Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-05-2012, 08:14   #1
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Varsayılan Rastgeldi

Arkadaşlar merhaba,
Dün İstanbuldaki sağnak yağışı televizyonlardan takip etmişsinizdir. Böyle kuvvetli yağışlardan sonraki gün genellikle balık kendini göstermiyor. Boğaza dökülen bir çok dere ve akış ile sular bulanıyor ve tuzluluk oranı da ciddi şekilde azalıyor sanırım. Bu nedenle av verimi çok düşüyor. Ancak haftada bir ava gittiğim ve sadece 2 saat sürem olduğu için kısmetimi denemek için sabah 05:30 da sahile indim. Hava güzel su berraktı ama tahminim doğru çıktı. Tek bir balık tutan biri bile olmadı. Yarım saat sonra yer değiştirmeye karar verdim ve biraz daha kuzeye doğru çıktım. Burada kalabalık daha fazla idi. Oltalarda birer ikişer balık vardı. Az daha yukarı çıkarak park ettiğim esnada herkes dolu dolu sardalya çekiyordu. Vaktim oldukça azaldığı için açık olan kalın takımla çalışayım dedim. Balık alamadım. Hemen ince bir çapari açtım (0.10 beden 0.08 köstek). İlk atışta koptu. İkinci takımı açtım. Başladım çalışmaya. Üçlü beşli sardalyalar atlamaya başladılar. Bir keresinde ise 9 tane birden bindi. Bunu paylaşım için fotoğrafladım. Fotoyu çekerken 9. yere indi çıkmadı kendileri.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Balık 15-20 dakika gibi kısa bir süre yaptı ve kesti. Saat 07:45 de evden çağrı geldi. Balık kestiği için dönüşe geçtim. Yani yok günde kısmet tam anlamı ile rastgeldi.
Sardalyaların boyları oldukça iri.

Yine az ama öz lafını kulanmak durumundayım.

İşte tüm tutulanlar bunlar. Yaklaşık 1 kg.

Ava çıkacak ve avda olan tüm arkadaşlara bereketli avlar diliyorum.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları