Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK TÜRLERİ > Deniz Balıkları

Deniz Balıkları Türkiye denizlerinde yaşayan balık türleri hakkında bilgilerin toplandığı bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-06-2008, 23:01   #11
kemalakcinar
Çımacı

kemalakcinar kullanıcısının avatarı

merak ettiğim konu balığın ağzında iğne varken hem parmak sokup hem iğne çıkarmak nasıl oluyor o parmağı sokmak için mutlaka balığı bir şekilde tutmak lazım değilmi
Eski 19-06-2008, 23:28   #12
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Ölü Trakonyanın ağzına parmak sokmak kolaydır Eminciğim )))))

Bu mesaj en son " 22-06-2008 " tarihinde saat 20:11 itibariyle gerence tarafından düzenlenmiştir....
gerence Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-2008, 13:35   #13
kemalakcinar
Çımacı

yusuf abiciğim sana bu konuda katılıyorum ölü trakonyanın ağzına parmak sokmak kolaydır emin kardeşimiz konuda bilgilendirise sevinirim belki trakonya tutma konusunda bilmediğimiz birşeyler vardır bizi bu konuda aydınlatırsa sevinirim.
Eski 20-06-2008, 15:38   #14
eminkaya
Çımacı

kardeşim trakonya balığı zaten denizden çıkınca hareket etmez.Ondan ağzından tutup iğneyi rahatlıkla çıkarabilirsiniz ama eğer acemiyseniz tutmayı denemeyin saygılar rastgelsin
Eski 20-06-2008, 16:46   #15
emre97
Tayfa

emre97 kullanıcısının avatarı

balık gercekten güzel tebrik ederim..
emre97 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-2008, 19:54   #16
şeref-başkan
Çımacı

Trakonyanın iğnesi elinizle temas ettiği zaman (battığı zaman) zeytin yağı varsa batan yere sürün zeytinyağını ve bir kap içinde su ısıtın elinizin dayana bileceği kadar sıcaklıkta ısıtın ve elinizi sıcak suyun içinte tutun tutabildiğiniz kadar ve görcenizki ağrıların azıldığını hissetceniz

zeytinyağı yoksa sıcak suyu kaynatın gene elinizi sokun sıcak suya
Eski 21-06-2008, 12:20   #17
eminkaya
Çımacı

Alıntı:
şeref-başkan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Trakonyanın iğnesi elinizle temas ettiği zaman (battığı zaman) zeytin yağı varsa batan yere sürün zeytinyağını ve bir kap içinde su ısıtın elinizin dayana bileceği kadar sıcaklıkta ısıtın ve elinizi sıcak suyun içinte tutun tutabildiğiniz kadar ve görcenizki ağrıların azıldığını hissetceniz

zeytinyağı yoksa sıcak suyu kaynatın gene elinizi sokun sıcak suya
evet katılıyorum iyi bir yöntem ben arkadaşların üzerinde denedim olumlu sonuç aldılar teşekürler
Eski 21-06-2008, 12:38   #18
kemalakcinar
Çımacı

şeref başkanım burada gerekli bilgiyi vermiş çok kişi trakonyanın iğnesinin battığı yere soğuk uygulanır sanır fakat tam tersi sıcak uygulamak gerekir şeref arkadaşıma verdiği bilgiler için teşekkürler bilgi paylaşımdır.
Eski 21-06-2008, 18:27   #19
şeref-başkan
Çımacı

Alıntı:
kemalakcinar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
şeref başkanım burada gerekli bilgiyi vermiş çok kişi trakonyanın iğnesinin battığı yere soğuk uygulanır sanır fakat tam tersi sıcak uygulamak gerekir şeref arkadaşıma verdiği bilgiler için teşekkürler bilgi paylaşımdır.
Kemal bey Trakonya 3 ay kadar önce mersinkoyunda dernek üyelerinden Ersin kaptanın elini soktu yakalanış şeklide sırtıyı çekerken Trakonya atlamış sırtıya (kendi anlatışına göre) silikona zarar vermemek için ayağıyla (ayakabısıyla) Trakonyaya basmış ayağından Trakonya kayınca eline iğnesi batmış 10 dakika içinde inanılmaz bir acı vermiş eline ve şişmiş eli mersinkoyunda tek başına ve arabasıda yok mersinkoyunda derneğe telefon açıyor gelin beni burdan alın acilen hastaneye götürün diye Trakonya elimi soktu acısına dayanamıyorum diye bende dernek üyelerinden Faik kaptanı aradım mersinkoyuna gidip Ersin kaptanı hastaneye götürelim diye Faik kaptan Ersin kaptanı arayıp eline zeytinyağını sür su ısıt dayana bileceğin sıcaklığa kadar elini sıcak suya tut dedi ağrı kesilmezse hemen yola çıkıp seni almaya geleceğiz dedi Ersin kaptan zeytin yağını eline sürüyor sıcak su ısıtıp elini sıcak suya sokuyor elindeki ağrının azaldığını hissediyor ve bize tekrar telefon açıyor elimdeki ağrı azaldı beni almaya gelmeyin diye

Bu yaşanmış bir olaydır zehirli balık sokmalarında bu tedavi şekli uygulanırsa etkili olacağını düşünüyoruz
Eski 22-06-2008, 08:57   #20
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Varsayılan Ölüsü de dirisi de aynıdır...

Alıntı:
eminkaya tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kardeşim trakonya balığı zaten denizden çıkınca hareket etmez.Ondan ağzından tutup iğneyi rahatlıkla çıkarabilirsiniz ama eğer acemiyseniz tutmayı denemeyin saygılar rastgelsin
Emin kardeşim; denizle olan 55 yıllık tecrübelerimin bana öğrettiği en önemli bilgilerden biri; ölü ya da diri trakonyanın zehir açısından hiç bir farkı olmadığıdır..! Sen sen ol, denizden çıktıktan sonra çok uzun süre canlı kalan bu şeytanla fazla oynama..! Bunca senede trakonya sokması sonucu kriz geçireni, şoka gireni ve de sakat kalan çok kimse gördüm..! Tabi bu söylediğim kumsallarda bulunan küçük trakonyalar değil, tekneden avcılıkta yakalanan irileri içindir..
Bana sorarsanız eğer; bu şeytana kendinizi sokturmamak için özel balık pensesi, ya da uzun saplı sıradan bir pense edinmenizi tavsiye ederim...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Yukarıdaki fotoğrafta görülen özel bir pensedir, ters çalışır; sıkılınca açılır, serbest bırakılınca balığı galsamalarından kavrar ve etkisiz hale getirir..

Bu mesaj en son " 22-06-2008 " tarihinde saat 20:10 itibariyle gerence tarafından düzenlenmiştir....
gerence Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları