Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK TÜRLERİ > Su Ürünleri

Su Ürünleri Su ürünleriyle ilgili araştırmalar ve teknik bilgiler.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-05-2012, 10:59   #1
bilisimbaskan
Oltacı

bilisimbaskan kullanıcısının avatarı

Varsayılan Deniz Mahsulleri Yemek Tarifleri

Ülkemizde yemek tarifleri veren bir çok kaynak ve kitap mevcuttur. Fakat belirtmek istediğim yemeklerin çeşitleri ve alanları vardır. Örnek vermek gerekirse Tarım mahsülleri yemekleri ve bahçe mahsülleri yemekleri ve deniz mahsülleri yemekleri olarak 3 ana kategoride ayırabiliriz. Herkesin bildiği gibi tarım mahsüllerinden bir çok ana yemeğin gıdası sağlanmaktadır. Fakat bahçe mahsüllerinde hem yemeklere hemde başka alanlara göre işlemler yapılacak gıdalar üretilmektedir. Örnek verirsek kakao bahçe mahsülü bir üründür. Kakao ile kola, kahve ve çikolata ürünleri üretilmektedir. Bu gibi mahsüller ve çeşitleri örneklenebilir. Limon mahsulü ile ilaç, kolanya, içecek şeker ve bir çok ürün üretilmektedir. Bilindiği üzere bu ürünlerin en güzel yanları bu bahçe meyve ve sebzelerinin tadını veren farklı ürünler olmalarıdır.

Ben balık yemekleri tarifi veren yani aslında deniz mahsülleri yemekleri tarifi veren bir İnternet sitesi aradığım hiç bulamadım çok nadir ve bazı İnternet sitelerinde balık yemekleri yada deniz mahsülü [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] veren İnternet siteleri var. Fakat bu İnternet siteleri istenildiği ve yeterince beklenen tüm tarifleri vermiyor. Örnek vermek gerekirse deniz mahsüllerinden hamsi balığını çok sever ve bununla yapılan yemeklerin sınırının olmadığını bilirim. Hamsi turşusundan tuzlamasına hamsi salatasına ve ayrıca hamsi buğlama ve en vazgeçilmez yenildiğinde çıtır çıtır olan hamsi kızartmaya kadar bir çok hamsi yemeğinin tarifine rastlamak çok zor. Araştırmalarda bunları bir İnternet sitesi altında toplayan insanlarda pek fazla mevcut değil. Balık tutmak, beslemek, balık yemekleri yemek aslında bir balık çiftçiliği yani balıkçılıktır. Ben balık yemeklerini balıkları ve hatta denizden babam çıksa yerim tabirini çok severim.

Akvaryumda beslediğim ve bakımını yaptığım balıkların üremesi ve bunların çoğaldıkça oluşan aile yapılarını izlemek ve buna göre yeni bilgiler öğrenmek benim en güzel hobilerimdir. Son yıllarda akvaryum almak ve balık beslemek çok moda oldu gibi fakat bu işlerin en güzel yanı sizi saatlerce kendisine kilitleyen ve sizi hayran bakışlarla kendisine odaklayan akvaryum balıkları yemeklerini yerken bile etkileyici olurlar. Ben akvaryumumda cins bir balıktan kurtulamadım uzun bir süre büyük balıklara karşı sorun çıkaran ve küçük balıkları yiyen bir balıktı balıklarım çiftleşiyor ama yavru sayısına oranla sayıları zamanla artması gerekirken 2 adım ileri 1 adım geri modunda artıyordu. Bu balıktan kurtulduktan sonra balıklarım rahatladı ve üremeleri arttı. Ayrıca bu balık gidince mevcut akvaryum yetmez oldu bende yeni bir akvaryum alarak balıkları iki gruba ayırdım aldığım akvaryum karışık diğer akvaryum ise özel balıklarımı tuttuğum akvaryumdu. Deniz mahsüllerini her alanda en iyi şekilde kullanmak ve faydalanmak çok olumlu.

bilisimbaskan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-05-2012, 12:51   #2
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Sayın Başkanım verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Akvaryumunuz ile ilgili görselleriniz var ise onlarıda Akvaryum bölümümüzde bizler ile paylaşabilirsiniz.
Bu arada sizle tanışmak isteriz. İmza ayarlarınızı tamamlayıp kısaca kendinizden bahsedebilirseniz hitabımızdada hata yapmamış oluruz.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-2012, 09:18   #3
bilisimbaskan
Oltacı

bilisimbaskan kullanıcısının avatarı

Bende teşekkür ederim Ahmet bey akvaryum görsel olarak hatıra niteliğinde eski resimlerim var fakat digital ortama aktarmadığımdan dolayı bunları size aktaramayacağım. Ama en kısa zamanda digital ortamda sergileyebileceğim yeni görseller edineceğim bu şekilde paylaşım yapma şansım olacak eski resimleri tarayıcı ile aktarıldığını biliyorum. Fakat bunları aktarmak biraz masraflı olabilir bir hayli çok var elimde resim. İçlerinden güzel olanları digital ortama aktarıp daha sonra burada paylaşmayı düşünüyorum.

Saygılarımla.
Telefon : +90 545 305 16 34
Küçük Bir Sandalımız Var Aile Yadigarı
Bilişim Sektöründe Makale ve Yazı Editörüyüm.
Akvaryum Görüntülerini Çok Yakında Oluşturup Siteye Güncelleyeceğim.
Ek Olarak Resimdeki Gece Karanlığına Kapılmış Kıyı Tarabya Alman Plajı Kıyısıdır.
bilisimbaskan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları