Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-09-2006, 17:43   #11
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Görüldüğü üzere pek bir hamlık durumu olmamış . Tebrikler, çok güzel av olmuş...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-09-2006, 07:21   #12
Güven ÖZYELDAN
Guest

ishak abi meydanlara şovla dönmüşün maşşallah afiyet olsun abicim daha nice bol balıklı avlar ....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-2006, 12:02   #13
erhan
Tayfa

erhan kullanıcısının avatarı

İshak abi tebrikler,
Allahtan ham iken gitmişsiniz yoksa çipura popülasyonunu epey azaltacakmışsınız . Güzel bir av olmuş bereketiniz sürekli olsun.
Saygılar.
Eski 19-09-2006, 12:55   #14
Egeli
Tayfa

Egeli kullanıcısının avatarı

Balıklar süper...
çipura dediğin zaman bende zaten akan sular duruyor ...
balığın kralı be....

bu arada bu zeytinelini bizim arkadaşlardan çok duydum.. İshak bey rica etsem yerini tam tarif eder misin?
Bir de oradaki balık çiftliği çalışanları ile amatör balıkçılar arasında çok problem çıkıyormuş diyorlar..
Çiftlik çalışanları biraz huzursuzluk çıkarıyorlarmış...

...Forza Çipura...
Egeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-2006, 13:37   #15
Güven ÖZYELDAN
Guest

ishak abi zeytinelinden bu haberler sürekli geliyor bir denememiz oldu gidelim diye bulamadık yeri rica etsem tarif edermisin...saygılar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-2006, 14:35   #16
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Egeli tafarından gönderildi
Balıklar süper...
çipura dediğin zaman bende zaten akan sular duruyor ...
balığın kralı be....

bu arada bu zeytinelini bizim arkadaşlardan çok duydum.. İshak bey rica etsem yerini tam tarif eder misin?
Bir de oradaki balık çiftliği çalışanları ile amatör balıkçılar arasında çok problem çıkıyormuş diyorlar..
Çiftlik çalışanları biraz huzursuzluk çıkarıyorlarmış...
Çiftlik çalışanları ile geçen hafta hiçbir problemimiz olmadı. Gidip çiftlikte çalışanlara olta atıp atamıycağımızı sorduk olumlu yanıt aldık ve 1-2 lidaki aldık ordan. Ama hepsi aynı olacak diye bişey yok siz yinede bu yöntemi deneyin tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-2006, 18:08   #17
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Sevgili arkadaşlar...

Konuya şöyle gireyim; hani bir atasözü vardır: Söyleme dostuna söyler dostuna misali.Şimdi bazı arkadaşlar balık çiftlikleri kenarından-yakınından veya içerisinden olta atmaya çalışsak acaba nasıl karşılanırız diye soruyorlar. Bence hoş karşılanmazsınız.Nedenini ise yukarıdaki atasözümüz çok iyi açıklıyor.
Ercenk isimli arkadaşımın balıklıova girişinde yer alan çiftliğini satıp salihli demirköprü barajında tatlı su balıkçılığına başladığında çiftlik ortamında bayağı uzak kaldım.Tabi o ortamın bereketinden de.Sonra ,(anlatması uzun sürer )gerencede yer alan çiftliklerden birisi ile tanışdım.İlk önce iki arkadaş gitmeye başladık.Sonra yanıma 3 cü ve daha sonrada 4 ncü arkadaşı götürmeye başladım.Sonuç malum.Bir kaç defadan sonra yine gitmek için telefon açtığımda haliyle müsait değiliz anlamına gelecek muhabbetlerle karşılaşdım.Ve o gündür de o çiftliğin kenarından bile geçmiyorum artık.Ha bu durumu kim yarattı deseniz cevabı: tabiki ben.Çiftlikçiler işin nereye varacağını bildiğinden dışarıdan gelen bir kişiye haklı olarak yüz vermezler.Ve çiftliğin çok yakınına yaklaşmasına asla müsade etmezler.Çünkü bu hafta iki kişiye müsade etseler o iki kişi 15 gün sonra otomatik olarak 4 kişi olur.Yalanmı arkadaşlar.
Arrıca çiftlik etrafında yer alan halat vs. gibi ekipmanlara takılan takımların iğneleri ne oluyor.Aynen orada duruyor.Çiftliklerde zaman zaman yapılan bakım ve techizatların gözden geçirilmesi zamanlarında,aynen iğneler o halatlarla meşgul olanların ellerine batıyor.Üstelik söz meclisden dışarı balığa giden guruplar,işi bittikden sonra her türlü pisliklerini ve çöplerini bırakıp gitmiyorlarmı ?(Yem paketleri-mamun koyduğu karton kutularını-yiyip içtikleri yiyecek ambalajlarını.boş poşetler.vs........
Not:Sevgili Güven ÖZYELDAN ve Mehmet ŞANLI ''orası'' dediğiniz gibi güzel bir yer.:dikkat:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-2006, 13:56   #18
aganta borina borinata
Guest

avlarınızın daha bol olması dileğiyle...iyi bir av olmuş...vallahi ban ayda bi gidebilirsen kendimi şanslı sayıyorum...iş - güç bırakmıyor yakamızı...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-09-2006, 20:35   #19
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Sevgili Doğan seninde dediğin gibi bende eskisi gibi pek sık gidemiyorum.Ama bu ara vermeler balık aşıkımızı öldürmüyor.Allah sağlık ve sıhhat verdiği sürece biz bu adrenalin aşkı ile yanıp tutuşuruz.(Ha bu arada şunuda ekliyeyim; Dün akşamüstü 21.08.2006 tarihinde işyerinden geçen hafta beraber gittiğimiz ve sadece 3 tane çupra alabilen arkadaş yine başka bir gurup ile yine aynı mekana gitti.Orada geceleyip ertesi gün döndüler.Bizim arkadaş 10 parça çupra ile rövanşı almış. )
Not: Bazı arkadaşlar bana özel mesaj çekerek veya e-mail ile tam yeri soruyorlar.Yer biraz karışık ve çatallı yollardan geçilerek ulaşıldığından,tam yeri tarif edemiyorum.Sizleri yanlış yönledirmek istemem. )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları