir öykü anlatayım. Amerikada şimdi adını hatırlayamadığım bir ayakkabı şirketi batmak üzere hatta batık. üretiiği ayakkabılar oldukça rahat, spor görünüşlü. Ancak satışlar dipte. Beverly Hills veletlerinden beş on tanesi farklılık olsun diye birkaç çeşit alırlar. Bunu gören özentiler aç balıklar gibi ayakkabıyı almaya başlarlar. bikaç ay içinde firma kurtulur ve hatta bir sonraki sene tüm Dünya çapındaki satışlarıyla irkaç yüz milyar dolar karları olur.
T-shirt ile tanıtım bu öyküye bakarak uygun bir davranış olabilir.

Taygun neden aramalarda 1. sıra olmasın. bu durumda ilk uğranan forum olacağından çok daha fazla ilgi çeker.
Eski 19-10-2006, 13:56   #19
nacikaptan49
Oltacı

Bu güzel sitenin güzel insanları hepinizi çok seviyorum.Sevgili Admin'imiz İmbat çok güzel yazmış.Ben her zaman sizlerle beraberim ve bu sitenin var olması için üzerime düşeni yapmaya hazırım.Bilgi paylaştıkça çoğalır,çoğaldıkca evrenselleşir.Balıkçılık teknikleri kişiye,yer'e ve zamana göre değişir.Her balıkçının kendine göre farklı teknikleri vardır.Bu site ile birlikte bu teknikler geniş kitlelere ulaşacaktır.Hepinize rastgelsin diyorum ve mutlu bayramlar diliyorum.
Naci ALTUN
nacikaptan49 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları