Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Üstadlar Köşesi > Süleyman Karabulut

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 30-09-2010, 21:46   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Wink Adalarda çeşit bol...

Cumartesi günü yaptığımız avın tadı damağımda kalmış olacak ki dayanamayıp hem kendimi hem arkadaşım Erhan'ı hem de taa Denizli'den Tuncay abimi ve iki arkadaşını kandırıp kaptanımın başına topladım Çarşamba sabahı Daha doğrusu salı gecesi, teknede oturup sabaha kadar muhabbetin belini kırdık. Tuncay abi herkesin karnıma ağrılar soktu, çenem ağrıdı gülmekten. Sabaha karşı kahvaltılıkları ve yemleri tedarik ettik.

Sonrasında ise kahvaltı ve çay eşliğinde avlağımıza doğru yola çıktık...

Av yerine vardığımızda ilk defa denizde avlanacak olan Denizlili misafirlerimize yem takmasını gösterdik, ne yapmaları gerektiğini anlattık bir süre sonra onlarda işi kavrayıp balık çekmeye başladılar elbet. İlk oltaları karanlıkta attığımız için bir kaç erkek mercan çektik fakat şu sıralar güneş doğar doğmaz ortadan kayboluyor bu lezzetli balık maalesef. Ardından kaptanım kalamarları çekmeye başladı ben henüz kalamar oltamı suya salmadığım için kedi gibi onu seyrediyordum. Yine kaptanım kalamar oltasına balığı taktırıp çekmeye başladığı sırada diğer oltası çılgın gibi hareketlenmeye başladı Erhan durur mu kaptı oltayı başladı çekmeye gelen iri bir kolyozdu.Bu sırada bir lidaki bana denk geldi. Tuncay abim yakaladığı ufak bir mercanı suya saldı, bir kaç karagözü de livara attı bu sırada. Kaptan kolyoz ardından hemen zokayı suya salladı ve yaklaşık 400 gramlık bir eşşek istavriti çekti fakat ben balığı ayıklayıp buzluğa attığım için unuttuk bu sebeple son fotoda göremiyoruz bu arkadaşı

Ardından kaptankarabulut yine yaptı yapacağını çok güzel bir kaba lidaki yakaladı bende büyük bir keyifle fotoğrafını çektim elbet...

İçinin yağları eridi yağlarıııı

Ardından gopezler rahat vermedi, ara ara kalamarlar çektik sonra sırtı çekelim bari denk gelirse dişe dokunur birşeyler denk gelsin dedik. İlk vuruşta yerleşim düzenimiz pek iyi olmadığı için balığı alamadık daha sonra herkes oltaların başına geçip ortalığı düzenleyince ardından gelen vuruşta kaptan büyükçe bir kolyozu içeri aldı benim yardımımla yardım derken olay şöyle cereyan etti kaptan oltayı teknenin dibine kadar getirdi balık benim tarafa doğru yüzünce misina önüme geldi bende misinadan tuttuğum gibi balığı tekneye attım hepsi bu yani çok büyük bir yardım söz konusu değil

Bu arada palamut tutma isteğim su yüzüne çıktı palamut tutulduğu haberi gelince. Hatta kaptan kolyozu çekerken inşallah palamuttur diye dua ediyorum o derece. Tutmasam bile göreyim diyorum. Fakat az sonra daha sonradan yazılı orkinos olduğu gerçeğini öğreneceğim ve palamut sandığım balık oltama takılıyor. Tasmayı vurup başlıyorum çekmeye, çekebilsem içim yanmayacak kaptan makinaların kolunu hep sağa geçirmiş bende mümkün değil sağda kolu çeviremem ama oltaya balık gelince mecbur çevirmeye çalışıyorum balık oltaları dolaştırıp gelmiş o sırada bir karışıklık bir telaş balığı bir gözüm görüyor öteki gözüm görmüyor hoop buzluğa atıyorlar bende karışan oltalarla uğraşıyorum. Yardımcı kaptan Erhan biraz erken davranıp tekneye yol verince takımlardan birine elveda diyoruz. (sözüm söz aynısını bulabilirsem hediye olarak kaptanıma alacağım koparttığımız kaşıktan) Aynı yerde bir tur daha atıyoruz belki başka palamut denk gelir diye, bu sırada yahu şu balığı bi göreyim diye bakıyorum balık palamut değil yazılı sevincim kursağımda kalıyor ama ne yapalım kader kısmet Bir tur daha atıyoruz aynı yerde herşey harika giderken illa bir aksilik olur ya dümen teli kopuyor. Kaptanda telaş yok şöyle kıyıya inelim burda dalgada rahat edemeyiz teli takıp tekrar açılalım diyor. Bu sefer dümen mecbur elle benim kontrolüme geçiyor kazasız belasız sakin sulara demirleyip tamirata başlıyor kaptan, ne sinir ne stres güle oynaya tamiratı yapıyor. Biz yardım edelim dedikçe siz olta atın boş durmayın diyor üstüne üstlük. İş biraz uzuyor tamiratta kaptanı yorunca hadi limana dönelim diyor bizde onay veriyoruz ve avımız böyle noktalanıyor.

Fotoğraflarda bizim balıklar yok arızadan istifade deniz suyuyla güzelce ayıkladım kendilerini fotojeniklikleri kayboldu maalesef o yüzden resim çekmedik bizde.

3-4 video var onlarıda gün içinde yükleyip bu konudan paylaşacağım.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik

Bu mesaj en son " 01-10-2010 " tarihinde saat 10:05 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir....
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 01-10-2010, 07:46   #2
Kamil ESEN
Kaptan

Ooh maşallahınız var hepinizin.Çok güzel balıklar tutmuşsunuz,afiyet olsun.Hem muhabbet hem av ikisi bir aradaAllah daim etsin,rastgelsin..
Eski 01-10-2010, 07:50   #3
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Süleyman abi bu fotoğraflara baktıkça tekrar gelme isteği oluyor. Şu an için İstanbulda pek hareket yok. Dün karaburuna gittim. akın kardeşimle rastlaşır tanışır belki de bir iki levrekde tutarız ümidi ile ancak aşırı bir dalga vardı. Kayalıklara yaklaşmak bile cesaret istiyordu. açıklarda tekne ile palamut alıyorlar bu günlerde ancak bizim tekne olmadığı için çıkamıyoruz. balığın karaya yaklaşmasını bekleyeceğiz. 2-3 haftaya kadar çinekopun başlamasını bekliyoruz.
Hepinize hayırlı günler bol ve bereketli avlar diliyorum.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-2010, 14:44   #4
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Taygun'cum paylaşım için teşekkürler. O gün gerçekten güzel günlerden birini daha yaşadık.Hele sırtıda o ilk atlayıda alamadığımıza çok üzüldüm. Kamış resmen ikiye katlanmıştı. Ama nasip ben o denizlerdeyken o veye arkadaşıyla mutlaka tanışma fırsatımız olacak.
Fakat bu günden itibaren bir hafta denize çıkamıyacağız işte bu kötü. Havalar bozuk gösteriyor.

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-2010, 14:45   #5
kaptankarabulut
Üstad

Alıntı:
jeosee tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Süleyman abi bu fotoğraflara baktıkça tekrar gelme isteği oluyor. Şu an için İstanbulda pek hareket yok. Dün karaburuna gittim. akın kardeşimle rastlaşır tanışır belki de bir iki levrekde tutarız ümidi ile ancak aşırı bir dalga vardı. Kayalıklara yaklaşmak bile cesaret istiyordu. açıklarda tekne ile palamut alıyorlar bu günlerde ancak bizim tekne olmadığı için çıkamıyoruz. balığın karaya yaklaşmasını bekleyeceğiz. 2-3 haftaya kadar çinekopun başlamasını bekliyoruz.
Hepinize hayırlı günler bol ve bereketli avlar diliyorum.
Ahmet kardeşim, bizim buralarda balık kendini gösterdi.Ne zaman istersen beklerim seni. Yorumun için teşekkürler...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN

Eski 01-10-2010, 15:09   #6
Erhan ÇUKURLU
Çımacı

Erhan ÇUKURLU kullanıcısının avatarı

Taygun kardeşim çok güzel yazmışsın ama iyi dileklerin bence az bile kalmış. Akşam Tuncay abimin keyifli muhabbetinden sonra ve sabah Kaptan Süleyman abimizin misafir perverliği sayesinde avın ötesinde harika bir gün geçirdik. Bunun yanı sıra teknemize de güzel balıklar çıkınca daha da keyiflendik. Süleyman abimizin yakaladığı Kolyoz'u da çekmek bana nasip olunca tabir-i caiz ise dört köşe oldum. Lafı uzatmayacağım,
Taygun kardeşim çok güzel özetlemiş daha da söz istemez.
Herkese rastgele....
0 rh +
Erhan ÇUKURLU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-2010, 15:46   #7
yenal45
Kaptan

yenal45 kullanıcısının avatarı

oh maşallah muhteşem siniz taygun yine doldurmuşsunuz nevaleleri kalamarlarda harika en kötü gününüz böle olsun allah muhabbetinizi boz masın inşallah hadi rastgelsin
yenal45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-2010, 18:04   #8
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Çok güzel av olmuş devamını dilerim muhabbetiniz daim olsun..
Ama bu şekilde devam dilemem bende istiyom
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-10-2010, 19:35   #9
kaptankarabulut
Üstad

Alıntı:
DzzY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok güzel av olmuş devamını dilerim muhabbetiniz daim olsun..
Ama bu şekilde devam dilemem bende istiyom
Anıl, eminim o gün bol bol kulakların çınlamıştır...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN

Eski 02-10-2010, 00:09   #10
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

taygunum paylaşım için teşekkürler.

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları