Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 27-02-2012, 15:59   #1
brskzkbs
Oltacı

brskzkbs kullanıcısının avatarı

Varsayılan 26/02/2012 Kazıklı av raporu

Merhaba
3 haftalık kurtlarımızı kazıklı organizasyonunda dökmeye karar verdik.
26 şubat pazar gunu akbuk kazıklı ya yaklaşık 16 kişilik bir ekiple yol aldık. Kazıklı gitmediğimiz için bahsi geçen bilmediğimiz bir avlak tı. Yem olarak mamun, tuzlanmış karides, biraz buyuk te olsa tektek vardı. 2 tekne ile açıldık. ama balık populasyonu bence kazıklıda bitmiş bile diyebilirim. bahsedilen kadar balık olduguna inanmıyorum. akşama kadar gezmediğimiz bölge kalmadı. teknedeki arkadaşlar ile toplam 10 kadar balık çekebildik. bende 400-500 gramlık bi çupra çekebildim. o da buyuk ihtimal kaçkın bir çupraydı. yemlerimizi tekneyi Tuncay kardeşim ayarladı sağolsun. Diğer teknenin başında o vardı. O da 25-30 kadar balık çekmiş kurtlarını bir nebze dökmüş. Ben Birdaha kazıklıya gitmeyi düşünmüyorum tavsiye de etmiyorum. Saygılar.

tuttuğum yakışıklı

KÜÇÜK BALIK YOKSA BUYUK BALIK TA YOK

Bu mesaj en son " 07-03-2012 " tarihinde saat 16:55 itibariyle Anıl ÜNALAN tarafından düzenlenmiştir.... Neden: resim düzenleme
brskzkbs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 27-02-2012, 16:36   #2
tolgaserap8890
Oltacı

tolgaserap8890 kullanıcısının avatarı

barış kardesim aynı durum bizede ugradı bu hafta ama saglık olsun diyip balık sevdamızdan tabiki vazgeçmeyip koy koy dolasmaya devam demi..

rasgele..
ÇİĞLİ / İZMİR
TEL: 0554 542 83 73
Kimya Müh.
tolgaserap8890 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2012, 19:16   #3
c*.türkiyem.c*
Çımacı

c*.türkiyem.c* kullanıcısının avatarı

barış kardeşim seni ayakta alkışlıyorum çektiğimiz çileyi kısa ve az özetlemişsin ama doğruları yazmışsın
Eski 27-02-2012, 19:59   #4
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

ONE MİNUTİE barış kardeşim seni kutluyorum tuttuğun balık 10 numara yakışıklı bir paşadır bilesin. bir çok balık tutkunu arkadaş belkide daha tutmamış olabilir. barışım deniz işi nasip işidir bazen çok tutarsın bazen az bunun çok fazla sebebi olabilir yem zaman mekan falan filan ama yazdıklarına ben de katılıyorum bu aralar değil kazıklı - akbük denizlerimizde bir sıkıntı var sanırım çünkü değişik bölgelerdeki arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde aynı sonucun olduğu bilgisi ulaştı bana hatta ve hatta izmirdeki arkadaşlarımı arayıp balığa izmire geleceğim dedim cevap aynen şu şekilde oldu (ABİ SAKIN GELME BALIK YOK ŞU ARALAR) yani bölgeye has bir durum değil bence nasibimiz neyse onu aldık sizin teknedeki verimin az olması balığın çalıştığı saatte kıyıya gitmeniz olmasın sakın bu arada ben 1 adet orta boy mercan 6 adet patlakgöz mercan ve 18 adet izmarit 4 adet isparoz ve bolca hanos tuttum. dediğin gibi vasat bir av günüydü önümüzdeki maçlara bakacağız denizli team pes etmez

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.

Bu mesaj en son " 27-02-2012 " tarihinde saat 20:03 itibariyle Tuncay GÜNAY tarafından düzenlenmiştir....
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2012, 20:10   #5
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Sevgili dostlar, boşuna dememişler, kırk gün taban eti,bir gün av eti diye...Bunlar aslında işin doğasında olan şeyler..Adı üstünde rastgele...

Bunu baştan kabul ettikden sonra, dostlar ile birlikte geçirilen saatlerin tadı da bambaşka oluyor keza...

Not: Şubat ve Mart ayları genelde tekne-kıyı avlarında en verimsiz aylardır.

1963-izmir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-2012, 09:05   #6
dostumsun
Oltacı

dostumsun kullanıcısının avatarı

Varsayılan KAZIKlıı...

Herşeye rağmen kazıklı avının çok güzel geçtiğini düşünüyorum. Tuncay abicim bu konuda sana sonsuz teşekkürler. Ben şahsım adına konuşmak gerekirse, 2 adet çipura, 4 tane mercan ve 10 kadar izmarit aldım. Av benim için fena geçmedi diyebilirim. Organizasyon bence çok güzeldi. Tuncay abicim seninle balık avına gitmek gerçekten çok güzel. Sağlam organizasyon yapıyosun. Daha sağlamı, evimize bir çuval balıkla dönmemizi garanti etmek olur heralde ki onu da yapabilecek kimse olduğunu düşünmüyorum. Herkese bol ve eğlenceli avlar dilerim...
dostumsun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-2012, 19:27   #7
iaksoy
Oltacı

Varsayılan açıklama

Alıntı:
dostumsun tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herşeye rağmen kazıklı avının çok güzel geçtiğini düşünüyorum. Tuncay abicim bu konuda sana sonsuz teşekkürler. Ben şahsım adına konuşmak gerekirse, 2 adet çipura, 4 tane mercan ve 10 kadar izmarit aldım. Av benim için fena geçmedi diyebilirim. Organizasyon bence çok güzeldi. Tuncay abicim seninle balık avına gitmek gerçekten çok güzel. Sağlam organizasyon yapıyosun. Daha sağlamı, evimize bir çuval balıkla dönmemizi garanti etmek olur heralde ki onu da yapabilecek kimse olduğunu düşünmüyorum. Herkese bol ve eğlenceli avlar dilerim...
merhaba arkadaşlar geçen pazar için arkadaşlardan özür dilemek isterim normalde beni balık tuturan kaptan derler fakat geçen haftasonu yapılan avlar vasatdı ben dün
yine sefere çıktım ve teknemin soğutma sisteminde arza çıktı arzadan dolayı koyun ağızında avlandımve mercan çupra çektik.havanın günü güne uymadığı şu günlerde
avlarımız bzen verimli bazende sizin avınıza olduğu gibi verimsiz oluyor bilmeniz gereken birşey var suların soğumasıyla balık derin sulara göç eder son üç hafta bu bölge bayağa soğuktu buranın en derin noktası 65 mt.dir şunu demek isiyorum .bizim bölge derin su bölgesi deyildir sizlerden tekrar özür dilerim

saygılarımla ismail kaptan
iaksoy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-02-2012, 19:52   #8
Tuncay GÜNAY
Moderator

Alıntı:
iaksoy tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
merhaba arkadaşlar geçen pazar için arkadaşlardan özür dilemek isterim normalde beni balık tuturan kaptan derler fakat geçen haftasonu yapılan avlar vasatdı ben dün
yine sefere çıktım ve teknemin soğutma sisteminde arza çıktı arzadan dolayı koyun ağızında avlandımve mercan çupra çektik.havanın günü güne uymadığı şu günlerde
avlarımız bzen verimli bazende sizin avınıza olduğu gibi verimsiz oluyor bilmeniz gereken birşey var suların soğumasıyla balık derin sulara göç eder son üç hafta bu bölge bayağa soğuktu buranın en derin noktası 65 mt.dir şunu demek isiyorum .bizim bölge derin su bölgesi deyildir sizlerden tekrar özür dilerim

saygılarımla ismail kaptan
sayın ismail kaptanım öncelikle sana sonsuz teşekkürler. bu dönem orada balık olmaması senin kusurun değil azimle canla başla balığı bulmak için sarfettiğin çabayı görmezden gelmek insafsızlık olur. diğer kaptan da sizin verdiğiniz çabayı gösterseydi barış kardeşimde tek bir balık çekmese dahi mutlu olurdu fakat boy boy tekne reklamı yapan sayın erhan kaptanın öncelikle teknesine bakım yapması ve de gelen grupları iyi ağırlaması gerekmektedir. çay demlenmeyen bir tekne olabilirmi keşke bu tür hataları yapmasaydı da arkadaşlarıma balık tutturmak için çaba gösterseydi. ne diyim bilemiyorum ama şurası kesin erhan kaptanı ve teknesini tavsiye etmiyorum hiç bir arkadaşıma. bu durumdan ötürü mahçubum arkadaşlarıma balığın çalıştığı günlerde senden telefon bekliyorum bilesin

0 0532 522 56 77

Eski 28-02-2012, 19:41   #9
Tuncay GÜNAY
Moderator

Alıntı:
dostumsun tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
emin kardeşim teşekkür ederim sizinle avlanmak benim için onurdur bunu bilesin güzel iltifatların için teşekkürler ben sadece nacizane balık tutkunu bir oltacıyım sizler gibi dostlarımla avlanmak her zaman mutlu eder beni. barış, aytaç, uğur, hakan abi numan, metin hoca, adını yazmadığım diğer arkadaşlar hepinize sonsuz teşekkürler.

0 0532 522 56 77

Eski 28-02-2012, 09:43   #10
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ishak BALLICA tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kırk gün taban eti,bir gün av eti
İshak abim olayı çok güzel bir biçimde özetlemiş. Bu laf tüm avcılar için boşuna söylenmemiş
Sizin gibi saygıdeğer bir çok abimde boş döndüğü avlar sonrasında bu şekilde tepki gösterdi fakat hepsi dayanamayıp tekrardan balık avına geri döndü
Önemli olan yer ve zamanı tecrübe etmek diye düşünüyorum boş dönülmez diye birşey yoktur fakat tecrübe faktörü her zaman etkilidir..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları