Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-05-2010, 16:05   #1
Tarzan
Oltacı

Tarzan kullanıcısının avatarı

Varsayılan surf makina yardımı..

Ustalarım,abilerim ve arkdaşlarım öncelikle hepinize selamlar.Uzun bir zamandır düşündüğüm surf makinayı yakın zamanda almayı düşünüyorum.Bütçem 100 tl ye kadar bir süredir araştırma yaptım ancak marka ve ürün çeşiti çokluğundan bir türlü karar veremiyorum bu yüzden önerilerinizi bekliyorum.remixon magnum 6000 modelinde indirim var şuanda.Surf makina olarak aklımda bu var.Fiyat aralığında önerebileceğiniz en iyi makina nedir acaba?kıyıdan beklemeli Çipura Mırmır gibi avlarda kullanıcam şimdiden teşekkürler.rasgelsin.
Eski 02-05-2010, 18:56   #2
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Erman kardeşim bence markalara rağbet etme.Normal eline uygun bir 3.50 ile 4.00 m arası bir kamış almanı tavsiye ederim.Şayet markalar daha sağlam oluyor diyorsan,bence hepsi aynı gerçek fiberkarbon kamış zaten çok sağlam oluyor bildiğin gibi kamışların yüzükleri küfleniyor oda hepsinde oluyor.Her balıktan dönüşte yıkayıp yağlanmassa yüzükler çok kısa bir zamanda çürür ben 15,20 liralık kamışları yıllarca kullanıyorun.Kısacası çok fiatlı kamışlar çok sağlam değildir tabi bakımı yapılmazsa.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-05-2010, 20:38   #3
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Sörf makina tercihinizi öncelikle kamışınıza göre yapmanızı öneririm.. Sörf takımlarda kamış ve makina uyumu gerçekten çok önemlidir.. O yüzden gelebilicek yorumlar için kullandığınız kamışı belirtmenizi öneririm.. Sörfle aram çok iyi değildir normal takım yardımı istersen önerilerim olabilir
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-2010, 00:06   #4
Kaya ÖLMEZ
Oltacı

Kaya ÖLMEZ kullanıcısının avatarı

Benim tercihim :Ryobi veya sypro, haftaya ikisinden birini alacağım.
Eski 03-05-2010, 00:12   #5
Tarzan
Oltacı

Alıntı:
paşalı tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Erman kardeşim bence markalara rağbet etme.Normal eline uygun bir 3.50 ile 4.00 m arası bir kamış almanı tavsiye ederim.Şayet markalar daha sağlam oluyor diyorsan,bence hepsi aynı gerçek fiberkarbon kamış zaten çok sağlam oluyor bildiğin gibi kamışların yüzükleri küfleniyor oda hepsinde oluyor.Her balıktan dönüşte yıkayıp yağlanmassa yüzükler çok kısa bir zamanda çürür ben 15,20 liralık kamışları yıllarca kullanıyorun.Kısacası çok fiatlı kamışlar çok sağlam değildir tabi bakımı yapılmazsa.
Turgay abi sanırım siz benim mesajımı yanlış okudunuz.Ben makine konusunda yardım istedim.Kamış konusunda düşüncelerinizde çok haklısınız bencede avda özellikle beklemeli avlarda kamışın uç kısmı hasassa balık vurduğunda balığa aynı tepkiyi veriyorsa ve orta derecede sağlamsa sorun yok bende eskiden para verdiğim kamışlara yanıyorum 20 liralık kamışlar çok daha güzel iş yapıyor.

Bu mesaj en son " 03-05-2010 " tarihinde saat 00:27 itibariyle Tarzan tarafından düzenlenmiştir....
Tarzan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-2010, 00:21   #6
Tarzan
Oltacı

Alıntı:
DzzY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sörf makina tercihinizi öncelikle kamışınıza göre yapmanızı öneririm.. Sörf takımlarda kamış ve makina uyumu gerçekten çok önemlidir.. O yüzden gelebilicek yorumlar için kullandığınız kamışı belirtmenizi öneririm.. Sörfle aram çok iyi değildir normal takım yardımı istersen önerilerim olabilir
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

birlikte kullanacağım kamış linki daha önceden ve daha uygun bir fiyata almıştım şuanda normal düşük sınıf bir makinayla kullanmaktayım.
Eski 03-05-2010, 00:25   #7
Tarzan
Oltacı

Alıntı:
Kaya ÖLMEZ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim tercihim :Ryobi veya sypro, haftaya ikisinden birini alacağım.
Kaya abicim baktığın ryobi ve sypro makineler surf makine mi?modellerini hatırlıyormusun acaba?

Bu mesaj en son " 03-05-2010 " tarihinde saat 00:28 itibariyle Tarzan tarafından düzenlenmiştir....
Tarzan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-05-2010, 08:52   #8
Kaya ÖLMEZ
Oltacı

Kaya ÖLMEZ kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Tarzan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kaya abicim baktığın ryobi ve sypro makineler surf makine mi?modellerini hatırlıyormusun acaba?
evet iki makina da surf ve kafaları konik yapıda atış sırasında ipin sağılımını daha da arttırıyor. ryobi daha pahalı (ryobi nin zaten tek surf modeli var,çekiş gücü 12 kg. su içinde mi dışında mı bilmiyorum ama) sypro biraz daha ucuz ama aynı kalitede . Model ve numarası aklımda değil. Ama kafa yapısı konik, bu kafa yapısına sahip makinelerden herhangi biri olabilir. (çağlar av yeni ve daha ekonomik bir modelin , mayısın ilk haftasında geleceğini söylediler .Ona da bakıp karar vermek için bekliyorum. 60/65 TL gibi olacakmış fiyatı.remikson a kıyasla sypro yu öneririm. rastgelsin.
Eski 04-05-2010, 02:04   #9
Tarzan
Oltacı

Alıntı:
Kaya ÖLMEZ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
evet iki makina da surf ve kafaları konik yapıda atış sırasında ipin sağılımını daha da arttırıyor. ryobi daha pahalı (ryobi nin zaten tek surf modeli var,çekiş gücü 12 kg. su içinde mi dışında mı bilmiyorum ama) sypro biraz daha ucuz ama aynı kalitede . Model ve numarası aklımda değil. Ama kafa yapısı konik, bu kafa yapısına sahip makinelerden herhangi biri olabilir. (çağlar av yeni ve daha ekonomik bir modelin , mayısın ilk haftasında geleceğini söylediler .Ona da bakıp karar vermek için bekliyorum. 60/65 TL gibi olacakmış fiyatı.remikson a kıyasla sypro yu öneririm. rastgelsin.
Kaya abicim,
Bu gün surf makineyi almış bulunmaktayım.Sheakspeare mach 3 6000 lik modelini gördüm çok beğendim yanında 2 tane surf,1 tanede normal kafa,1 tanede fazladan çıkrık tipi kol var.yani hem surf makine hem tekneden de kullanılıcak bir makine .Hepside çantasında falan güçlü bir makineye benziyor bütçemi biraz aştım ama dayanamadım sonuç olarak surf makine işini içime sindirerek tamamlamış oldum artık perşembe gecesi bir av yapar makine konusundaki görüşlerimide sizinle paylaşırım sizde eğer surf makine arıyorsanız çağlardan bu makineye bakmanızı öneririm ellerinde yok ama 2.mağzalarından getirtiyorlar.yardımların ve bilgilerini paylaştığın için çok teşekkürler. Teşekkürler.
Eski 04-05-2010, 08:35   #10
Necati ARAT
Kaptan

Alıntı:
Tarzan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Kaya abicim,
Bu gün surf makineyi almış bulunmaktayım.Sheakspeare mach 3 6000 lik modelini gördüm çok beğendim yanında 2 tane surf,1 tanede normal kafa,1 tanede fazladan çıkrık tipi kol var.yani hem surf makine hem tekneden de kullanılıcak bir makine .Hepside çantasında falan güçlü bir makineye benziyor bütçemi biraz aştım ama dayanamadım sonuç olarak surf makine işini içime sindirerek tamamlamış oldum artık perşembe gecesi bir av yapar makine konusundaki görüşlerimide sizinle paylaşırım sizde eğer surf makine arıyorsanız çağlardan bu makineye bakmanızı öneririm ellerinde yok ama 2.mağzalarından getirtiyorlar.yardımların ve bilgilerini paylaştığın için çok teşekkürler. Teşekkürler.
Erman kardeşim öncelikle hayırlı olsun yeni makinan..
Güzel balıklar nasip olur işaallah..

Makinanın birkaç Resmini nereden kaç Tl. ye aldığın hakkındada bilgiler verebilirmisin??
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları