Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-01-2012, 15:09   #51
Ege Demirağ
Kaptan

Ege Demirağ kullanıcısının avatarı

Akın abicim daha çok ne renk kunlanıyorsun beyaz dışında ? mavi veya gümüş balığı rengi olurmu
?

KÜÇÜK BALIKLARIMIZI ÖLDÜRMEYELİM,DENİZE GERİ BIRAKALIM !!
Ege Demirağ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-01-2012, 02:25   #52
Yassin
Oltacı

Yassin kullanıcısının avatarı

Alıntı:
akinyildiz81 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hemen cevaplıyayım kardeşim.Levrek kayalığı sever bu açıdan kayalıktan avlanacağız.özellikle koylar yerine burunlardan at çek yapacağız.en önemlisi doğru havayı tutturmakta.dalgalı denizde at çek yapmak lazım.dalga varsa öğlen sıcağında dahi levrek alırsın.özellikle dalganın kırıldığı denizin süt gibi olduğu bölgelere at çek yapmak gerekir.çekerken sahteyi çok yavaş çekmek lazım ve buna sahte sudan çıkana kadar devam etmek lazım.nitekim özellikle at çek yaptığımız bölge 1-2m yükseklikte, aniden derinleşen uçurum kenarları olduğunda balık kayaya sıfır yüzüyor ve bu bölgelerden çıkıyor.aynı sebepten dolayı böyle bölgelerde uzaktan at çek yapmak gerekiyor.dalga yoksa ben at çek yapmam tavsiyede etmem sinir krizi geçirir sonrada soğursun levrek avından.dalganın yanında bulut olursa daha bi güzel olur ama şart değil.en iyi saatler sabah karanlığı ve akşamın yeni çökmeye başladığı saatler bu saatlerde elini hızlı tut zamanı iyi kullan.levreği bir noktadan aldınmı o bölgeden levrek almaya devam edersin bu yüzden avlak çok önemlidir tiyo al veya keşfe çık.levreği bir kez aldınmı hemen sahteyi çıkar aynı noktaya seri atış yap çünkü bu yakışıklılar çetedir sürüyle dolaşır.30dk içinde onlarca ispendek aldığımı bilirim abartmıyorum bu arada.bu yüzden 2.10 luk bir kamışım yedekte bulunur hemen yanımda.gelelim takıma at çek yapmak için spin takım şart olmamasına rağmen hem atış mesafesi hemde avcının yorulmaması için iyidir.atış mesafesinin durumuna göre 2.40-2.70 çift parça spin kamış iyidir.makinan spin olacakki misinayı rahat bırakabilsin ve atış mesafen uzasın.bu yüzden ben sığ ve küçük kafalı makina kullanıyorum.misina ne kadar ince olursa o kadar uzağa atarsın ama büyük balığı o kadar çok kaçırırsın ben az olsun öz olsun balığı kaçırmayayım diyorum.(örgü misina kullanıyorum)levreğin misinanın rengine cismine baktığını sanmıyorum.tabiri caizse parmak kalınlığında misina kullanan abimin sahtesinin arkasından fırlayan levrekleri göreceksin.geriye sahte kaldı.ben fiyat performans aralığını iyi tutturduğuna inandığım river2sea sea bass minnor,trio minnow;strike pro ve pelikan nitro sahteleri kullanıyorum.beyaz renkli olanları tercih ediyorum.köpüklü denizde o beyaz nasıl görünür diyeceksin görülüyor merak etme.saydığım bu sahtelerin uzağa gidişi iyi değildir.rüzgar karşıdan esiyorsa kitlenebilirsin.bu yüzden pahalı olmasına rağmen iyi giden bir sahte var ima heavy surfer 90 parmak kadar kurşun gibi giden bir sahte bu(sahtelerimin hepsi gagalı su üstüyle şimdiye kadar bir olay yaşadım).tavsiye ederim uzaktan lüfer felanda alır duruma göre, resmen havada süzülüyor.bu arada atışı kıyıya dik yapmak yerine duruma göre paralel atışlar yapki sahtenin taradığı kıyı şeridi daha fazla olsun.bunların hepsini tutturdun sahteleri değiştirip durma orda levrek yoktur.ya az sonra gelir veya hiç gelmez.levrek bu, adamı delirtir.birde levreği davet etme olayı varki bu konuda bayağı illerleme kaydettik.onuda bir ara yazarım.yazı nacizane fikirlerimi ve gördüğüm şeyleri içerir.her yerde farklılık gösterebilir.iyi akşamlar..
Kandırma insanları pis levrekçi )
Şaka bir yana faydalı bilgiler...
A rh +

KULLANDIĞIM EKİPMANLAR...

Shımano Speedmaster 14-40 +Shımano Biomaster 4000
Shımano Beestmaster 10-30 + Shımano Seıdo 4000
Shımno Game Type 25-125 + Shımano Sustaın 5000

BİZ CUMHURİYET ÇOCUĞU DEĞİL,OSMANLI TORUNLARIYIZ...
Yassin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2012, 20:45   #53
yuunis
Oltacı

yuunis kullanıcısının avatarı

Yahu arkadaş bu ne. Kısmetin açık olsun ne diyeyim.
Ben seni bir yerde görmüştüm sanki, uskumruköye gidiyormusun hiç.
Eski 17-03-2012, 22:29   #54
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
yuunis tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kim davet etse gidiyoruz. iğne adaya kadar her yerde sahteyi denize saldık en batısı en iyisi. işin ilginci uygun hava şartlarında her yerden levrek aldık.oltayı atacağın yeri bilmek en önemlisi derim gerisi levreğe kalmış varsa gelir zaten bak bu arkadaşların mantığı bizimkisiyle aynı şehrin göbeğinde kıyıya paralelel atışlar hatta sıfır atışlar yapıyorlar bizim avcı nereye yapar kıyıya dik ne kadar giderse sahte. sonuç nafile oluyor haliyle her zaman diyorum levrek ayağımızın dibinde
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-03-2012, 22:39   #55
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

buda en basit yöntem benim tavsiyem kaya balığı hiç ölmez, sürekli hareket eder nerde hareket orda levrek
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-2012, 23:29   #56
yuunis
Oltacı

yuunis kullanıcısının avatarı

Akın Akın uykun falanmı vardı cevap verirken yahu.
Ben sana
demişim.
sen de;
kim davet etse gidiyoruz. iğne adaya kadar her yerde sahteyi denize saldık en batısı en iyisi. işin ilginci uygun hava şartlarında her yerden levrek aldık.oltayı atacağın yeri bilmek en önemlisi derim gerisi levreğe kalmış varsa gelir zaten bak bu arkadaşların mantığı bizimkisiyle aynı şehrin göbeğinde kıyıya paralelel atışlar hatta sıfır atışlar yapıyorlar bizim avcı nereye yapar kıyıya dik ne kadar giderse sahte. sonuç nafile oluyor haliyle her zaman diyorum levrek ayağımızın dibinde
demişsin.

Ama ben alakayı kuramadım? Ben teknik, taktik falan mı sordum diye şaşırdım yavvv!!!
Sana nerelere balığa gidiyorsun demiyorum.Sen sarıyerde oturuyor olabilirmisin acaba diyorum.

Bu mesaj en son " 20-03-2012 " tarihinde saat 23:37 itibariyle yuunis tarafından düzenlenmiştir....
yuunis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları