Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-02-2010, 20:20   #1
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

Thumbs up !!..Hasan BALIKÇI & Serkan KARINCA..!!

Sevgili dostlarım

Serkan kardeşimin işi sebebiyle bu gün saat 11.00 de Urla Özbek e gittik

su kenarı nede olsa serkan kardeşim işlerini hallederken bende biraz olta atmak
istedim.SERKAN kardeşimede ne dersin sıkılmazsın demi dedim oda sağolsun yok sıkılmam sen oltaları at ben teklifi bitirir bitirmez yanındayım dedi bende usul usul ordan yürüyerek deniz kenarına indim

üçbeş balıkçı rüzgara rağmen atçek yapıp olta atıyorlardı

limanın kenarındaki taşlardan bende kendime göre uygun bir yer buldum mamun ve madya yemim vardı sörf kamışları götürmüştüm birine madya diğerine mamun taktım oltaları suya bıraktımhava esiyordu arabanın içine oturdum güneşte karşımdan vuruyor arabanın içi sıcacıktı beklerken nerdeyse uyuyacaktımki oltanın birinin canlandığını gördüm tabi bende canlandım

ilk deneme biraz geç kalmamdan olsa gerek başarı yoktu hiç umursamadan tekrar yemledim bidaha attım

bu defa arabaya girmeyecektim o misafiri bekleyecektim az bi zaman bekledim tekrar aynı biçimde olta hareketlendi bende tepkimi verdim ah kameraman
gelen çok yoruyodu biraz uğraştan sonra kıyıda

daha sonra başevkle ve zevkle olta atmaya devam ettim Serkan kardeşimi tel ile aradım bir levrek tuttum dedim iyi bizde geliyoz dedi aradan 5 10 dakika geçmeden serkan kardeşim ve nejat biladerim geldi oltalar sudaydı bekliyorduk serkan kardeşim eee ne oldu biz geldik diyemi balık yok derken benim olta tekrar harekette tasmaladım kameraman iş başında meğer benim yeni makinayı kullanamayan acemi kameraman çekiyorum diye boşa çekmiş
ikinci levreğide kıyıya çektik ama videosu çekilmeden hiçte levrek çekerken videom yoktu yazık oldu
neyseki fotoları çekebildik.birdahakine kullanma kılavuzunu okumadan çekim yapmaz

zaman su gibi akıp geçiyordu.telefonum çaldı bir baktım süleyman abimiz (kaptan karabulut üstadımız)çaya davet ediyordu gelelim gelmesinede balıklarımız az senin livarda varmı dedim var tabi olmazmı deyince gecikmeden gidelim dedik

uzun lafın kısası kısa bir gün içinde hem serkanın işini hallettik hem balık tuttuk hemde saygıdeğer süleyman abimizin misafiri olup çayını içtik livarındaki balıkları kaptık

Bu mesaj en son " 25-02-2010 " tarihinde saat 11:01 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir....
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-02-2010, 20:28   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Ellerine sağlık abi. Ben levrek sevmem diyodun ama yine bulmuş seni
Heryerden balığını alıyosun tebrik ederim seni abi.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-2010, 20:32   #3
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Alıntı:
DzzY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ellerine sağlık abi. Ben levrek sevmem diyodun ama yine bulmuş seni
Heryerden balığını alıyosun tebrik ederim seni abi.
bende sana teşekkür ederim Anıl yeğen
Serkan abinde aynı senin dediğini dedi abi oltaları boşuna almışsın buralar pek yapmaz telefonda levrek tuttum 300 400 gr civarı deyince şu hocanın adresini banada ver dedi hoca beniiiiiim daaaaa
Eski 21-02-2010, 20:33   #4
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Hasan BALIKÇI tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Anıl yeğen
Serkan abinde aynı senin dediğini dedi abi oltaları boşuna almışsın buralar pek yapmaz telefonda levrek tuttum 300 400 gr civarı deyince şu hocanın adresini banada ver dedi hoca beniiiiiim daaaaa
Bi okuyu ver şu sekoyu sen olmazsa be abii
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-2010, 20:34   #5
Mehmet BODUROĞLU
gRi

Mehmet BODUROĞLU kullanıcısının avatarı

Sessiz sedasız duruyordunuz.
Demekki sessizliği levrekler bozacakmış
Tebrikler Hasan abi.
Güzel olmuş, hem ticaret, hem balık, hemde ziyaret.
Özbek bambaşka bir yerdir.
Ne zaman ne yakalayacağın belli olmaz orada.
Azda marifetin varsa balık zaten livara giriyor
Afiyet bal şeker olsun abi .

A RH(+)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Mehmet BODUROĞLU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-2010, 20:45   #6
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Alıntı:
Mehmet BODUROĞLU tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sessiz sedasız duruyordunuz.
Demekki sessizliği levrekler bozacakmış
Tebrikler Hasan abi.
Güzel olmuş, hem ticaret, hem balık, hemde ziyaret.
Özbek bambaşka bir yerdir.
Ne zaman ne yakalayacağın belli olmaz orada.
Azda marifetin varsa balık zaten livara giriyor
Afiyet bal şeker olsun abi .
sağol mehmet kardeşim
biz ya ani gidiyoz yada yağmur fırtına bu günde sadece ve sadece serkan kardeşimin işi için gittik oltaları almam bile bence süprizdi çünkü kendi isteğimle deyil hanımın demesiyle almıştım bana ve serkana kalsaydı olta falanda götürmücektik yemi bile sayı ile aldık bir bardak mamun ve 10 tane madya yani ne kadar karamsarmışız sen düşün artık

ama bir gerçek var oda sadece ve sadece NASİP VE KISMET kardeşim
Eski 21-02-2010, 20:46   #7
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Alıntı:
DzzY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bi okuyu ver şu sekoyu sen olmazsa be abii
zaten benim veliahtım SERKAN kardeşim olacak anlıcan elimi ona vercem anıl yeğen
Eski 21-02-2010, 20:47   #8
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

Abicim iki günde bir kamera değiştiriyosun sonrada çekim olmadı diye bana kızıyorsun.Bundan sonra kamera alırken bırakta ben kullanacağım bir şeye bakayım sayende her türlü kamerayı çözer hale geldim.

İş yapmaya gittik hangi arada derede gittinde o balıkları yakaladın anlamadımki gözümle görmesem pislik yapacam da kahretsin olaya şahit oldukama gerçekten bambaşka bir havası var bu canlınında ustalığını bir kez daha konuşturdun üstad.Boynum kıldan incedir ben burda bu sığ yerde bu havada bu balık olmaz dedim sözümü yuttum aga.bundan sonra sen ayda balık var dersen ben oraya olta atarım kabul ne edelim yapacak şey yok bu canlı seni seviyorrrrrrr.....

Bu mesaj en son " 21-02-2010 " tarihinde saat 20:49 itibariyle discus tarafından düzenlenmiştir....
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-02-2010, 21:07   #9
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Alıntı:
discus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Abicim iki günde bir kamera değiştiriyosun sonrada çekim olmadı diye bana kızıyorsun.Bundan sonra kamera alırken bırakta ben kullanacağım bir şeye bakayım sayende her türlü kamerayı çözer hale geldim.

İş yapmaya gittik hangi arada derede gittinde o balıkları yakaladın anlamadımki gözümle görmesem pislik yapacam da kahretsin olaya şahit oldukama gerçekten bambaşka bir havası var bu canlınında ustalığını bir kez daha konuşturdun üstad.Boynum kıldan incedir ben burda bu sığ yerde bu havada bu balık olmaz dedim sözümü yuttum aga.bundan sonra sen ayda balık var dersen ben oraya olta atarım kabul ne edelim yapacak şey yok bu canlı seni seviyorrrrrrr.....
tamam serkanım birdaha kamera alacak olursam söz senin beğendiğini alıcamben o sığ suda illa balık var diye inat etmedimki serkan sadece stres atayım deyip can sıkıntısı geçircektim baksana öylede oldu.etraftaki balıkçılarda şaşırmış olcaklarki koşuşturmaya başladılar haaa bide yeni bir kerteriz daha varyakında orayada gideriz
Eski 21-02-2010, 21:12   #10
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

Hayırdır abi ayamı gidicez
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları