Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 30-08-2006, 13:35   #1
sazancı19
Oltacı

sazancı19 kullanıcısının avatarı

Varsayılan arkadaslarr iştee sizee bir mükkemmell anıdahhaaa

bunuu daha öncee anlatmıstımm ama yeni katıldıgım için acele bi şekildee anlatmıştım şimdii birazz yazımın rahatsızlıkk verdigine ragmenn yazılar geldigi içinn bu saattenn sonra çok dikkatlı yazmaya çalışcamm emin olabilirsinizz

ŞİMDİ ANIMIZA GEÇEBİLİRİZ

biz amcamgille bol bol balık tutmaya gideriz genellikle çorumda olan seydim barajınaa

ben şu an samsunda oldugum içinn yazları çoruma gider 1 ay kadar kalırızz
ben tabi bu kadar balıkçılık merakım oldugu içinn hemen amcam gile gittim ve amcama balıga gidelimmi dedimm tabi bu arada amcamm emeklii vee tamam yarın boşumm sabah gidelimm hatta geceleyilim dedi ve ben tamam dedimm o akşamm oltaları kontrol ettik ve bazı kamıslarrınn misinalarını komplee degiştirdikk

herşeyimizz hazır
akaşamdann sekerli suya koydugumm mısır tanelerinidee kavonoza a koyduk veee sabah altı gibi yolaa çıktık baraja vardıgımızdaa çok güzel bir sesizlikk biz hemen iyi bir şekilde kahvaltı yaptıkk sonra babam kalktı ve bir kaç kamışı yemleyip attıı ozamana kadarda amcam kalktıı ve sırayla küspeli olktalarımzı sallayıp zillerini taktık
vee oturmaya koyulduk
amcam dedi bi çay demleyelim hadii ben hemen semaveri yaktım vee çayı demledimm
içiyorduk ve kamısın birindekii zill çaldıı babam koştuu ve dedi fazla büyükk gibi gözükmüyo ama yinede kepçeyi getir dedi ve aldımm diz kapaklarıma kadar suya girdim
balıgın geldigini gördügüm gibi hemen kepçeyi daldırdım ve balı gı aldım yaklasık 900 gram falan gelirr tam olar bilmiyorumm
ve saat olduu 3 elimizde 1 balık bekle bekle vurma falan yoo gölün karşısınada bir grup geldi ve oltalarını attılarr birazz onları seyrediyomm birazz yatıyomm dogayıı seyrediyomm derkenn aksamm saat altı yedi civarı olduu ve küspeli olkalardan birinin zili yavaş yavşş çalıyooduu babam dedi git sen çekk dedi gittim çektimm 200 gram kadar bir balıkk çıktı koşarak getirdimm babama bumu çıktı dedi bende evet dedimm amcam birazz uzaktann sal o balıgı sal diye bagırdıı ben öölmemesi için bir gayretle suya bıraktımm ve balıkk yüzmedi falan elimle oynadımm birden fişşek gibi gitti
neysee onudayemleyip attık saat akşamm dokuza gelirkenn küspelilerinn biri bi çamldıı en yakın amcamdıı ben bakarım dedii bizz buda ufaktır diyee bek fazlaa iligilenmedikkk babam atıstırmalıkk bisiler hazırlarkenn bu arada o güzell hava olurdaa babamgil rakı içmezmii babam amcama bagrıyoo hadii gel açtımm rakıyıdaa sonraa amcam elindee tosun gibi bealıklaa geldi yaklasıkk 3,500 -4 ,00kiloo ben hemenn incelemeye geçtimm ilginçç bir agızzz açıp açıpp kapanıyoo tabii amcamm gülüyo götür bunuuda çuvala at dedi çuvala bir koydumm babamın tuttugu balık ezildi altındaa neysee balıkları saldımm suyaa tabii çuvalıyarakkve saat akşamm 12 civarına geldii çok güzel bir sessizlik derkenkocaman kocaman balıklarrr çıktı suyun yüzünee agız şapırtıdadırıyolar
neysee gecenin bir yarısı birr zil sesi ben koştumm babam bagırıyoo çeke biliyonmuu evet diyorumm heeeeee o zevki ona bırakacagımı zanneti babam
neysee bende aldım1 kilo civarı yeni bir çuval açtımm ve attım içineeee
asıl anını iç açı tarafıı

gece 2 civar

vee oda nee zil öylee bir çalıyokii anlatamam zil en sonunuda fırladıı ben koştumm misinaya sarıldımm ene kadar sarılsamda 0,50 lik misina elimin içinden kayıyor
babam geldi aldı linee bir çekiyoo birazz salıyoo
ardındannn amcanıı çagırdediii
( tabi bu arada balık çekerken bizz hiçç acele etmeyizz egerki acele edip o balıgı kaçırırsakk amcamm birazz birazzkızıyorr )

neysee amcamıı çagırdımm gidiyozz gece karanlıgında el feneriyleeee
bu arada babam suyunn içinee girmişş diz kapaklarınıda geçmişş
amcamm diyooooo koşş cemm kepçeyi getirr ben getirdimm ama kepçe birazz ufakk kaldııı balıgınn yanındaaa

neyse tam 45 -50 dakkalık ugraştıktann sonraa gölünn kıyısına kadr getiriyozz balkı bir çırpınmayla geri kaçıyorbabam çekiyoo o geri kaçıyoo (bu arada bizim göl 2 yıl önce böyle iki metre gidiyon sonra birden uçurum gibi felakat bir şekilde derinleşiyoduu_neysee babam bagırıyo çok büyük balık bagrışmalarımızı duyan insanlar geliyoo ve bize bakmaya baslıyolarr amcamm biraz kilolu oldugu için bataarım diye girmiyorr suyaa ben girdimm balık artık felakat yorulmuss feneri tutumu gözükyo babam misinayı bana verdii ve ben asıldım balıgın kafası kümsege gelince babam sarıld balıgı agzına bir eli agzında bir eli solungaçındaaa ve balı dikeldigimiz yere çekiyoruz ve amcamm gülüyorr yalıkta bir agız var anatamam neyse sonra birdaha kucakladıgımız gibi arabanını oraya kadar çıkarıyozzbendiyomm amca bukadar büyük çuvalımz yokk diiyorumm

sonraa sabah altı gibii
balıgı sofra bezini ıslayıpp sarıyoruzz gölge biryere koyuyurruzzz tabi arasıra getirip üstune su döküyorum balık taze dursun diyeee
artıkk hiç vurus olmuyor derken 1 kaçtaneaha sazan alıyoruzz toplam bir dev ve 5-6 tane sazan oluyurr bu sferr çuvaldaki 900 gramligida salıyoruzz bir kaçını daha salıyoruzz biz fazla balıgı sevmeyizz 1-2 tane 3-4 kiloluk 1 tane 4-5 kiloluk ve bir tanede de vi alıp eve dogru yöneliyoruzz baggaja yatırıyoruzz kuzuyuu

babam diyoo bi tartıralımm şunuu

neysee bir karpuzcuda tartırıyoruzz tam tamına 19 kilo 400 gram geliyorr
bizde gülüserek arabaya tekrar koyup eve gidiyoruzz babaannem gile gidiyoruzz onların evi bahçelii babamın kardesleri 3 kisiler hepimiz toplasıyoruzz ve balı gı temizliyoruzz kocaman bisiyaaaaaaaaa

babannemgilde oturup yiyoruzz tabii sonradan ögreniyoruu bu alıkk sazanların aynalı türüymüşşşşşşşşşş

yanii aynalı sazanmışş

tabi benim foto çekme gibi bir alışkanlıgım yoktur tabi sizlee tanısana kadar
bu siteylee bulusana kadaramma emin olunn bundan sonraaaa balık dahii tutamasamdaaaaa odoga fotoları çekcemm eminn olunnnn

bidaha fotosuzz balık yokkkk

bu arada babamın ve benim üstem yetirince çamur olmustu hele babamın o balıkla gölün içindee boguşuşunu görmenizi istirdimm balıkmı babamı dans ettiriyorr babamıı balıgıı vallaa belli degillll

iyi ama çamur oldugumuzaa deydii bu arada benim hayatımdaa gördügümm ennnnnn büyük balıkk bu oluyorrr

tabii canlıı olarakkkkkkkk

fotolarda görüyordummmmm
iri sazanlar için en iyi avın gece oldugunuu bilmeniziiiii isterimmm

herkesee rastt geleeeeee........................................
Eski 30-08-2006, 15:17   #2
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan bereketli olsun..

İsmini imza kısmına yazmadığı için bilemediğimiz sazancı 19 arkadaşım.Yorucu fakat güzel bir av olmuş.Afiyet olsun ne diyelim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-08-2006, 15:41   #3
sazancı19
Oltacı

sazancı19 kullanıcısının avatarı

saolll adım cem .......... gerçekten yorucuydu ama o zevk insanda hiç yoruculuk bırakmıyor

herkese rast geleee
Eski 14-09-2006, 15:22   #4
selimiye sazancısı
Oltacı

selimiye sazancısı kullanıcısının avatarı

selam cem anını beğendim ama o balığın fotağrafını görmek isterdim.inşallah birdaha aynısını ve daha büyühünü tutarsın.haydi rastgele...
Eski 14-09-2006, 15:30   #5
mozdil
Tayfa

mozdil kullanıcısının avatarı

Alıntı:
sazancı19 tafarından gönderildi
şimdii birazz yazımın rahatsızlıkk verdigine ragmenn yazılar geldigi içinn bu saattenn sonra çok dikkatlı yazmaya çalışcamm emin olabilirsinizz
Gönderdiğiniz yazıyı okurken yoruldum ve okumayı bıraktım. Ama yazının uzunluğundan çok zevkli bir av olduğunu anlıyorum. Umarım daha güzel avlar da yaparsınız.

Sizden bir yazı göndermeden önce notpad, word gibi bir kelime işlemcide yazmanızı eğer bunlar mevcut değilse yazınızı göndermeden önce okumanızı ve sonra göndermenizi rica etsem. Benim gibi artık okuma gözlüğü takanlar için daha faydalı olacaktır.

Teşekkürler,

`·.¸¸.·´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸ ><((((º>
More flyrods are broken by doors than by fish or casting!
mozdil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-09-2006, 15:36   #6
selimiye sazancısı
Oltacı

selimiye sazancısı kullanıcısının avatarı

Abİ Kusura Bakma Bİz Kendİmİz Gİbİ Herkezİ GenÇ Saniyoruz.umarim Bunu Okuyabİlİrsİn.bana Ona GÖre Haber Ver.kendİnede İyİ Bak...
Eski 22-09-2006, 15:07   #7
aganta borina borinata
Guest

güzel bi av olmuş...

daha önce yazınızla ilgili sorunun klavyeden kaynaklandığını söylemiştiniz...lütfen yeni bi klavye temin ediniz...bu tür sorunlardan kurtulursunuz...(ek olarak bence sorun klavyede değil...)

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları