Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Resmi Avcılık Duyuruları

Resmi Avcılık Duyuruları Sirküler, yasaklar ve benzeri konular...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-04-2008, 09:30   #11
kocabalık
Tayfa

kocabalık kullanıcısının avatarı

bilgisi olan tüm arkadaşlara,yılan balığı denizde ve tatlısularda yaşadığına göre yavrulamak içinde meksika körfezine gidip geldiğine göre, bunun amatör avcılığında yasaklama ya da farklı bir kriter bulunuyormu.bilen arkadaşların lütfen bizleri aydınlatmalarını rica ediyorum
kocabalık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 04-04-2008, 16:54   #12
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

kocabalık,önce aramıza hoş geldin,imza ayarlarını yaparsan kim olduğunu ve hitap şeklimizi biliriz. Yılan balığı denizde serbest,tatlı suda üreme dönemi yasak,sirkülerde diğer türler sınıfındadır. Sirküler için :[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-04-2008, 18:22   #13
cemşid
Oltacı

cemşid kullanıcısının avatarı

Varsayılan balıkçı belgesi

burada yazılanlara aynen katılıyorum fakat: antalya büyük limanda, yat limanında ve kemer limanında yeni başlamış bir uygulama var, 5 yıllık balıkçılık belgesi (25 ytl) diye bir belge istiyor sahil güvenlik, bende tam olarak ismini bilmiyorum, sarı ehliyet gibi bir belge, bir kaç gün içinde elimde olacak, keyifcilerden böyle bir belge istiyorlar hatta bu yüzden ceza bile alan var geçen hafta 30 mart pazar günü bu belge olmadığı için büyük limandan balığa çıkamadan elimizde yemlerle geri dönmek zorunda kaldık çıkacak olan arkadaşların haberi olsun...
cemşid Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-04-2008, 20:22   #14
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Varsayılan Kendi kafalarına göre kanun yapıyorlar..!

Alıntı:
cemşid tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
burada yazılanlara aynen katılıyorum fakat: antalya büyük limanda, yat limanında ve kemer limanında yeni başlamış bir uygulama var, 5 yıllık balıkçılık belgesi (25 ytl) diye bir belge istiyor sahil güvenlik, bende tam olarak ismini bilmiyorum, sarı ehliyet gibi bir belge, bir kaç gün içinde elimde olacak, keyifcilerden böyle bir belge istiyorlar hatta bu yüzden ceza bile alan var geçen hafta 30 mart pazar günü bu belge olmadığı için büyük limandan balığa çıkamadan elimizde yemlerle geri dönmek zorunda kaldık çıkacak olan arkadaşların haberi olsun...
Olmaz böyle bir rezalet, son çıkan sirkülerde böyle bir uygulama yok. Kaymakama dilekçe ile yapılan usulsüz uygulama hakkında bilgi verin , gerekirse savcıya bot komutanlarının yanlış uygulamaları ile ilgili suç duyurusunda bulunun, dava açın...!!
Eski 04-04-2008, 20:34   #15
walras
Kaptan

walras kullanıcısının avatarı

Alıntı:
gerence tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Olmaz böyle bir rezalet, son çıkan sirkülerde böyle bir uygulama yok. Kaymakama dilekçe ile yapılan usulsüz uygulama hakkında bilgi verin , gerekirse savcıya bot komutanlarının yanlış uygulamaları ile ilgili suç duyurusunda bulunun, dava açın...!!
yusuf abi..bende tarım il müdürlüğüne gittim kart almak için.. sarı olan kart ile plakalı teknelerlede çıkılabiliyormuş..diğer ehliyet için plakalıs teknelerle çıkılabilirmiş.. 500 ytl cezası varmış..şimdi anlamadığım şey şu.. biz bu karttan almak zorundamıyız değilmiyiz?
walras Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-2008, 16:38   #16
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Arkadaşım siz balıkcı teknesi ile çıkıyorsanız bu belgeyi istemekte haklılar,ancak özel tekne veya botla çıkıyorsanız.bu belgeyi sormakta hakları yok.o zaman tamamen keyfi uygulama oluyor.Ama fiber tekne dahi olsa mutlaka pilaka olması şart.Pilakasız tekne diye bir şey kesinlikle yoktur.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-04-2008, 20:33   #17
cemşid
Oltacı

cemşid kullanıcısının avatarı

bugün çıkartmış olan bir arkadaşın belgesini gördüm bu belge, profosyonel balıkçı belgesi diye geçiyor, duyduğum kadarıyla ve f.mehmet abinin de dediği gibi bu belge balıkçı tekneleriyle çıkarken gerekiyormuş, özel teknesi olanların bu belgeyi almalarına gerek yokmuş ama yinede gereksiz bir uygulama çünkü şimdiye kadar böyle bir olay yoktu ya da vardı da uygulamıyorlardı yani bi işler dönüyor ama anlamadım...
cemşid Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-2008, 09:10   #18
kocabalık
Tayfa

kocabalık kullanıcısının avatarı

Turna , öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Fakat yılan balığının üremek için Meksika körfezine gittiği ileilgili sayısız kaynakta bilgi okudum ve bunun bizim coğrafyamızda üreme zamanı diye bir bilgiye rastlayamadım.Eğer sirkülerde ki gibi diğer yazan türler içinde sayacaksak bana bilimsel dayanaktan yoksun,biz yaptık oldu mantığıyla haraket etmek gibi geliyor
kocabalık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-2008, 09:43   #19
muratbaykent
Kaptan

muratbaykent kullanıcısının avatarı

Evet arkadaşlar.Amatör balıkçı belgesi ile ilgili olarak Erol abimize katılıyorum.Cumartesi günü uzunada civarında sahil güvenlik kontrolüne girdik.Neyse eksiğimiz yoktu.ancak Amatör Balıkçı Belgemizi sordu.Tamam gösterdik hepimiz.Ben bu sitedeki yazıları hafta içi okumuştum.Komutanada bahsettim.ama gerçekten bilgileri yok ki belgenin olması zorunlu dedi.anlatamadım değişikliği.bilginize arkadaşlar.ya bu sirküleri yanınızda taşıyın yada siz siz olun Amatör Balıkçı Belgenizi bulundurun.herkese iyi haftalar olsun.

Murat Baykent / İzmir / Çeşmealtı
16.06.1970
B+
muratbaykent Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-2008, 10:01   #20
salih07celik
Oltacı

selam arkadaşlar balıkcı teknesiyle yani ufak amatör teknesiyle balığa çıkılırsa sadece amatör balıkcı belgesi yeterli şayet ticari amaçlı tekneyle trol gibi olanlar profosyonel belge isteniyor.bunu bizat sahil güvenliktekiler söyledi . kendimde amatör belgemi gösterdim herhangi bir sorunla karşılaşmadım bilginize.

salih çelik 1970 antalya
salih07celik Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları