Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-05-2007, 21:23   #1
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

Varsayılan 12-13 mayıs gece avı

sevgili ishak ve göksel abimin fotolarını görünce hemen telefona sarılıp tam teşekküllü daima hazır tagoyu ve anıl kardeşlerimi ayartıp hızlı bir hazırlıkla saat 10 civarında avlak yerimizin yolunu tuttuk...anıl kardeşimle ilk kez tanışmış olma fırsatınıda yakalamış oldum böylece...yolda 4 paket boru kurdu ve 1 kasa mamun aldık..yol esnasında keyifli hoş sohbetlerle başlamış olduğumuz gece deniz kenarına varmamızlada devam etti... ateş yakıp etrafında yerlerimizi aldıktan sonra oltalarımızı gece karanlığında suya attık ve çok geçmeden zil sesleri duyulmaya başlandı ama beklediğimiz balık gelmedi..suda bolca mandagöz mercan vardı hızımızı kesip işi eğlenceye döktük eee nede olsa sabah bolca çupra alırız kırmızıları haşatlamaya gerek yok dedik...sabah günün yavaşça aydınlanmasıyla beraber oltalar tam gaz suya atıldı ancak herhangi bir icraat olmadığını görünce gece avlamaya değer vermediğim mercanları özler oldum oltalar suda biz sağda solda dolaşırken birden tagonun yerdeki oltasının zilinin sesini duyunca refleksle hemen oltayı alıp ilk çupiyi oturttuk ancak sonradan esinti farklılaşınca malesef çupimiz tek kaldı...hem yorgunluktan hemde saat 12 den sonra işe gidecek olduğumdan saat 10 da avı bırakıp dönüş yolunu tuttuk....gün bir çupi 4 mandagözle kapandı ancak geriye çok hoş muhabbetler ve fotolar kaldı..resimleri taygun kardeşim ekliyecektir...

Bu mesaj en son " 13-05-2007 " tarihinde saat 22:35 itibariyle discus tarafından düzenlenmiştir....
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 13-05-2007, 21:27   #2
ismail çakır
Kaptan

ismail çakır kullanıcısının avatarı

serkan sizin canınız, güzel geçen gününüz ve muhabbetiniz sağolsun.. balık her zaman olur..
Eski 13-05-2007, 21:27   #3
balic
Miço

balic kullanıcısının avatarı

işallah bidahaki avda çupralar sizin olur... rastgelsin
Eski 13-05-2007, 21:32   #4
mufi
Guest

harikasınız Serkancım
-gece demedim gündüz demedim esti kafama deli bir rüzgar
koptum gittim balıga
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2007, 21:35   #5
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

eee muvaffak abi sizler daha iyi bilirsinizki emek olmadan zahmet çekilmeden avcılığın anlamı ve tadı olmaz ..
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2007, 21:50   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Talking detayları atlamayalım lüften

Serkan abi Anıl ve ben saat 10 civarı toplaşıp yollara düştük. Geçen hafta aldığımız dersten dolayı erzak işlerini şehirden halledip güzelbahçedede yemlerimizi tedarik edip yollara düştük. Yazık ki ne yazık 1 kasa mamun aldık evet yanlış duymadınız 1 balık kasası dolusu mamun ama gel gelelim balık yok. Neyse yolda baya bi hoş sohbetler içerisinde avlağa nasıl geldiğimizi anlamadık. Avlağa inmek için koca bir dağı aşmak yerine deli gibi çiftlik kulübesinin yanından geçip yolu kısaltma planlarıyla arabadan indik. Yüklerimizi yüklendik bir güzel. Yürümeye başladık aman aman yürümeye başlamamızla birlikte 3-4 yavru 1 de hayvan azmanı köpek başlamasın mı havlamaya. hah dedim şimdi balık uğruna şehit olan ilk insanlar olarak tarihe geçme vaktimiz geldi herhalde sitenin anasayfasına "RAHMETLİLER BALIK UĞRUNA ÖLDÜ" yazısı yazıp üstünede fotolarımızı koyarlar diye umut ederek kendimi biraz rahatlatmaya çalışsamda en dış kuluvardan kopup gelen ve yukarda bahsi geçen hayvan azmanı köpek adeta dört nala üzerimize havlayarak koşmaya başladı. Geri dönelim bu köpek bizi yer dedikçe serkan abi bastırıyor tago bişey yapmaz rahat ol. Nasıl rahat olayım en arkada ben varım neyse güç bela kulübelerden uzaklaşarak köpekleri bertaraf ettik. eşyaları elimden bırakır bırakmaz heycanı yatıştırmak için kolaya yumuldum ki hala ellerim ve dizlerim değim yerindeyse zangır zangır titriyordu. Neyse oltaları salladık ateşimizi bir güzel yaktık başında başladık muhabbete gözlerimizden yaşlar aka aka gülerken zillerden sinyaller gelmeye başladı. Mandagöz mercanlar arka arkaya gelmeye başladı ama ben sabah suyunda çupra hiç olmadı lidaki olur diyerek bu arkadaşlarla uğraşmak yerine ateşin başında sıcak sıcak oturmayı tercih ettim. ki bu yaptığım büyük bir hataymış sonradan anladım. Sabah gün aydınlanmaya başlarken oltaları dikkatle takip etmeye başladık. Bir türlü sevgili çupralardan vuruş gelmedi ama inatla bekliyordum. Takımımın başından ayrıldığım bir anda ki çupralar hep bu anı bekler güzel bir vuruş ve serkan abi hemen balığa tasmayı atıp çekmeye başladı çıkan fena sayılmayacak bir boyda çupraydı bu balığın ardından gaza gelip son sürat çalışmalara devam ettiysekte netice alamadık etrafta kimsenin balık tutaması bu gün balık olmadığının kanıtıydı herhalde havadan sudan etkilendi balık diye tahmin ediyorum.
Önümüzdeki maçlara bakıcaz

Ateş başında kola&çiğdem&sohbet

Sabah suyuna katliama hazırlanan Serkan (hava aydınlanmıştı fakat flaştan dolayı karanlık çıkmış)

Buda günün tek kayda değer balığı

(bu balıkla benimde fotom var ama koymuyorum )

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2007, 21:54   #7
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

Yine güzel bir av gecesi olmuş,ateşin başında oturup zil sesi beklemek te ayrı bir zevk
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2007, 22:16   #8
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Gerçekten herşey gayet güzeldi. Çok güzel şeyler ümit ediyorduk tagonun yalnız usta olta atışlarından marum kalmadık 2-3 sefer serkan abiyi inletti ama canı sağolsun. Kayda geçmeyen 2 mığrı birde iskorpit vardı mığrıların birinin boyu iyiydi ama olsun biz yine tabiata geri bıraktık onu. Güzel bir gündü ansızın olan bir planla yola çıktık çok eğlendik gerçekten ama baya yorulmuşuz hiç uyumadık tabiki ondandır olsun balık bizi yorduğu gibi dinlendirmesinide bilir ...

Bugün için serkan abimle taygun beye teşekkür ederim ..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2007, 22:37   #9
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Eh bir olsun bizim olsun, sonuçta üç puanı almışsınız .

Hasan Abi bak demedi deme bunlar takım halinde idmana çıkıyorlar ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-05-2007, 22:41   #10
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Sevgili Serkan,Anıl ve Taygun, inşallah daha verimli avlar bir dahaki sefere olmasını dilerim....Benim acizane tavsiyem; bu mevsimde geceden gidip de helak olmaya gerek yok arkadaşlar....Geceden gitmek için ''bana göre'' daha erken olduğu kanaatindeyim....Ayrıca geceden gidip olta atmak istediğimde ; tek iğne veya zoka çalışacağım ortamları tercih ederdim...
Ayrıca ''oraya'' ne zaman geceden gitsem; tüm gece boyunca hiç düzgün bir şey alamadım....O yörenin en güzel balığın alınacağı saatler: 05.30-10.00 arası gibi geliyor bana...Birde akşamüstü saat: 18.30 dan sonra gibi....Tabi bunlar benim acizane tecrübelerim...Yöreyi çok eskiden beri bilen ve çok gitmiş arkadaşlar, daha iyi bilgi verebilirler....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları