Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > SAĞLIK

SAĞLIK Sağlık konusunda herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-08-2012, 14:56   #1
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation Gemide mide bulantısından kurtulmanın doğal yolları

1. Bir çeşit baharat olan `Muskat` yiyin. Gemide mide bulantısı hissettiğiniz anda yarım parça muskatı alıp dilinizin altına yerleştirin. Muskat sakinleştirici ve dengeleyici etkiye sahiptir. Dilinizin altına koyduğunuzda hızlı bir şekilde kan dolaşımınıza dağılır.

2. Zencefil çayı için. Eğer her zaman araç tutuyorsa, gemide yerini aldığınızda biraz zencefil çayı için. Uçakta zencefil çayı yoksa yanınıza alın ve uçuş görevlisinden bir bardak sıcak su isteyerek kendiniz hazırlayın. Zencefilin mide bulantısını geçiren doğal bir etkisi vardır. Yanınıza zencefil kapsülü de alabilirsiniz.

3. Et ve peynir uçuş öncesi için iyi bir yemektir. Gemiye binmeden önce şeker veya karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durun. Çünkü bunlar adrenalini aşırı yükselmesine yol açar.

4. Nane ve nane yağı gemi tutmasına ve mide bulantısına iyi gelen bir ilaçtır. Gemiye binmeden önce yanınıza alacağınız çantaya küçük bir şişede nane yağı koyun. Eğer yoksa yanınızda naneli sakız veya şeker bulundurun.

5. Buzlu su için. Sudaki buzları emmek mideyi sakinleştirir, mide bulantısına yol açabilecek asitleri seyreltir.

6. Pencere kenarına oturun. Gemide yerinizi ayırtırken, dışarıyı izlemek için pencere kenarını tercih edin.

7. Başınızın üstünde havalandırma kanalı olmasına dikkat edin. Havalandırmanın doğrudan yüzünüze gelmesine özen gösterin. Fazladan oksijen bulantınıza iyi gelecektir.alıntıdır.
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 16-08-2012, 15:21   #2
16Mert16
Oltacı

16Mert16 kullanıcısının avatarı

paylaşımın için teşekkür ederim benim içinde biyi oldu gemide çok midem bulanıyodu
BURSA/ORHANGAZİ
16Mert16 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-2012, 16:16   #3
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

ustam eline sağlık. daha tekne ile çıkmadım. ''çıkarsam ne olur acaba?'' sorusu aklıma takılıyordu. verdiğin bilgiler için teşekkürler.

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-2012, 21:43   #4
sakkucuk
Çımacı

sakkucuk kullanıcısının avatarı

Her ne kadar son 18 yıldır sadece aile ziyaretleri için gitsek de İstanbul çocuğuyum. Çok bindim Eminönü-Kadıköy vapuruna. Trabzon'dan İstanbula 40 saatlik feribot yolculuğum da var. Hiç birinde en ufak bir sıkıntı yaşamamıştım. Ammmaaaa hayatımda ilk çıktığım tekne avında, ki av maceramı paylaşmıştım burada, neredeyse İnce barsak içeriğimi dahi boşalttım suya. Bu yüzden artık delikanlılık taslamam denize açılırsam.
Çok faydalı öneriler teşekkür ederim.
sakkucuk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-08-2012, 01:50   #5
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Alıntı:
sakkucuk tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Her ne kadar son 18 yıldır sadece aile ziyaretleri için gitsek de İstanbul çocuğuyum. Çok bindim Eminönü-Kadıköy vapuruna. Trabzon'dan İstanbula 40 saatlik feribot yolculuğum da var. Hiç birinde en ufak bir sıkıntı yaşamamıştım. Ammmaaaa hayatımda ilk çıktığım tekne avında, ki av maceramı paylaşmıştım burada, neredeyse İnce barsak içeriğimi dahi boşalttım suya. Bu yüzden artık delikanlılık taslamam denize açılırsam.
Çok faydalı öneriler teşekkür ederim.
Mertçe yaşadığınız olayı anlattığınız için çok teşekkür ederim...sandalla balık avcılığında delikanlılık yemez...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları