Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-05-2007, 15:29   #1
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan ''Gavur İzmir'den ''miting mazaraları...

En başda Ankara,ondan sonra İstanbul'da ve sonra da Manisa'da yapılan ''Cumhuriyet'e ve Laik yaşama sahip çıkma'' mitinglerinden sonra; bugün de İzmir'de bir miting düzenlendi...

Bende, sizler gibi bu mitingleri görsel ve yazılı basından izlemiş biri olarak; neler oluyor....O insanlar neler diyor diye anlamak ve yerinde gözlemlemek için
ailece bu miting e katılmaya karar vererek yola çıktık...

Miting yerine bir çok vatandaş gibi bizler de yaklaşık 10 kilometre yürüyerek gittik....Yolda giderken bol miktarda 45*Manisa-48*Muğla-09*Aydın-20*Denizli
velhasıl tüm Ege bölgesindan gelen gerek toplu ulaşım gerek se Özel araçları gözlemledim..Anladım ki; bu bir parti veya belirli bir kesimlerce desteklenen hareket olmayıp;toplumun tüm kesimlerince desteklenen bir hareketmiş..

Sıcakta uzun ve yorucu bir yürüyüşden sonra Mitingin yapılacağı alana ulaştık...Fakat kalabalık o kadar çoktu ki; Esas miting alanına kalabalıktan ulaşmanın adete imkanı yok gibiydi... Ve, ulaşamadıkta.....

Burada yaptığım gözlemlerden anladım ki; ''her türlü bölücü ve gericinin'' bangır bangır bağırdığı günümüzde; gerçek çoğunluğun asla ve asla bunlardan oluşmadığı ve gerçek çoğunluğun ''vatanın bölünmez bütünlüğüyle tam bağımsız Türkiye sevdalılarından oluştuğunu bir kez daha gözlemlemiş oldum..

Görülmeye ve yaşanmaya değer; İnsanların ''Bayrak-Vatan-Demokrasi-Laik'lik ve Atatürk Milliyetçiliği altında buluştuğu'' dev bir miting di...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 14-05-2007 " tarihinde saat 12:58 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 13-05-2007, 16:10   #2
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

Deniz deki teknelerin birinde zübeyde annemizin resmi ve altındaki yazı beni çok etkiledi gözlerim den yaşlarımı tutamadım'ANNEMİZİ DE ALDIK GELDİK''diyordu
Eski 13-05-2007, 16:27   #3
bulentakici
Oltacı

bulentakici kullanıcısının avatarı

harika bir mitingti. biz oraya 4 aile gittik. tüylerim diken diken oldu. gözünü sevdiğim izmirimin kordonu sanki atatürkü karşılıyormuş gibi kırmızılı beyazlı olmuşdu.
bulentakici Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2007, 17:36   #4
mufi
Guest

BAYRAKÇI
29 Nisan Pazar Gunu Çağlayan'da yapilan miting, en çok bayrakçıların yüzünü güldürdü. İnanilmaz sayida bayrak sattilar.

Seda Soybay hanimefendi de böyle düşünerek bayrak aldığı adama takılmak istemiş ve;

- "İktidara dua et... Onların sayesinde bol bol bayrak satıp para kazanıyorsun" demiş...

Bayrakçı öyle bir cevap vermiş ki Seda Hanım gözyaşları içinde kalmış:
- "Ben vatanımı satmıyorum, vatanını sevenlere bayrak satıyorum. Üç kuruş kazanmak için vicdanını satanlara dua mua etmem. Ver bayrağımı geri!"
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2007, 19:41   #5
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Bende ailecek olarak katıldığım mitingi, anlatabilecek kelimeleri bulamıyorum,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2007, 21:38   #6
amatör balıkçı
Miço

amatör balıkçı kullanıcısının avatarı

Wink

Çok teşekkürler İshak bey,katılamazsakda bize o coşkulu anları yaşattığınız için,sizede çok teşekkürler Muvaffak bey o güzel anekdot için.

Bülent Özarıkan 1955 Burhaniye
MSN&E.Mail: bulent955@hotmail.com
Herkesin gönlündeki,hayalindeki avla birgün
karşılaşması temennisiyle,rastgelsin.
amatör balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2007, 22:34   #7
aserkansatı
Guest

İzmir cumhuriyetimizin kalesidir...Kurtuluş Savaşımız bile İzmirin işgaliyle başlamış, düşmanın İzmirden denize dökülmesiyle son bulmuştur... İzmirlinin damarına basmaya gelmez...

YAŞASIN CUMHURİYET........
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-2007, 09:43   #8
aganta borina borinata
Guest

sanırım burada da bi miting organize edecekler... ankara, istanbul ve izmirdeki manzaralar aslında bi çok şeyi gösteriyor...

ishak abi konu başlığını görünce () oldum vallahi bu ne ya dedim kendi kendime...üstelik izmirde ... paylaşım için teşekkürler abi...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-2007, 10:29   #9
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Miting tek kelimeyle muhteşemdi. YALIMLI ailesi olarak vermek istediğimiz en önemli mesajı, ne patlayan yada patlayacak olan bomba korkusu yaşamadan tüm hemşehrilerimizle, en küçük GAVUR İZMİRLİ kızım DENİZ ve eşimle birlikte verdiğimize inanıyorum. RASTGELSİN
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-05-2007, 10:55   #10
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Alıntı:
aganta borina borinata tafarından gönderildi
sanırım burada da bi miting organize edecekler... ankara, istanbul ve izmirdeki manzaralar aslında bi çok şeyi gösteriyor...

ishak abi konu başlığını görünce () oldum vallahi bu ne ya dedim kendi kendime...üstelik izmirde ... paylaşım için teşekkürler abi...

rastgelsin...
Doğan'ım , ben basından izlerken bu mitingleri bazı teşkilatlar ve kuruluşlar organize ediyor sanıyordum.Ama tam olarak hiç de öyle değilmiş...O mitingde yurdumuzun bütün köşelerinden gelip de İzmir de ikamet eden her türlü görüşe sahip insanlar ile tüm civar illerden gelen yüzbinler vardı..Herkesin derdi aynıydı....Cumhuriyet'imize sahip çıkmak...Orada gördüm ki, bu ülkede yaşayan insanlar arasında hiç bir ayrılık gayrılık yok ....Bütün oraya gelenler, binlerce şehidin verildiği bu güzel ülkemizde ''O güzel kırmızı/beyaz bayrağımızın'' altında
toplanmaktan büyük onur ve gurur duyuyorlardı...Vallla ne diyeyim o kalabakları görünce,sık sık gözlerim yaşardı....Ağlamamak için kendimi zor tuttum..Kahretsin yaşlanıyorum mu ne... Hani insan yaşlanınca daha çok duygusal olurmuş ya...

Bu mesaj en son " 14-05-2007 " tarihinde saat 11:44 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları