Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-11-2005, 05:58   #21
aserkansatı
Guest

Teşekkür ederim ama iskorpit kadar da çirkin değil trakonya...Ya da ne bileyim bir horozbina o tipine rağmen zehirsiz Bence zarar verebilecek balıkları tanıyıp dikkatli olmak daha iyi.Her çirkinden zarar gelmez Bakınız;Dülger,fener,horozbina,öksüz balıkları
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-02-2006, 03:15   #22
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

Hastanede kalp krizi geçiren adama anasını babasını ismini yaşını söylemedi diye müdahale etmemişler adam ölmüş...
İştime engelli bir adam yaşını söylemedi diye kapının önüne koymuşlar..Hastanedeki bazı duyarlı vatandaşlar adam konuşamıyorki demişler hemşire olmaz bura hastane konuşacak demiş... .Bunları ben uydurdum ama adım gibi eminim vardır hatta daha neler vardır neler...
Sekocum tekrar geçmiş olsun ya...Allah bağışlamış...Bu olayın üstünden geçti ama gezerken gördüm ve yazayım dedim..
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-2006, 03:42   #23
aserkansatı
Guest

Gadaşım sağol...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-2006, 12:53   #24
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Tehlikeli balıklar...

Arkadaşlar oltaya denk gelebilecek zehirli balıklar İskorpit yada adabeyi denilen balık ile tragonya'dır.Tragonya annen kefal levrek gibi renki açık gridir.İskorpit denilen ise kaya balığının koca kafalısı ve daha renklisidir.Bir keresinde 200-250 gr lık iskorpir tuttum ve pense yardımı ile iğneden çıkardım.Aklımca bizden uzaklaşsın diye ayağımda kışlık bot vardı onunla tekme atma gafletinde bulundum.Tekme esnasında sırt dikenlerinden ayağımdaki bot ayakkabı delindi ve zehir ayağıma aktı.Arkadaşlar sağ ayağımın içinden resmen dizime -baldırıma ve oradan göğüs kafesime doğru sıcak sıcak bir şeylerin geçtiğini ve geçtiği yeri yaka yaka geçtiğini hatırlıyorum.Hani sert bir viskiden koca bir yudum aldığınızda midenize giderken nasıl yakarak iner ya,işte öyle bir şey.Bu durumda yapılabilecek en akıllı şeyin zehir ile temas edilen bölgeyi derhal sıcak su ile temas ettirin.Benim ihtiyar hocalarımdan öğrendiğim bu idi.O zaman kullandığım plastik bir takım çantam vardı.Onu boşaltıp içine ayağımı koydum ve yanımdaki arkadaşlar koşarak etrafdaki restoranlardan koca bir bardak kaynar su getirdiler ve ayağıma boca ettiler.Öyle iyi geldiki hem zehirin etkisi azaldı.Hemde zonklamalar kesildi.Yoksa aynen hastanelik olacaktım.Tabi kaynar sudan ayağım haşlandığı için bir hafta topallıyarak gezdim.Velhasıl çorbası filan eksik olsun suyu çok temiz yörelerde geceve gündüz avcılığında karşılaşabileceğimiz bu balıklardan uzak durmakta fayda var derim.!!!!!!
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg trakonya.jpg (4,4 KB, 57 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg iskorpit.jpg (5,1 KB, 50 Görüntülenme)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-08-2006, 14:12   #25
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

İshak abi geçmiş olsun aydınlatıcı bilgilerin için teşekkürler.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2007, 07:12   #26
Tungaalp_07
Çımacı

Tungaalp_07 kullanıcısının avatarı

Öncelikle geçmiş olsun.

Bahsemiş olduğunuz trakonya akdenizde bol bulunan,genelde derin sularda yaşayan bir balıktır.tehlikeli olmasına rağmen bir o kadarda lezzetli bir balıktır.Fakat ölü halde bile iğnelerinin tesiri aynı olduğu için bu balıkla kimse uğraşmak istemez.
Eski 18-03-2007, 03:32   #27
eşref sürek
Tayfa

trakonyaya denizin akrepide denir bizim buralarda çok çıkar her türlü oltaya gelir balıkçılığa yeni başlayan herkesin tanıması gereken bir balıktır bu balığı martı bile yemiyor olta kutunuzda mutlaka amonyak bulundurun her ihtimale karşı oltanıza gelirse çıkarmak için uğraşmayın kesin gitsin herkese rastgele

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları