Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > AT-ÇEK

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-08-2007, 17:42   #1
mufi
Guest

Gültekin selam hoşgeldin. aramıza
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 23-08-2007, 18:22   #2
ünalmusa
Tayfa

ünalmusa kullanıcısının avatarı

garippp bişi miş bu takım
ünalmusa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-2007, 21:16   #3
necobey
Çımacı

necobey kullanıcısının avatarı

benim oltama öğle bi yaratık takılsa ben oltadan çıkaramam tipsiz bi canlı o yaa
Eski 24-08-2007, 22:46   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Oğuz abi patlama olayı kalamarın bünyesinde barındırdığı sudan dolayı kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Süt yerine sodayla birlikte şeker ilave edip derin dondurucuda biraz bekletirsen yani donup çözülmesi gerekli patlama olayı olmuyor. Birde tecrübelerime dayanarak söylemeliyim ki sos içinde 1 gün dolapta beklediğinde daha lezzetli ve yumuşak oluyor. Bir keresinde yüklü miktarda yakalamıştım ilk gün 1-2 saat sosta bekletip kızarttım kalanları ertesi gün kızarttım arada çok fark vardı.
Ayrıca kalamara elleyemeyen sevgili Nejdet abicim senin yerine ben ellemeye razıyım yeter ki kalamarı bulalım

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-08-2007, 22:55   #5
oguzkurt
Oltacı

oguzkurt kullanıcısının avatarı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Oğuz abi patlama olayı kalamarın bünyesinde barındırdığı sudan dolayı kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Süt yerine sodayla birlikte şeker ilave edip derin dondurucuda biraz bekletirsen yani donup çözülmesi gerekli patlama olayı olmuyor. Birde tecrübelerime dayanarak söylemeliyim ki sos içinde 1 gün dolapta beklediğinde daha lezzetli ve yumuşak oluyor. Bir keresinde yüklü miktarda yakalamıştım ilk gün 1-2 saat sosta bekletip kızarttım kalanları ertesi gün kızarttım arada çok fark vardı.
Ayrıca kalamara elleyemeyen sevgili Nejdet abicim senin yerine ben ellemeye razıyım yeter ki kalamarı bulalım
Evet Taygun benimde aklıma su gelmişti kızgın yağdaki patlma olayı. ama kesinlikle bahsettiğim tarifi denemenizi öneririm çok lezzetli ve yumuşak oluyor.
Birde sır vereyim hani su kalamarın içinden cıkan kıkırdaksı nesne varya onu atmayın kuyumcular o nu bir tur kalıp niyetine kullanıyorlar . bunu yeni öğrendim.
DENİZLİ
oguzkurt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-08-2007, 16:19   #6
kordelya
Çımacı

kordelya kullanıcısının avatarı

Alıntı:
oguzkurt tafarından gönderildi
...Birde sır vereyim hani su kalamarın içinden cıkan kıkırdaksı nesne varya onu atmayın kuyumcular o nu bir tur kalıp niyetine kullanıyorlar . bunu yeni öğrendim.
Peki o kıkırdaksı maddeyi kuyumcuya götürüp satacak mıyız? Değerli birşey miymiş yani? Attıklarımı düşünüyorum da kaç çeyrek altınım olurdu acaba?
kordelya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-08-2007, 16:49   #7
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
kordelya tafarından gönderildi
Peki o kıkırdaksı maddeyi kuyumcuya götürüp satacak mıyız? Değerli birşey miymiş yani? Attıklarımı düşünüyorum da kaç çeyrek altınım olurdu acaba?
Eheuheuhe Güzeldi.Abi onları biz kuşlara veriyoz genelde mineral eksikliğini karşılıyor muhabbet kuşları vs. onlardan.Hemen hemen heryerde 1 liradan tanesinin satışı var (her yer derken kuş malzemeleri satan yerlerde).Onlarda sanırım kilosunu 8 ytlden limanlardan alıyorlarmış öle duymuştum..

Saygılarımla..

Kuyumcu olayıda gerçek olabilir ama maddi değer o şekilde yüksek olamaz
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-08-2007, 18:37   #8
mufi
Guest

Alıntı:
DzzY tafarından gönderildi
Eheuheuhe Güzeldi.Abi onları biz kuşlara veriyoz genelde mineral eksikliğini karşılıyor muhabbet kuşları vs. onlardan.Hemen hemen heryerde 1 liradan tanesinin satışı var (her yer derken kuş malzemeleri satan yerlerde).Onlarda sanırım kilosunu 8 ytlden limanlardan alıyorlarmış öle duymuştum..

Saygılarımla..

Kuyumcu olayıda gerçek olabilir ama maddi değer o şekilde yüksek olamaz
Orta kemik safi kalsiyum/kireç...kuşların gaga temizliginde ve özellikle yavrulama öncesinde (muhabbette) bayagı faydası var. ben muhabbet kuşu çok ürettim her gün onlarca defa bu kireci kemiriyordu dişi kuş..kafesten eksik etmiyordum..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-2007, 06:21   #9
ege
Oltacı

kemal kardeşim bir şey sorucam bu kalamar oltasının en sonunu anlıyamadım balığın arkasından teli geçirip balığı iğnelerin dibine kadarmı indireceksin yada ortada bir yerde mi kalacak balık aydınlatırsan sevinirim yada diğer arkadaşlar bana yardımcı olursa sevinirim
ege Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-2007, 08:29   #10
ender
Tayfa

ender kullanıcısının avatarı

Sevgili arkadaşlar.
biz 2004 ten beri kalamarda avlıyoruz ama bize gösterilen takım biraz farklı
en altta 100 125 gr kurşun 30 cm üstünde bir sahte balık bedene 10 cm uzunlukta misinayla bağlı bunun 1,5 kulaç üstünde bi tane daha yine 1,5 kulaç üstünde bi tane daha toplam 3 maymunlu bi takımdı ve geçen sene gecede adam başı 80-90 kalamar alıyoduk.zargana topu yanıltmazmı acaba....
Hazırlanışınıda eğer teknede yapacaksak hiç bir ek malzemeye ihtiyaç yok direk temizle tavaya.evede yada daha sonra yapılacaksa tüm canlılarda ölümden sonra ölüm sertliği denilen(Rigor mortis ) lactik acide bağlı sertleşme olur 1-6 saatte şekillenir 6-8 saat kadar sürer kırmızı etteki terbiyedede ya çeşitli baharat yada doğal bazı yapraklarla ( defne vs) 6-8 saat olan süre kısaltılmaya çalışılır.sertlik çözülür. kalamarda temizleyip istediğiniz boyutta doğradıktan sonra 1 kğ kalamara 2 çay kaşığı bakkallarda satılan içme sodası (sodium bi carbonat.alkali bir birleşim acidi nötralize eder)yarım limon ,1 adat kesme şeker iyice köpürene kadar karıştırın en az bir saat bekletin yıkayıp pişirin afiyet olsun yağ mutlaka kızgın olmalı ben parça kalamarları bez yada gazete ile iyice kurutuyorum ve kalın mısır unu ile yapıyorum

selamlar saygılar.

Ender ÇAM
1966 A Rh +
İzmir-Balçova
0 232 459 24 10
0 507 747 63 32
endercam35@gmail.com
ender.cam@windowslive.com
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 31-10-2007 " tarihinde saat 08:40 itibariyle ender tarafından düzenlenmiştir....
ender Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları