Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > ZIPKINLA SUALTI AVI

ZIPKINLA SUALTI AVI Teknikler,sağlık ve zıpkıncılıkla ilgili herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 30-03-2007, 12:41   #1
kutluhan
Çımacı

kutluhan kullanıcısının avatarı

Exclamation kıyafet ?

Arkadaşlar hepsiburada.com da gezerken bu elbiseyi gördüm, bu elbise hakkında görüşleriniz nedri yani fiyat performans iyi midir?
tavsiye eedermisiniz alacak olan arkadaşlara,
bir de örneğin ben 1.85 boy 73 kilodayım 1 numara elbise olur mu?

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
([Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kutluhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 30-03-2007, 18:03   #2
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Zıpkınla balık avcılığı amacıyla elbise düşünüyorsanız kesinlikle fermuarlı (scuba tipi) elbise almanızı tavsiye etmem. Özellikle kışın suda kalma sürenizi ve üşüme derecenizi önemli ölçüde olumsuz yönde etkileyecektir. Avcı tipi (opencell neopren) elbise almalısınız.

Elbse bedenine gelince markalara göre farklılık gösterebildiğinden net bir şey söylemek zor. En güzeli almadan önce terste giyip denemek...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-04-2007, 01:56   #3
kutluhan
Çımacı

kutluhan kullanıcısının avatarı

katiti saolasın, tecrübe böle birşey işte yoksa fermuarlı alıp pişman olmakta vardı. çok teşekkürler önemli bir noktada benii aydınlatıığın için.
([Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kutluhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 01:32   #4
mavi35.5
Oltacı

tşkr edrm arkadaşlar hoşta buldum vallaha bide dalsam tam süper olacak bende bir iki anı yazıcam şu forumlara ama o günlerde gelecek inş. hele bide balık vurdummu deymeyin keyfime kaya balığıda olsa vurucam bitane neyse şaka bi yana siteyi iyice inceliyorum bayaa bi konu var incelerken ordan oraya atladığımı farkediyorum sonra kafam beynim bulanıyo bilmediğim çok şey var malzeme alımı konusunda yavaş yavaş bilgi ediniyorum elbisede apnea phantom yada legeng bakıcam,gözlükte yüzüme uyan,şnorkel ve palet belirsiz onuda biraz daha forumu okursam netleştiricem sanırım niyetim malzemeleri bir an evvel alıp kendimi denize atmak bu arada sizce elbise fermuarlımı yoksa düzmü daha iyi ayrıca eldiven ve patiğe illa gerek varmı
mavi35.5 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 10:07   #5
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Hande Mert'inde dediği gibi, fermuarlı elbise alma, malzeme alımı konusunda kesinlikle söylemlerle değil görerek dokunarak ve test ederek almanı öneririm. Marka olarak konuşmakta yanlış olur. RASTGELSİN
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 10:21   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Hande patik soğuk havalarda şart fakat yaz aylarında o kadar elzem değil. Ancak eldiven mutlaka ve mutlaka kullanmanı tavsiye ederim hiç olmazsa inşaat malzemeleri satan yerlerde 1-1,5 ytlye eldivenler var onlardan al ellerini taşlardan, kestanelerden, yosunlardan, vurduğun balığın dikenlerinden ve en önemlisi zıpkını kurarken yaşanabilecek aksiliklerde korur geçen yaz elimde eldiven olduğu halde sudan çıkmak zorunda kalmıştım.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 10:35   #7
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mavi35.5 tafarından gönderildi
tşkr edrm arkadaşlar hoşta buldum vallaha bide dalsam tam süper olacak bende bir iki anı yazıcam şu forumlara ama o günlerde gelecek inş. hele bide balık vurdummu deymeyin keyfime kaya balığıda olsa vurucam bitane neyse şaka bi yana siteyi iyice inceliyorum bayaa bi konu var incelerken ordan oraya atladığımı farkediyorum sonra kafam beynim bulanıyo bilmediğim çok şey var malzeme alımı konusunda yavaş yavaş bilgi ediniyorum elbisede apnea phantom yada legeng bakıcam,gözlükte yüzüme uyan,şnorkel ve palet belirsiz onuda biraz daha forumu okursam netleştiricem sanırım niyetim malzemeleri bir an evvel alıp kendimi denize atmak bu arada sizce elbise fermuarlımı yoksa düzmü daha iyi ayrıca eldiven ve patiğe illa gerek varmı
Elbise konusunda Phantom'ların diz ve dirsek korumalarının olması büyük avantaj, özellikle zıpkınla avcılıkta taşların arasında gezerken elbise yırtılacak diye içi gidiyor insanın . Serbest dalış ve zıpkınla avcılık için kesinlikle fermuarsız elbise diyorum. Çünkü suda kalma süremiz uzun olduğundan fermuarlı elbise ile rahat edemeyiz. İzmir çevresi için ben yaz-kış 5 mm elbise kullanıyorum yetiyor.

Maske alırken çevresi siyah silikon olanları tercih edin. Şnorkel mutlaka yumuşak malzemeden, eğilip bükülebilen cinste olsun. Özellikle taş aralarına girip çıkarken çok sorun olabiliyor. Palet seçimini ilk etapta dalış yapacağınız derinlikleri düşünerek yapmakta yarar var.

Eldiven Tago'nun da dediği gibi yaralanmalara karşı önlem olarak gerekli. Ben yaz-kış eldivensiz girmiyorum suya. Patik konusuna gelince. Alacağınız palet açık ayak ise patik, kapalı ayak ise çorap almak gerekecek. Ben serbest dalış için kapalı ayak paletleri tavsiye ederim. Palet alırken çorapla kullanacak şekilde büyüklüğünü ayarlamak gerek. Çorap gerekli mi derseniz bence gerekli. Yazın bile dalış yapsanız suyun derinlikleri yüzeyden daha soğuktur. Ayrıca vücutta en yüksek ısı kaybı el ve ayaklardan olacaktır, bunları korumak gerek. Bir de suda kalma sürelerimizin uzun olduğunu düşünürseniz çorap kullanmak gereklidir. Ayrıca paletlerimizi de kışı düşünerek çoraba uygun olarak alacağımızdan zaten yazın da mecburen çorap kullanmak durumunda kalıyoruz ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-2007, 11:53   #8
aliefe
Oltacı

aliefe kullanıcısının avatarı

tamamen mert abiye katılıyorum denizin dibindeki soğuk suda ellerinizin ve ayaklarınızın üşümesi bile bazen dalıştan soğumanıza neden olabiliyor.çorap iyidir ve eldiven mutlaka gereklidir çünkü bazen kestane ve midye kesikleri küçük olmasına rağmen insanın canını çok yakabiliyor.birde kestane vücuda girince ilerliyor.2005 yazında baş parmağımdan giren kestane dikenini 2006 yazında küçük parmağımın ucuna iğne batırmak suretiyle çıkarabildik

Yemeyeceğimiz balıkları lütfen zevk için vurmayalım

aliefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-03-2008, 10:58   #9
gocmeen
Oltacı

Alıntı:
MUSTAFA EVREN BİLEN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba kutluhan ben boyle alısverıslerı fazla onermıyom cunku alacagın malzemeyı ellemek ve onun hakkında daha fazla bılgı ogrenmek ısterım bence 3 lıra fazla olsun ama saglam kafana yatan bır sey almak onemlı olan budur bence sımdıden hayırlısı olsun ıyı aksamlar
Evet arkadaşm bnde sana katılıyorum.aynı hatayı geçen sene bnde yaptm.boy ve kilomu yazarak bana en uygun elbseyi netten speriş ettm.ancak elbse ilk geldiinde aşrı derecede sıkıodu.gylmeside bna bağlı olarak zor oluodu.hele birde yazın ortasnda kış içn dalarım die 5mm lik elbse ile denze grmeyi deneynce...yaklaşık 1 hafta biras genşler die aşrı derecede zorluk çektm ve bir hafta snnda olan oldu elbse yapştrma yerlernden açıldı.yaklaşık 500 ytl cvarndaki parayı çpe atmş oldm..denemediimden dolayı çok pşman oldm..
gocmeen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları