Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Anket Sonuçlarını Görüntüle: Fethiyede en vermli kıyıdan denizde balık avı bölgesi neresidir?
Çalış ve çarşı bölgesi 3 60,00%
ölüdeniz bölgesi 0 0%
Kuleli ve civarı koylar 0 0%
Diğer. 2 40,00%
Oylayanlar: 5. Bu ankette oy kullanamazsınız

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-09-2008, 13:01   #1
müzikcibaris
Oltacı

müzikcibaris kullanıcısının avatarı

Lightbulb Fethiye bölgesi balik avi

mERHABA ARKADAŞLAR
Forumda varmı bulamadım ama yoksa bu bölgenin, avlarını ve türlerini burada paylaşırsak hem bizler hemde yöreye gelen tuist arkadaşlara yardımımız olur.
Ben İskelede Levrek aldım.Saat 21 suları. iskelede herkes kefale dip yemlemesiyle atıyordu. Kefalin olduğu yere levrek uğramadan etmiyor. normal 3 lü dipolta ile. Anlatayım. Oltama mamun taktım. Yalnız balık vurması yoktu. yani oltayı çekiştirme olmadı. çok belirsiz vurşlar vardı. sanırım levrek yemle oynuyordu. 10 dakika kadar sürdü. sonra kuvvetli bir asılma ve levrek 760 gr. Benim rekorum. oltayı çok germemek gerekliymiş. Balığı tuttuğum olta takımın da denizden tuttum sanırım bir arkadaş balığa kaptırmış. Bende denizden olta tutup onunla balık tutan biri olarak tarihe geçerim herhalde. misinası iğneleri sağlamdı. 0.25 falan olsa gerek misina ve çok yumuşak bir misinaydı. Şansın bu kadarı
Bir de önemli bir deneyim.
MAMUNLAR ÖLMEMEsİ İÇİN Şişeyi buzlukta dondurunuz. poşete koyup bu poşete mamunları kutusuyla koyuyoruz. poşet içi serin ve nemli kalıyor. Mamunlar çok uzun süre yaşıyor..
müzikcibaris Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-10-2008, 14:36   #2
harun_86
Oltacı

doğma büyüme fethiyeliyim , uzun zamandır balığa gitmiyordum (yaklaşık 6 sene) , eylül ayında fethiye iskelesinde gezineyim dedim , baktım millet at çek yapıyo , heveslendik gittik vikinge tarkan abinin yanına , 22 lik shakespeare 6 numara dövme çelik olta birazda yaprak kurşun aldım , 600-700 gramlık avridaları çektik , şimdi pek yok ama yine gidiyom tek tük alıyom , kasımda askerim , o zamana kadar gidicem.

mamunla avlanıyosan 2. karagözlere gidiceksin hocam , sandal falan bulabilirsen koca migros torbasını çupralarla doldurursun , iskelede kayışlar ve deniz tosbaaları rahat bırakmıyor eti

son olarak oylamada hep turistik yerleri yazmışsın , hocam milletin denize girdiği yerde balık tutma olasılığın nedir ?
kıyıdan avlanacaksan ece sarayı otelinin oralardan avlanacaksın , yat limanı geceleri güzel levrek yapar , hadi rastgelsin
harun_86 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-10-2008, 22:20   #3
müzikcibaris
Oltacı

Eyvallah harun arkadaş. kuleli civarı koylar derken kastım o yarımada idi. güzel bilgilerini tecrübe edeceğim. sağolasın.
Eski 02-02-2009, 20:32   #4
müzikcibaris
Oltacı

Arkadaşlar fethiye avcıları nerede
Eski 17-03-2009, 11:17   #5
seyirsubayi
Kaptan

seyirsubayi kullanıcısının avatarı

fethıye konusunda yardımcı olamıyoum cunku o bölgede hıc avlanmadım ızmır konusunda yardım ıstersenız buradayım)
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları