Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-03-2011, 12:27   #1
ali rıza acar
Kaptan

ali rıza acar kullanıcısının avatarı

Unhappy Eski Foça'da meteo.linklerinin azizliği

Salı akşamı saat 18.oo civarı Apt. komşum Yılmaz geldi ve "yarın şu Eski Foçanın havasına bir bak dedi." Windguru tüm gün boyunca 13-15 Km (3 Bfr.) saat 17.oo den sonrası için 23 Km. ve üstü,Devlet Meteoroloji de Foça için 19 Km. veriyor idi.
Yılmaz " Bu havada gidilir dedi" ve Sabah 06.oo Ben (59) Yılmaz (62) ve abisi Yavuz (65) GENÇ lerden kurulu ekip Eski Foçaya yola çıktık.
Yemler Yavuz abi tarafından alınmıştı (Mamun, Sülünes ve Sübye) ve saat 07.oo de Yavuz abinin 6.7o lik Balıkçı kayığı ile Hayırsıza doğru yollandık.
Rüzgar limandan çıkarken 3 Bfr. idi İng.burnunu geçtik Kuzey den 4 Bfr civarında vurmaya başladı. Hayırsız da demiri attık. Dalga boyu 1-1,5 Mt. havada 5 Bf. Saat 09.oo ve sonrası Rüzgar Sağnaklarda 7 Bfr u buluyor, dalga da 2 Mt. geçiyor. İğnelere Yem bile takamıyoruz. Dalga bazen tekne nin burnundan aşıyor doğru içeriye. Birde devamlı demir tarıyoruz. Ama gençiz ya kimse dönelim demiyor. Saat 14.oo e kadar böyle devam. En nihayet Yavuz abi "hadi içeri harabelere gidelim diyor ve Zar zor demir alıyoruz(Irgat biziz.) Rüzgar pupadan içeri girdik ve Harabelerde demir attık Rüzgar burada 4-4.5 Bfr. ama dalga çok az. 1 saat daha avlandık ve Saat 15.3o da eve hareket ettik.
Bizim şansımıza mı nedir meteoroloji linklerinin kurbanı olduk ve linklerin hatırlarını sorduk.
Avladığımız balıklar mı; Toplam sayısı 10 u geçmeyen Gupes, bir o kadar İzmarit ile tamamı denize iade edilen mercan yavrusu ile isparoz.
Tam bir rezalet yani anlıyacağınız. Sadece dayak yemeye gitmişiz. Bari karşılığını alabilseydik.
Şu anda her tarafım et kesiği ve tüm eklemlerim ağrıyor.
Kalın sağlıcakla.
K0NUM. KSK
ali rıza acar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 03-03-2011, 12:38   #2
ali rıza acar
Kaptan

Bu yazımdan biraz sonra Halil kardeşim aradı. Daha önce kararlaştırdığımız, Pazar günü Urlada balık avı için teyid istedi.
Bu yazımdan hemen sonra Hava durumu için derhal Windguru ve D.M.İ. na girip Pazar'ın rüzgar ve deniz durumunu öğreneceğim!!!
K0NUM. KSK
Eski 03-03-2011, 12:53   #3
izmir3535
Miço

izmir3535 kullanıcısının avatarı

geçmiş olsun ali abi hepimizin hava durumu azizliği oluyor, buda size bir anı olarak kalıcak en azından hatırlarda size bişey olmadıya önemli olan o
izmir3535 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-2011, 15:32   #4
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

ali rıza abi geçmiş olsunmu desem yoksa güzel bir anımı olmuş desem bilemiyorum.ama sonuçta şu an buradasın ve yazıyorsun güzel bir yorgunluk olmuş rahat uyumuşsundur.
abi sağlık olsun diyorum inşallah birdaha havanın azizliğine uğramaz gönlünce güzel avlar yaparsın.
bazen hepimizin başına böyle olaylar gelir abi
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-2011, 16:33   #5
Halil İplikçi
Kaptan

Halil İplikçi kullanıcısının avatarı

öncelikle geçmiş olsun aman abim kendine iyi bak daha çok balığa çıkacağız
senle.. hem sonra Hasan üstad karadan kilo üstü çipura pardon paşa yakalamayı öğretcek bize o akşam manisada konuştuk
pazara kadar o et kırıkların iyi olur inşaalah hem k.karabulut tecrübelidir bize o durumu yaşatmaz evvelallah balık olsa da olur maksat tanışmak ve muhabbet
bugün senle konuştuktan sonra muhabbetçi Önder çayımı içmeğe geldi tanıştık
fevkelade efendi ve balık konusunda dolu bir arkadaş sağolsun
biraz fazla yazdım kusura bakmayın

Hüsnü Halil İplikçi
Halil İplikçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-2011, 17:49   #6
muhabbetci
Kaptan

Halil abi benim için yazdıkların için teşekkürler,bende sizleri tanıdığım için mutluyum,ve tüm dostları şahsen tanımak istiyorum.
Ali abi sanada geçmiş olsun,ben D.M.İ NE KESİNLİKLE GÜVENMİYORUM..Çandarlıda fırtına olsa bile kuzey rüzgarlarında hem korunaklı oluyor hemde balık çıkıyor,hava durumunda kuzey-kuzey doğu belirtiyor, doğudan direk kafaya,kuzey-kuzey batı diyor,batıdan kafaya,daha nediyim abi.üstüne balıkta çıkmıyor.
Pazara yağmur var diyorlar.
MANİSA/ iZMİR /ÇANDARLI
muhabbetci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-2011, 18:55   #7
izmir3535
Miço

izmir3535 kullanıcısının avatarı

önder abi bende birkaç kez çandarlıda ava çıktım sahile yakın yerlerde dalga çok az oluyo ilerlerde genellikle adaya yakınlaştıkca dalga boyu büyüyor bana hep öğle geldi, balık durumu şu anda nasıl abi çandarlıda
izmir3535 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-2011, 19:49   #8
muhabbetci
Kaptan

Alıntı:
izmir3535 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
önder abi bende birkaç kez çandarlıda ava çıktım sahile yakın yerlerde dalga çok az oluyo ilerlerde genellikle adaya yakınlaştıkca dalga boyu büyüyor bana hep öğle geldi, balık durumu şu anda nasıl abi çandarlıda
Merhaba,isim yazmadığın için hitapta zorlandım,çekinme adını yazmaya,kimseye söylemem valla.
Balığa gelince, 1,5 aydır dişe dokunur balık çıkmıyor Çandarlıda.Bu aylarda ben boş dönmezdim,bunu depremlere bağlıyorum.Urla-çandarlı-dikili-foça yokladığım yerler,ama nafile olmayınca olmuyor.Kendinize iyi bakın.
MANİSA/ iZMİR /ÇANDARLI
muhabbetci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-03-2011, 08:32   #9
Necati ARAT
Kaptan

Alıntı:
ali rıza acar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Salı akşamı saat 18.oo civarı Apt. komşum Yılmaz geldi ve "yarın şu Eski Foçanın havasına bir bak dedi." Windguru tüm gün boyunca 13-15 Km (3 Bfr.) saat 17.oo den sonrası için 23 Km. ve üstü,Devlet Meteoroloji de Foça için 19 Km. veriyor idi.
Yılmaz " Bu havada gidilir dedi" ve Sabah 06.oo Ben (59) Yılmaz (62) ve abisi Yavuz (65) GENÇ lerden kurulu ekip Eski Foçaya yola çıktık.
Yemler Yavuz abi tarafından alınmıştı (Mamun, Sülünes ve Sübye) ve saat 07.oo de Yavuz abinin 6.7o lik Balıkçı kayığı ile Hayırsıza doğru yollandık.
Rüzgar limandan çıkarken 3 Bfr. idi İng.burnunu geçtik Kuzey den 4 Bfr civarında vurmaya başladı. Hayırsız da demiri attık. Dalga boyu 1-1,5 Mt. havada 5 Bf. Saat 09.oo ve sonrası Rüzgar Sağnaklarda 7 Bfr u buluyor, dalga da 2 Mt. geçiyor. İğnelere Yem bile takamıyoruz. Dalga bazen tekne nin burnundan aşıyor doğru içeriye. Birde devamlı demir tarıyoruz. Ama gençiz ya kimse dönelim demiyor. Saat 14.oo e kadar böyle devam. En nihayet Yavuz abi "hadi içeri harabelere gidelim diyor ve Zar zor demir alıyoruz(Irgat biziz.) Rüzgar pupadan içeri girdik ve Harabelerde demir attık Rüzgar burada 4-4.5 Bfr. ama dalga çok az. 1 saat daha avlandık ve Saat 15.3o da eve hareket ettik.
Bizim şansımıza mı nedir meteoroloji linklerinin kurbanı olduk ve linklerin hatırlarını sorduk.
Avladığımız balıklar mı; Toplam sayısı 10 u geçmeyen Gupes, bir o kadar İzmarit ile tamamı denize iade edilen mercan yavrusu ile isparoz.
Tam bir rezalet yani anlıyacağınız. Sadece dayak yemeye gitmişiz. Bari karşılığını alabilseydik.
Şu anda her tarafım et kesiği ve tüm eklemlerim ağrıyor.
Kalın sağlıcakla.

Alirıza abim aman geçmiş olsun..
Bir çok kez bizlerde bu sitelerin acizliğine uğrayabiliyoruz..
Ancak kıyı avcısı olduğumuzdan en kötü ihtimal arabalara girip havanın durmasını bekliyoruz ama denezen ortası bambaşka ..
Deniz bu "denizle şakada olmaz" bilirsin..
Allahtan sizler genç bir ekipsinizde Kurtarmışsınız..
Ya biraz Yaşlı olsaydınız o zaman ne olacaktı???

Şaka bir yana Sağ salim kıyıya ulaşmışsınız ya sorun yok..
Bu da hafızada güzel bir yer etmiştir..
Allah Tekrarını yaşatmasın..
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-03-2011, 09:06   #10
ali rıza acar
Kaptan

Arkadaşlar, hepiniz sağ olun. Bu av bende güzel biranı olarak kalacak. Ancaaak, bazı arkadaşlar GENÇLİĞİMİZ i gırgıra almış. 60-65 yaş arası GENÇ değil mi? Yoksa bizemi öyle geliyor!!!
K0NUM. KSK
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları