Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN) > Sırtı-Seğirtme

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-12-2005, 06:41   #1
aserkansatı
Guest

Kıyıdan kaşık atarken uzağa atabilmek için kurşun takmak kaşığı olumsuz etkiler mi?(dönüşünü)Nasıl takmak gerekir?Kıstırma mı,gezer mi?Teşekkürler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 01-08-2006, 10:44   #2
Güven ÖZYELDAN
Guest

erol abicim hoş geldin umarım güzel geçmiştir gezin... yanlış okumadıysam sinarit ve 4-5 kg değilmi üstadım kacan balık büyük olur derler olsun nasip değilmiş birdahaki sefere inşaallah kendine iyi bak bu arada benim arkamdan halduna hemen yetiştirmişsin aliağa zaferimizikendine iyi bak...saygılar...sevgiler...rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2007, 11:38   #3
kırımlı
Miço

kırımlı kullanıcısının avatarı

abi emeğine saglık çok faydalı bilgiler teşekkürler....
Eski 21-02-2007, 21:05   #4
fishermani
Oltacı

bilgileriniz için çok teşekkürler ancak levrek muğla dalyan yöresinde oldukça çok ve avlanmasıda bir o kadar zor biz burada daha çok kıyı şeridinde yol alıp suyun bulanıklığında sırtı çekiyoruz önerilerinizi dikkate alıp birde bunu deneyeceğim cizimler dikkat çekici
fishermani Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-04-2007, 19:33   #5
faruk
Oltacı

tesekkürler.......................................
faruk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-04-2007, 21:01   #6
gıracemi
Kaptan

gıracemi kullanıcısının avatarı

faruk arkadaşım foruma yolladığı ilk mesajda günlerdir arayıp bulamadığım ama şu sıralar en çok ilgilendiğim konuyu hortlatmış ilk önce kendisine çok teşekkür ediyorum.. konuya ait tüm yorumları başından sonuna kadar okudum ve çok etkilendim.. bir şeyden kesinlikle eminim '' balıkçılık konulu başlık altındaki'' en kral site bizim sitemiz paylaşımlar için hepinize en içten teşekkürler.. tekneyi alır almaz hepsini sırasıyla denemezsem bi daha mangal yakmak nasip olmasın şimdilik karadan at-çek konusuna yoğunlaştım ( malum yatla sırtı biraz maliyetli oluyo).. bir iki rapala aldım kemeraltından '' faruk abi'' den.. her türlü tavsiye ve yardıma muhtacım.. abilere saygılar.. kardeşlere sevgiler..
Nasip olursa bu sezon bundan bi tane tutucam inşallah...
Aramıza katılan bayanlar olduğu için sansürü uygun buldum...

iskele_bekcisi@hotmail.com
'' No one live forever ''
gıracemi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-06-2007, 03:14   #7
freediver
Kaptan

Bu sistemler bayaga eski ve günümüzde fazla kullanilmiyor...Ya da ben görmüyorum...

Selim Abi nin yazdiklarina katiliyorum
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-09-2007, 08:18   #8
cumhur
Kaptan

cumhur kullanıcısının avatarı

bilgiler çok güzel, teşekkürler
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
SİTE ÜYESİ ARKADAŞLAR = KONULARA LÜTFEN YORUM YAZINKİ, DOĞRU YANLIŞ, İYİ KÖTÜ, EKSİK VARSA HEP BERABER ÖĞRENELİM.
Ç SULARIMIZ VE DENİZLERİMİZE PLASTİK MADDELERİ ATMAYALIM= her balığa gittiğinizde 2 ad plastiği toplayın - 2 gün fazla balığa gideceksiniz.TEŞEKKÜRLER
cumhur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-11-2007, 14:11   #9
cumhur
Kaptan

cumhur kullanıcısının avatarı

erol bey verdiğiğniz bilgilere tşk.benim sorum şu, siz sırtı çekilirken sahte yeminkaç mt aşağıda hangi renkte olduğunu söylüyorsunuz.şimdi 70 mt derinde yüzeyden sırtı çekildiğinde (aşağı indirmeden),yüzeyden 30 - 35 mt aşağıda balık var ,bizim yapay yem rengi ne durumda kalıyor ? yani ters orantı , bilginiz varmı.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
SİTE ÜYESİ ARKADAŞLAR = KONULARA LÜTFEN YORUM YAZINKİ, DOĞRU YANLIŞ, İYİ KÖTÜ, EKSİK VARSA HEP BERABER ÖĞRENELİM.
Ç SULARIMIZ VE DENİZLERİMİZE PLASTİK MADDELERİ ATMAYALIM= her balığa gittiğinizde 2 ad plastiği toplayın - 2 gün fazla balığa gideceksiniz.TEŞEKKÜRLER
cumhur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-2007, 10:09   #10
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Merhaba Cumhur Bey,öncelikle geçikmeden dolayı özür dilerim.Şimdi şayet sorunuzu yanlış algılamadıysam cevap olarak sahte balık bulunduğu yerdeki derinliğe göre renk yansımasını verecektir.Yani düşey konumda ister yukarıdan aşağıya ister aşağıdan yukıya bakıldığında hangi metrede hangi rengi alıyor ise o renkte görülecektir.Ancak 360 derecelik herhangi bir açıdan 30-35 metreden avcı bir balığın, yapay yemi hangi renkte ve ne şekilde görebildiği konusunda bir fikrim yok.
Gün içinde güneş ışıklarının suya yapmış oldukları giriş açıları,yapay yemin tipine göre değişiklik gösterecektir. Bunun nedeni ise sahtenin üzerindeki farklı renk kombinasyonları ile fosfor -yansıtıcı özelliklerinden kaynaklanıyor olmasıdır.Ayrıca mevcut bölgedeki değişen rüzgar ve su akıntıları , avcının davranışlarını da etkileyen nedenlerdendir, sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları