Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-12-2007, 18:06   #1
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Varsayılan Nerede bu balıklar?

Yahu üç haftadır balık alamıyorum.Hadi geçen hafta yağmur çamur av yapamadım peki buğün? Olmaz böyle şey arkadaşlar ya isparozuna yetişemediğim;İsparozdan yemi kurtardımmı mırmırları çektiğim yerde bugünlerde isparozu bile mumla aramaya başladım.Acaba bahara kadar bu böylemi gidecek?Aranızda son iki haftada kıyıdan balık alan varmı?Var ise nerede(İzmir civarı)hangi yemle ve ne şekilde aldığını yazar ise çok makbule geçecektir.Hele bugün yemler saatlerce iğnenin ucunda kaldı.Yani hiç bir canlı attığım sülünese bile dokunmadı.Çok enterasan.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 16-12-2007, 18:11   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Turgay abi balık olmamasının tek sebebi su ısısının düşmüş olması bu durum nisan-mayıs ayına kadar devam edecektir. Balıklar kışı geçirmek için biraz daha derin sulara iniyor kimi daha uzun göçler gerçekleştiriyor. Ayrıca suların soğumasıyla balıkların metabolizması daha yavaş çalıştığından daha az yem yemeye ihtiyaç duyuyorlar yani eğer balık kıyıda geziniyorsa bile daha az yem yiyor.
Son olarakta İshak abinin meşhur lafını söylemek istiyorum
İğdeler çiçek açmadan kıyıdan adam akıllı balık olmaz.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2007, 11:14   #3
çupra
Miço

çupra kullanıcısının avatarı

turgay abi nerelere gidiyosun bilemem ama zeytinköy ve pamucak ( selçuk)sahilinden 60-70 m ileri göhüs çizmesi ile giren arkadaşlar güzel balık alıyo.ben bu aralar iş yoğunluğundan gidemiyom.hepimize rastgelsin!
çupra Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2007, 21:19   #4
tiggerman
Oltacı

herkese merhaba.
deniz balıkçılığına amatör olarak yeni başladım.ilk çipura avında yeni foça ile eski foça arasında polen tatil köyünde ekim ayında gece saat 02:00 sularında 1 kilodan fazla çipura çektim. bu zaten yakaladığım ilk ve son balıktı.bundan sonra kaç kere balığa çıkmama rağmen balık yakalayamadım.benim gittiğim yerler sazlıca çiftliği kenarı,çakmaklı limanı ve foça ingiliz burnu ama hiçbirinde balık yakalayamadım.bazı arkadaşların nemrut limanı civarında büyük çipuralar çektiğini duydum.hatta bir kokoreççide boy boy fotograflarını gördüm.hayrete düştüm.foça tarafında yer bilenler varsa söylesin......balıkçılığı bırakacağım.....yine göl balıkçılığına döneceğim herhalde.....en son malatya karakaya barajında 8 kg pullu sazan çekmiştim. özledim o günleri...
tiggerman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2007, 22:51   #5
çupra
Miço

çupra kullanıcısının avatarı

kardeş yılma derim. göl avını daha doğrusu tatlı su avını seven biri değilim ama balıkçılığın her şekli güzel bence sonuçta su insanın ruhunu dinlendiriyo. olay sadece balık yakalamak değil.bütün dertlerden sıyrılmak bence benimde 200 km yolu defalarca gidip eli boş döndüğüm çok oldu.ama alınan haz damakta her seferinde öyle güzel bir tat bıraktıki. 9 yaşından beri ege denizide hemen hemen gitmediğim yer kalmadı.sabret olaya sadece balık yakalamak için bakma derim. hepimize rastgelsin sağlıcakla kalın.
çupra Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-12-2007, 08:04   #6
çeşme35
Miço

çeşme35 kullanıcısının avatarı

Bende on gündür 4-5 defa balığa çıkmama rahmen ellerim boş döndüm havalar düzelene kadar ara vermekte fayda var sağlığımızdan olmayalım.
Eski 20-12-2007, 19:31   #7
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Böle heryerde balık olmamasının tek sebebini ben depreme bağlıyabilirim ancak izmirde son 10 günde 3 şiddetinin üzerinde deprem olmuşsa eğer balık kesin ondan avlanmıyordur...
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-2008, 14:02   #8
kaptan_ı derya
Oltacı

kaptan_ı derya kullanıcısının avatarı

balık olmaz tabi troller gırgırlar ortalıgı maf edıyor tara tara balık kalmadı dedızlerde be ne yasak dınlıyolar ne bısey utanmasalar karalarıda tarıcaklar
kaptan_ı derya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-2008, 17:51   #9
çeşme35
Miço

çeşme35 kullanıcısının avatarı

4 av üst üste boş döndüm üstelik grip oldum.Antibiyotiklerle ayaktayım mevsimi gelene kadar, balığa çıkmak yok,sülünez takıp oltayı attıktan sonra;yaklaşık 1 sat sonra çekmeme rahmen sülünezler üstünde duruyodu .Boru kurdu,sardalye de denedim ama nafile sağlık herşeyden önemli güzel deneyim oldu .Kışın balık açılır diyenler çok doğru söylemiş bahar aylarına kadar .evde oturmakta yarar var.
Eski 14-01-2008, 22:38   #10
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Evet Emrah kardeşim bahara kadar kıyı balıkcıları istirahata çekilmek zorunda kalacaz herhalde.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları